Ви є тут

Слінгоносіння: данина моді, повернення до джерел чи зручне рішення?

04/09/2011

 • 25

Пристосування для носіння немовлят, виготовлене зі шматка матерії, перекинутого через плече з кільцями для регулювання довжини (або без них), під назвою «слінг» швидко завоювало популярність серед мам в усьому світі. Думаю, багато хто був вражений фотографіями депутата Європарламенту від Італії Лічії Ронзуллі, яка прийшла на засідання в Страсбурзі зі своєю маленькою донькою Вікторією у слінгу.

І, як завжди, знайшлися в усьому світі прихильники та противники цього виду «аксесуару» для дитини. Матеріалів про користь та можливу шкоду слінгів для здоров’я дитини є стільки, що приводити аргументи сторін навіть немає сенсу у короткій статті. Можна їх просто згрупувати за основними тезами.

Прихильники слінгоносіння вважать, що:

 • Слінг зручний для мами, у неї не зайняті руки, вона може рухатися й виконувати домашню роботу та інші дії разом з дитиною.
 • Мама стає більш мобільною: може більш вільно пересуватися за межами дому.
 • Дитина перебуває у тісному контакті з мамою, тому спокійніша, врівноваженіша, психологічно більш стійка.
 • Дуже зручним стає також грудне вигодовування за вимогою дитини.
 • Слінг - безпечний та корисний для дитини, адже забезпечує природне положення тіла.

Скептики ж говорять про таке:

 • Неправильне носіння може призвести до перекриття дихання дитини.
 • Неправильні дії матері можуть призвести до травми – дитина може випасти зі слінгу.
 • Носіння надто маленьких дітей і надто довгий час є неправильним, адже дитина не рухається сама, її м’язи не працюють.
 • Неправильне положення дитини у слінгу (літерою С) негативно впливає на хребет дитини.
 • Синдром "тряски" у слінгу, якщо дитина не тримає ще голівки, може призвести до травми голови.

Я не фахівець, а просто мама двох дітей, які були малятами у той час, коли були модні кенгуру й про слінги ще ніхто не чув. Можливо тому я намагаюся подивитись на слінгоносіння стороннім незаангажованим поглядом.

Вивчивши ряд статей про слінгоносіння, прочитавши відгуки та коментарі багатьох лікарів та інших фахівців, поспілкувавшись з новоспеченими мамами, приходиш до висновку, що:

 • Більшість мам не признаються собі, що їм просто зручно, і не хочуть задавати собі питань про шкоду та користь слінга, не вчаться як ПРАВИЛЬНО використовувати це пристосування.
 • Деякі молоді мами слідують моді, яка зараз винесла слінгоносіння на гребінь слави й нерідко просто хизуються дорогим слінгом, не цікавлячись павилами носіння в ньому дитини.
 • Багато мам не вміють (до речі, це дійсно нелегке завдання) правильно замотувати слінг, щоб дитині було зручно.
 • Деякі мами зловживають слінгом, користуючись ним надто довгий час для носіння дитини, не дозволяючи їй вільно рухатись.

Мені імпонує думка Володимира Михайловича Крестьяшина, доктора медичних наук, професора кафедри дитячої хірургії Російського Державного Медичного Університету ім. Н.І. Пирогова:

«Проблема Росії в тому, що наші люди намагаються сліпо слідувати за модою. Так, слінги - це красиво, оригінально. Але моє глибоке переконання, що дітей до півроку краще ростити на руках, як це відбувалося до цих пір… 

Інша проблема слінгів в тому, що їх потрібно вміти правильно намотувати і фіксувати дитину до тіла... А, коли мова йде про те, щоб все це самій на собі закрутити, то просто великий шанс дитину впустити. На жаль, через пропорції тіла, дитина падає головою вниз... З цієї причини, краще, щоб хтось допомагав одягати слінг з дитиною. …

Я вважаю, що експерименти з модними новинками на своїх дітях краще не ставити. Якщо мене запитують батьки, коли можна дитину садовити в «кенгуру», я дуже прошу зачекати. Звичайно, якщо вам треба перенести дитину 10-15 хвилин - це одне, але, якщо ви хочете прив'язати її у слінг і піти в похід в гори, то я «проти». 

