Ви є тут

Які продукти можна вживати після закінчення терміну придатності?

29/11/2015

  • 0

Всесвітня організація охорони здоров'я випустила нові рекомендації, що стосуються терміну придатності продуктів харчування. Це пов'язано з тим, що практично завжди вони призначаються з певним запасом, і їх вживання після дати, зазначеної на упаковці, нічим не загрожує. Однак важливо знати, скільки насправді продукт може зберігатися.

Можливо, у зв'язку з цим незабаром на упаковках з товарами будуть публікуватися дві дати: всім добре знайоме формулювання "придатний до ...", і нова - "може бути використаний до ...". Не секрет, що щодня у світі викидаються сотні і тисячі тонн продуктів. Нова політика ВООЗ може допомогти змінити ситуацію.

Які продукти харчування придатні до вживання після "закінчення терміну придатності"?

• Молоко

Пастеризоване молоко може зберігатися на 50% довше часу, зазначеного на упаковці, але тільки за умови дотримання низької температури зберігання. Рекомендується ставити його біля задньої стінки холодильника, де температура завжди трохи нижча. Молоко скисло? З нього все ще можна приготувати оладки.

• Яйця

Відповідно до новітніх досліджень, яйця можуть зберігатися 3-5 тижнів при температурі нижче 5 ° С. Низькі температури допомагають уникнути сальмонели.

• Солодощі

Продукти з високим вмістом цукру, такі як варення або мед, в принципі не мають терміну придатності. Єдина проблема - вони мають властивість зацукровуватись. Проте вживання продукту з кристаликами цукру не небезпечне для здоров'я (за умови дотримання денної норми споживання цукру). Єдина проблема - цвіль. При виявленні цвілі в варення або джемі їх варто негайно викинути.

• Квашена капуста

Оскільки мова йде про законсервований продукт, то, за умови правильного зберігання, її можна вживати і після закінчення терміну придатності.

• Закуски з картоплі (наприклад, картопляні чіпси)

З часом вони мають властивість кришитися, однак через величезну кількість в них солі, дозволяють вживати їх у їжу протягом трьох тижнів після закінчення терміну придатності. Правда, варто пам'ятати, що це в принципі не надто корисна для здоров'я їжа.

• Печиво

Печиво також може кришитися, але цілком придатне для їжі близько двох місяців після закінчення терміну придатності.

• Сухі макарони

Сухі продукти, такі як макарони, пасти, локшина і т.п. можуть зберігатися як завгодно довго при дотриманні правильних умов зберігання.

• Хліб

Хліб можна заморозити, після чого він може зберігатися вічно. Хоча все ж варто перевіряти, чи не утворилася на ньому цвіль через неправильне зберігання.

• М'ясо

М'ясо відноситься до продуктів, які швидко псуються, але за умови зберігання в морозилці воно може вважатися придатним ще два дні. Однак, після розморожування, про всяк випадок варто його понюхати.

• Сири

Тверді сири типу Чеддер або пармезану залишаються придатними для їжі ще довго після дати, зазначеної на упаковці. І якщо на зовнішній кірці утворилася цвіль, її можна зрізати, а решту з'їсти. Зрізати бажано разом з сантиметровим шаром сиру.

Важливо: напис на упаковці "придатний до" означає, що продукт швидкопсувний. Свіжі м'ясо і риба, копчена риба, готові салати - всі ці продукти варто вживати строго у відповідності з терміном придатності. І звертати увагу на вказівки щодо зберігання після відкриття упаковки (наприклад: придатний протягом трьох днів після відкриття упаковки).

Напис "можна вживати до" частіше пишуть на консервах, заморожених продуктах і сухих продуктах. У таких випадках мова йде про якість продукту, а не про його безпеку для здоров'я - розладів шлунка від прострочених товарів другої категорії не буде. Але за умови, що продукти зберігалися згідно з умовами зберігання.

Джерело: expres.ua

Коментарі
Додати відповідь