Ви є тут

Чому плаче немовля і як його заспокоїти?

03/03/2013

  • 0

Отже, чому ваша дитина плаче? У новонароджених є свої поважні причини. Але навіть наймудріший батько не зможе прочитати думки свого малюка, а немовлята не вміють розмовляти, щоб пояснити причину свого невдоволення.

Як дізнатися, чому плаче немовля

Іспанські вчені провели дослідження, під час яких спостерігали за тим, як батьки розпізнають причину плачу новонароджених малюків. Виявилося, що головну роль тут відіграє динаміка, а також рух очей. Результати дослідження були опубліковані в науковому виданні Spanish Journal of Psychology.

Від чого плаче немовля, визначити не так вже й просто, особливо мамам і татам, які стали батьками вперше. Незважаючи на те, що причин може бути всього чотири (голод, біль, злість, страх), більшість дорослих не здатні відрізнити реакцію малюка.

«Плач для малюків - це основний спосіб передати свої негативні емоції, і в більшості випадків - єдиний спосіб зробити це», - пояснює дослідник Університету Валенсія (Іспанія) Маріано Холіз. Експерти спостерігали за поведінкою 20 малюків у віці від 3 до 18 місяців і зуміли виділити кілька характерних особливостей плачу, викликаного страхом, злістю і болем.

Основні ознаки болю, страху і злості

Крім цього, вчені проаналізували те, як батьки реагують на плач своїх малят, і як швидко їм вдається розпізнати причину такої поведінки дитини. «Коли діти плачуть від злості чи від страху, вони не закривають очі. А коли плачуть від болю - навпаки », - стверджує експерт.

Крім того, якщо малюк злиться, його крик стає все голоснішим, а жести інтенсивнішими по наростаючій. Якщо ж інтенсивність плачу змінюється стрибкоподібно, це означає, що у дитини щось болить, або йому страшно. Таким чином, можна виділити основні ознаки:

1. Плач від страху - очі відкриті, інтенсивність крику різко змінюється.

2. Плач від злості - очі відкриті, або напіввідкриті, крик стає все голоснішим та інтенсивнішим по наростаючій.

3. Плач від болю - очі закриті, крик з самого початку максимально інтенсивний.

Виявилося, що батьки погано можуть визначити причину плачу своєї дитини, особливо, якщо мова йде про страх або злість. При цьому мами і тата реагували більш імпульсивно, якщо причиною плачу малюка був біль, хоча і не знали, що викликало крик. Так, вчені зробили висновок, що біль розпізнати найлегше.

Найчастіші причини плачу

За допомогою плачу малюк може повідомити, що він голодний, чи у нього щось болить, чи він хоче спати. По суті в дитячому плачі немає нічого страшного, але, на жаль, не всі батьки вміють "почути" свою дитину, і дати їй те, чого вона потребує. Спробуємо розкрити більшість причин дитячого плачу, а також запропонувати методи заспокоювання маляти.

Голод

Коли ваша дитина заплаче, то перше, про що ви подумаєте, буде: "Вона голодна". Намагайтеся уважно вивчати ознаки голоду дитини, щоб наступного разу не чекати істеричного плачу малюка, а відразу здогадатися, що він голодний. Ознаками голоду для новонароджених є: неспокій, смоктальні рухи губами, засовування пальчиків в рот.

Брудна пелюшка

Деякі малюки, як тільки забруднять пелюшки, негайно дають про це знати. Інші ж можуть терпіти брудну пелюшку до "переможного".  Тож перевірте, чи не потрібно змінити підгузок.

Хоче спати

Іноді дитина засинає самостійно, але бувають моменти, коли їй це не вдається. Причиною може бути увімкнений телевізор, наявність незнайомих людей в кімнаті і т.д. Щоб дитина заснула, спробуйте її пригорнути, заспівати колискову, тобто заспокоїти її.

Хоче на ручки

Немовлятам потрібно багато уваги. Їм подобається бачити обличчя батьків, чути їхні голоси, і прислухатися до їх серцебиття, а також уловлювати їхні запахи. Плач може бути способом утримувати своїх батьків біля себе. Вам може здатися, що приділяти стільки уваги дитині в перші місяці життя може бути не корисно. Це неправда, адже дитина, часто бачачи і відчуваючи своїх батьків, росте більш здоровою і життєрадісною. Щоб хоч трохи зняти навантаження з ваших рук, поки ви носите малюка, скористайтеся слінгом. Так маля  зможе довше може бути  разом з вами.

Проблеми із животиком (гази, кольки та інше)

Проблеми із животиком дуже часто є причиною плачу дитини. Будьте готові до того, що плач від кольок може тривати як мінімум три години на день, як мінімум три дні на тиждень, як мінімум три тижні поспіль. Якщо ваш малюк часто неспокійний і плаче відразу після їжі, то можливо він мучиться від болю у животику. Багато батьків дають малюкам ліки від газів, але тільки після консультації з педіатром.

Щоб позбавити дитину від страждань, покладіть її на спинку і покрутіть ніжками так, немов вона крутить педалі велосипеда.

Потреба відрижки

Звичайно, відрижка не обов'язкова, але якщо ваше дитя плаче після їжі, то можливо відрижка йому не завадить. Малюки ковтають повітря, коли вони смокчуть материнські груди або пляшечку, і якщо повітря не випускається, то це може викликати деякий дискомфорт. Деякі дітки дуже сильно плачуть при  наявності повітря в животику, в той час як іншим це може й не заважати.

Дуже жарко або занадто холодно

Коли ви переодягаєте дитину або змінюєте підгузки, то їй може бути холодно, від чого малюк може почати протестувати плачем. Новонароджені люблять тепло, але не спеку. Тому коли вдягаєте дитину, то одягайте на неї на один шар одягу більше, ніж на себе.

Незручний одяг

Часом дитину може турбувати щось таке дріб'язкове і непомітне, як незручно загорнутий комір. І навіть якщо ви бачите, що одяг не тисне малюкові, а він плаче, то можливо йому неприємна тканина, з якої зроблений одяг, і вона натирає чи викликає свербіж.

Зуби

Прорізування зубів через ніжні ясна може бути дуже болючим. Деякі дітки цей процес переносять легко, а деякі проводять цей час в неспокої і плачі. Якщо ваше дитя плаче, ніжно спробуйте помасажувати йому ясна пальчиком. Ви можете бути здивовані, намацавши тверду гулю молочного зуба, що намагається прорізатися.

У середньому перші зубки з'являються між 4 і 7 місяцями, але це може статися і раніше. Як полегшити біль від прорізування зубів, запитайте у вашого педіатра.

Почуття втоми

Дітки з народження пізнають навколишній світ, але іноді їм складно відразу все усвідомити - світло, шум, передача з рук на руки. Плач може означати: "Досить! Я втомився!". Якщо ваша дитина втомилася, віднесіть її в більш спокійне місце, дайте можливість розслабитися.

Погано себе почуває

Якщо ваше дитя в комфорті, всі варіанти перебрали, а плач не вгамовується, то можливо варто перевірити температуру дитини, щоб виключити лихоманку або інші хвороби. Плач хворої дитини сильно відрізняється від плачу, спричиненого голодом або втомою. Якщо плач вашої дитини вас насторожує, то зверніться до лікаря за консультацією.

За матеріалами: http://obaby.com.ua,  http://babyreporter.eu/ .

Коментарі
Додати відповідь