Я - не проти слінгів, але до всього треба підходити розумно!…»

Дивно, але істина, мабуть, знову десь посередині. Тому насамкінець приведемо важливі поради для мам, які є прихильницями слінгоносіння:

 1. Використовуйте слінг, що підходить за віком вашій дитині. Особливо це важливо для діточок до 2 місяців. Були випадки, коли в отворах тканини висовувалася ніжка дитини, вона починала нею махати і вислизала цілком на землю.
 2. Потренуйтеся, як садовити дитину в слінг і вибирати її звідти на великій ляльці або на мішку з картоплею. Потрібно також навчитися пересуватися з нею і не звертати уваги на несподівані звуки. Деякі нещасні випадки відбувалися саме через те, що мама з яких-небудь причин сама падала на землю.
 3. Коли ви тільки почнете носити дитину в слінгу, підтримуйте її рукою до тих пір, поки переконаєтеся, що її положення безпечне.
 4. Лікарі-кінезотерапевти рекомендують щоразу змінювати плече, куди лягає основна вага дитини.
 5. Додавайте час носіння в слінгу поступово, не залишайте в ньому дитину відразу на весь день.
 6. Якщо ви хочете носити дитину на спині, переконайтеся, дивлячись у дзеркало, що вона знаходиться в правильному і безпечному положенні.
 7. Не готуйте гарячі страви, коли дитина перебуває з вами в слінгу.
 8. Не їздіть на велосипеді з дитиною в слінгу.
Коментар  Бабілі Оксани,  консультанта зі слінгоносіння:

Согласна, что слинг мало купить и просто носить, как вам кажется удобным, очень важно выбрать правильный слинг и носить его правильно! Тогда не возникнет ситуации, когда ребенок выпадает из слинга, или возникает какая-то нежелательная нагрузка.

Если носить слинг-шарф, то нет ассиметричной нагрузки на плечи мамы, а в слинге с кольцами, конечно, важно менять регулярно плечи.

Неправда, что ребенок в слинге не двигается - как раз он вынужден очень много двигаться вместе с мамой и мышцы развиваются, как надо.

Если ребенок примотан правильно, т.е. плотно к маме, у него не бывает "синдрома тряски" (который очень часто случается с детьми в кенгуру), и спинка его прямая. Зато ношение в слинге очень помогает деткам, у которых есть небольшое недоразвитие тазобедренных суставов, потому что ножки находятся в правильном положении "лягушечкой".

Если слинг правильный, то носить в нем ребенка можно с рождения. Например, недоношенных деток сейчас часто выхаживают по методу кенгуру (http://mihp.com.ua/ukraine/KMC/vidmatukr.html), используя при этом как раз перевязь по типу слинга-шарфа, при этом носить недоношенного ребенка в нем нужно круглосуточно. 

Из правил безопасного ношения я бы добавила еще: обязательно придерживать руками малыша, когда мама наклоняется или собирается ослабить намотку слинга.

И обязательно - в машине малыш должен сидеть в детском кресле, а не в слинге!

Коментар слінгомами зі стажем (користувач murrr-mjaw):

Коментарі
Зображення користувача slavka.
slavka

08/09/2011

Як намучилася моя подруга з тим слінгом, поки навчилася намотувати... Але справилася і тепер каже, що дуже класно в ньому з дитиною гуляти.

Зображення користувача milkyfairy.
milkyfairy

08/09/2011

очень помогает, если покажет тот, кто умеет это делать мастерски - очень трудно научиться по инструкциям, даже видео - нужно, чтобы сразу показывали, что правильно, что не очень и сразу исправляли.
а уж как научишься - тут и счастье наступает)))

Зображення користувача Наталка_Касим.
Наталка_Касим

12/09/2011

От не погоджуся з тобою Smile я з першого разу навчилася - по відеоінструкції до свого Дідіка. Так що не завжди важко - швидше важко, коли мамочка занадто багато думає)))

