Ви є тут

Розрахунок дати пологів - Калькулятор вагітності

Пологи - це та заповітна мета, до якої майбутня мама йде усі 9 місяців вагітності. Природно, що ви хочете знати дату пологів якомога раніше. Ви можете розрахувати очікуваний термін пологів за допомогою калькулятору вагітності.

Введіть перший день останньої менструації, і ви довідаєтесь очікувану дату пологів. Також наш калькулятор покаже такі дані, як всі строки і терміни вагітності (Вагітність по тижням).  Ще одною цікавою особливістю нашого онлайн-сервсу є те, що до визначеної дати пологів буде підібране ім'я для дитини, тобто ви дізнаєтеся, в кого припадають іменини на цю дату.

Будь ласка, вкажіть середню тривалість циклу. 

Вкажіть перший день останньої менструації
Вкажіть типову довжину циклу в днях

Наскільки точний розрахунок передбачуваної дати пологів? Чи правильним буде розрахунок всіх термінів вагітності?

Калькулятор дати пологів відлічує 40 тижнів з дня останніх місячних, але пологи (термінові, природні) можуть статися в проміжку від 38 до 42 тижня. Виходить, що розрахунковий термін буде досить приблизним, і якщо він не співпаде з реальним - нічого страшного, це - природа! Точніше розрахувати дату пологів зможе лікар-гінеколог після проведення огляду або УЗД дослідження.

Інші способи визначення дати пологів

Визначення дати пологів по даті зачаття

Жінка може зачати дитину в період овуляції. Менструальний цикл триває від 28 до 35 днів, а овуляція відбувається в його середині. Овуляцію легко можна визначити на УЗД. А що робити, якщо дата овуляції невідома? Тоді обчислюємо середину менструального циклу і додаємо до цієї цифри 280 днів, а не 9 місяців.

Щоб зрозуміти точність цього розрахунку, треба визначитися з методикою обчислення. Зачаття можливе тільки в період овуляції, під час якої відбувається вихід з яєчника зрілої яйцеклітини. Тривалість менструального циклу - індивідуальна особливість кожної жінки. В середньому вона може складати від 28 до 35 днів.

Овуляція відбувається посередині менструального циклу. Точну дату можна визначити по УЗД, за допомогою спеціальних домашніх тестів на овуляцію або шляхом виміру базальної температури. У деяких жінок цього дня з'являються особливі ознаки, по яких вона може визначити, що сьогодні овуляція. Саме цього дня відбувається зачаття, яке може і не співпадати з днем фізичної близькості, оскільки сперматозоїди здатні зберігати свою життєздатність в організмі жінки протягом тижня.

Знаючи день зачаття, він же дата овуляції, розрахувати дату пологів досить легко: потрібно тільки додати 266 днів. Це і буде передбачувана дата пологів. Точність цих розрахунків безпосередньо залежатиме від точності визначення дати овуляції. Якщо у вас цикл не постійний, і ви не упевнені в даті зачаття, то ця методика може дати деяку погрішність.

Визначення дати пологів по дню останньої менструації

Щоб визначити дату пологів цим способом, потрібно брати дату початку менструації. З цього дня ведеться відлік менструального циклу і обчислюється його тривалість.

Підрахунки такі: від першого дня менструального циклу віднімаємо 3 місяці і додаємо 7 днів. Наприклад, цикл почався 3 квітня. Віднімаємо три місяці - виходить 3 січня. Додаємо 7 днів – дата пологів - 10 січня. Але так розрахувати дату пологів можна, якщо менструальний цикл складає рівно 28 днів!

Визначення дати пологів за допомогою УЗД

Найбільш точною методикою визначення дати пологів вважається діагностика методом ультразвукового дослідження (УЗД), але використовувати її необхідно на дуже ранніх термінах, не пізніше за дванадцятий тиждень. Цей метод дозволяє діагностувати термін вагітності з точністю до одного дня, вказуючи, таким чином, на орієнтовну дату зачаття і, відповідно, дату пологів.

На пізніших тижнях термін вагітності визначається за розмірами голови і кінцівок малюка. Але ця методика не є точною, оскільки кожна дитина розвивається абсолютно індивідуально, маючи різну вагу не лише у момент народження, але і в період свого розвитку у животику мами.

Тому при визначенні дати пологів в другому триместрі з'являється погрішність до семи днів, а ультразвукове дослідження в третьому семестрі важко дозволяє судити про термін вагітності, якщо спиратися на розміри плоду.

Визначення дати пологів по гінекологічному огляду

При "ручному" огляді гінеколог може досить точно розрахувати дату вагітності. Але це варто робити тільки до 12 тижня вагітності, оскільки потім виникає та сама проблема, що й з УЗД - усі діти розвиваються по-різному. Лікар розрахує дату пологів, встановивши розміри матки. У вагітної жінки матка куляста і збільшена. Ось її розміри і допоможуть лікареві розрахувати дату пологів.

Визначення дати пологів на пізніх термінах вагітності

Цей метод можна також назвати: "Визначення дати пологів по перших рухах дитини". Що це означає? Уперше дитина ворушиться на 12-му тижні вагітності, але мама цього не відчуває. На 20-му тижні дитина ворушиться вже щосили, тож мамі не складе труднощів відстежити цей момент.

Як розрахувати дату пологів по перших рухах дитини?

Все просто - слід лише додати до цієї дати 20 тижнів. Але мама має бути впевнена на 100 відсотків впевнена, що це ворушиться малюк.  Справа у тому, що багатьом вагітних здається, що вони відчувають перші ворушіння на 14-16 тижнях вагітності. Лікарі відносяться до цього скептично, адже частенько на таких ранніх термінах це просто скорочення кишечника.

Чому так складно визначити дату пологів?

Зрозуміло, що дату пологів, вивірену до хвилин, вам ніхто не скаже. Просто тому, що це неможливо. Справа все в тому, що вагітність протікає усі 40 тижнів не в усіх випадках. Наприклад, дитина може народитися і на 38-му тижні вагітності - це не вважатиметься патологією. Просто вона вирішила народитися трохи раніше за термін. Також багатоплодова вагітність може не тривати усі 40 тижнів.

Вплив на дату пологів можуть зробити такі чинники: багатоводдя, високий тиск у вагітної жінки, діабет та інші. Використовуючи усі методи можна більш-менш точно визначити термін вагітності, але дата пологів все одно буде приблизною. Це означає, що імовірність народити в день передбачуваної дати пологів складає біля 40 відсотків. Не забувайте, що на дату пологів впливає ще і готовність дитини до життя. Деякі діти так званої морфо-функціональної зрілості можуть досягати на 38-му тижні, а інші - на 42-ому.