Зображення користувача milkyfairy.
milkyfairy

12/09/2011

ты, наверное, уникум Smile потому что каждый почти день мне приходится мамам показывать - а я даю ссылки сначала, и мне самой пока не показали НА МНЕ, я не смогла понять))) - туплю, наверное)))

Зображення користувача Наталка_Касим.
Наталка_Касим

16/09/2011

Я просто багато чому сама вчилася - наприклад годувати дитину своїм молоком - поки була в пологовому зі старшим, то не було кому показати і шкідливих порад надавати. Та й лікарям я вже не довіряла. І була чітка впевненість, що в мене все вийде. Так само сталося і зі слінгом - може я дійсно унікум? Lol
Насправді, мені моє дитяче захоплення макраме допомогло - теж колись навчилася сама по книгам - от і пригодилося.

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

11/09/2011

Я тоже сначала немного мучилась, но это больше от неуверенности и неопытности. Теперь действительно мне очень удобно и нисколько не жалею.
Рекомендую всем новоиспеченным мамочкам обратить внимание на слинги.

Зображення користувача catwoman.
catwoman

09/09/2011

Де в Ужгороді можна купити нормальний слінг, і хто покаже як ним користуватися?

Зображення користувача milkyfairy.
milkyfairy

09/09/2011

обращайтесь, расскажу, где купить и покажу, как безопасно пользоваться)))

Зображення користувача Ірина.
Ірина

09/09/2011

Якраз хочу придбати слінг у подарунок. Хтось знає орієнтовні ціни?

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

11/09/2011

Новые хорошие тканые шарфы - 800-1000 и дороже, можно в инете приобрести б\у за 300-500, что даже лучше, поскольку б\у может быть разношенный и мягче. Трикотажные можно дешевле найти.

В Ужгороде шарфы Дидимос кажется в Калейдоскопе есть, но это не точно, с кольцами есть два в Антошке.

Ради Бога не смотрите на кенгурушки. Есть очень хорошие слинг-рюкзачки (могу дать контакты мастерицы, которая шьет и может прислать, сама у нее заказала за 370грн.

Зображення користувача catwoman.
catwoman

11/09/2011

В Калейдоскопі по 290 гривень, такі з кільцями, по-моєму українського виробництва. Є і другі, але цін не знаю.

Зображення користувача Наталка_Касим.
Наталка_Касим

12/09/2011

Дивлячись що ви хочете)
З кільцями, шарфик чи який-небудь інший. А так занадто широке поле для відповіді. Так, шарфик новий може бути і 200 і 1200 грн, те саме стосується і інших слінгів.
З кільцями вашій подрузі може підійти, чи не підійти.
Якщо з таким прицілом, щоб носив і тато - то можливо, краще подивитися ергорюкзачки.
тільки не купляйте кенгурушку, пожалійте дитину і мамину спинку Smile

Зображення користувача milkyfairy.
milkyfairy

11/09/2011

тогда уже в подарок приобретите и бонус в виде слингоконсультации)))
Цены бывают разные - эконом-предложения слингов с кольцами начинаются от 110-150 грн, и есть эксклюзивные фирменные слинги-шарфы по 100 евро, можно купить б/у слинг, иногда это даже лучше, потому что разношенный; то есть практически на любой кошелек, что радует:)

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

10/09/2011

Вот это полный бред, по-моему: "Використовуйте слінг, що підходить за віком вашій дитині. Особливо це важливо для діточок до 2 місяців. Були випадки, коли в отворах тканини висовувалася ніжка дитини, вона починала нею махати і вислизала цілком на землю."
Я, как слингомама, скажу, что научиться правильно мотаться - не проблема, и надо быть просто вообще без мозгов, чтоб выйти куда-то в слинге, который примотан так, чтоб ребенок мог "высунуть и болтать ножкой"!!! Честно говоря, эти слова у меня просто вызывают возмущение! Намного больше шансов выпасть из коляски, чем из слинга, так как он приматывает ребенка к маме вплотную. Ну и в проуессе наматывания очень сложно уронить ребенка, уж поверьте.

Зображення користувача milkyfairy.
milkyfairy

11/09/2011

Кстати, из коляски можно не только выпасть. Однажды я чуть не потеряла сына, потому что на лестнице (а у нас практически нет пандусов, и даже если есть, они сделаны для галочки и не просто неудобны, даже опасны!) коляска вдруг сама начала складываться, прямо с ребенком внутри! Я ободрала себе колени, локти и повредила позвоночник, но успела вытащить малыша до того, как она совсем сложилась. До сих пор не могу прийти в себя, вспоминая это и понимая, ЧЕМ это могло закончиться(((

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

14/09/2011

У нас с коляской был случай, когда мы перекинули ручку, но не досмотрели, что она не защелкнулась, кошмар, коляска на бордюре стала крениться и наклонилась на 90 градусов, а Никуша так перепугалась, что просто ужас. Конечно это мы виноваты, но в слинге как-то легче контролировать ребенка, он все время перед глазами и рука автоматом поддерживает спинку и головку при любых маневрах, в транспорте, при входе-выходе из помещения, всегда.

Зображення користувача nata.
nata

10/09/2011

murrr-mjaw, я читала специалистов, которые говорили о таких случаях. Это какие-то странные мамочки, всякие, видно, бывают(((

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

10/09/2011

"специалисты говорят" - это из разряда поумничать, а иначе какой же он специалист? Но я уверенна, ни один из этих специалистов даже и близко не разбирался в теме. Есть так называемые псевдослинги, которые строением напоминают их, но являются опасными для детей. Я выше дала хорошую ссылку, где описываются виды слингов, все эти виды при правильном использовании абсолютно безвредны, наоборот, очень полезны для деток.

Зображення користувача nata.
nata

11/09/2011

Вот наверное, такие специалисты и писали)))

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

10/09/2011

Явно чувствуется, что у автора очень поверхностные знания о слингах. Вот тут о разных видах слингов хорошо написано и с картинками: http://slingomamy.livejournal.com/4955239.html

По поводу моды и красоты - ерунда. Лично я (как и многие мои знакомые) выбирали слинг по следующим причинам:
1. Близость к маме, тесный телесный контакт успокаивает ребенка, дает ему чувство защищенности. Моя дочь очень контактная, испытывает стреес, когда находится не рядом с мамой, а на руках ребеночка носить тяжеловато.
2. Удобно перемещаться по городу. Наши дороги оставляют желать лучшего, общественного транспорта, куда бы вместилась коляска просто не существует. Н уи да, руки свободны.
3. Отличная профилактика дисплазии тазобедренного сустава - и тут как раз лучше носить ребенка с самого рождения с разведенными в стороны ножками (положение лягушечки), а не, как советует уважаемый Владимир Михайлович Крестьяшин, подождать. Если бы я ждала и не носила ребенка в слинге, то дождалась бы, что моего ребенка засунули бы в сковывающие ремни и на этом ее развитие существенно бы приостановилось.

Что касается моды, то она скорее влияет на выбор дорогостоящих "навороченных" колясок, в которых бедные оторванные от мамы детки не особо комфортно себя чувствуют.

Зображення користувача Maryann.
Maryann

11/09/2011

Автор написал в статье, что у него нет опыта слингоношения (и поэтому, естественно, не может разбираться в этом вопросе, как специалист), а в статье просто попытался проанализировать и собрать существующие точки зрения на слингоношение, надеясь на отклик специалистов и слингомам.

Каждое мнение к этой статье очень важно. Поэтому: можем ли мы Ваш пост в виде комментария включить в саму статью? Спасибо. Вы можете также открыть тему о слингоношении и поделиться своим опытом на форуме.

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

11/09/2011

Конечно включайте в статью, особенно ссылки, они очень полезны будут тем, кто хочет приобщиться Smile

Зображення користувача Maryann.
Maryann

11/09/2011

Спасибо! :)

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

11/09/2011

И снова я, вот еще очень хорошая информация для тех, кто не знаком со слингами: http://midzuumi.livejournal.com/3208.html#cutid1

Зображення користувача milkyfairy.
milkyfairy

11/09/2011

ну, раз пошел обмен полезными ссылками:), то самой полезной ссылкой для начинающих считаю эту: http://www.slingokonsultant.ru/

Додати відповідь