Ви є тут

Вибір виду спорту для дитини

01/09/2014

  • 0

Погано, коли дорослі страждають від нестачі руху.  Але ще гірше, коли руху не вистачає дітям. З медичної точки зору дошкільний вік - визначальний у плані можливих проблем зі здоров'ям у віці більш зрілому. Що активніша дитина, то менше «болячок» буде переслідувати її в дорослому віці. Тому є дуже важливим саме у дошкільному віці задуматись над питанням: яким видом спорту зайняти дитину.

Спорт - це свобода і самовираження, самореалізація і відчуття свого тіла, швидкість реакції і витривалість, цілеспрямованість і вміння дружити і багато іншого. 

Можна посперечатися про корисність професійного спорту як такого. Адже можливі травми, потрібно приділяти багато часу заняттям спортом, та й вроджені дані повинні бути відмінними, щоб добитися серйозного результату. Але ж займатися спортом можна і без орієнтиру на високі показники. Крім явної користі здоров'ю дитини, регулярні спортивні вправи виробляють характер, дисциплінованість і почуття відповідальності. Спорт допомагає справлятися з емоційними проблемами, він дає саме ту потрібну розрядку, яка дуже необхідна дитині після довгого сидіння за партою. 

Помірні заняття спортом дитині не зашкодять, особливо якщо вид спорту підібраний з урахуванням фізичних і психічних особливостей дитини. У цій статті саме й матимемо на увазі заняття оздоровчим, аматорським спортом, фітнесом - загалом, для душі і тіла. Звичайно, з часом заняття можуть перерости й у професійні заняття, але про це – згодом.

Як обрати вид спорту саме для вашої для дитини, як визначити, до чого має схильність ваш малюк? Спробуємо відповісти на це запитання.

Психологи вважають, що при виборі виду спорту варто враховувати наявність психологічних проблем і особливості особистості дитини і знати, в якому виді спорту ці психологічні труднощі змогли б коригуватися, а не розвинутися далі. 

Звичайно ж, не можна чітко визначити, який саме вид спорту кому найкраще підходить. Дуже багато факторів грають роль при такому виборі. Напевно, найголовніше - це інтерес самої дитини. Походи в секцію обов'язково повинні приносити радість і задоволення. Безумовно, в процесі становлення маленького спортсмена без труднощів не обійтися, але саме вони і загартовують характер. Для того, щоб чогось досягти, треба попрацювати. 

Наступний важливий критерій вибору виду спорту - обмеження за станом здоров'я. Якщо проблеми є, то відпадають відразу певні види спорту, які жорстко протипоказані за тих чи інших причин. 

Розглянемо особливості окремих видів спорту у контексті вибору його для вашої дитини.

Командні види спорту (хокей, футбол, волейбол, баскетбол), крім усього іншого, - відмінний спосіб розвинути комунікативні здібності. У будь-якому випадку доводиться багато рухатися і спілкуватися. Такі види спорту підходять як відкритим, рухливим  дітям, так і дітям, яким потрібно розвивати комунікативні здібності та яким не вистачає почуття команди. Таким чином дитина буде вчитися будувати відносини з «партнером», чути його і відчувати.  Але серйозний мінус командних видів спорту - високий рівень травматизму. 

Але якщо труднощі в побудові відносин у колективі полягають у надмірній агресивності дитини (і відомі її причини, наприклад, з подачі психолога), то, може, тут потрібен «заспокійливий» вид спорту, наприклад плавання, або, навпаки, потрібен викид агресії (заняття боксом). Також для гіперактивних дітей, яким важко зосередитися, відмінний варіант - плавання.  Басейн також можна рекомендувати астенічним дітям та дітям, що швидко втомлюються, дітям з підвищеною емоційністю. Вода діє заспокійливо на нервову систему і загартовує організм. Вода добре впливає на весь організм, і це єдиний вид спорту, який практично немає протипоказань при різних хворобах. 

Якщо ви хочете розвинути рухові здібності дитини, вирішити завдання з орієнтацією в просторі і часі, узгодженості і координованості індивідуальних і колективних дій, точності і ритмічності рухів, вольових рис характеру і дисциплінованості, то можна порекомендувати фехтування, ушу або інші схожі види спорту. 

Найгарніший вид спорту - гімнастика. Дівчатка завдяки заняттям до моменту повноліття мають прекрасну граційну фігуру, стають стрункими і гнучкими. Гімнастика не тільки покращує поставу і укріплює м'язи, але й розвиває координацію. 

Легка атлетика - найбільш гармонійний вид спорту, але це – індивідуальний вид, тому він підходитиме відповідальній дитині, яка вміє ставити перед собою цілі та досягати їх наполегливою працею.

Відмінно загартовує лижний спорт. У лижників міцні м'язи і хороша координація рухів. Крім бігових лиж популярні сноуборд, гірські лижі, стрибки з трампліну. Але не варто забувати, що екстремальні види більш травмонебезпечні. 

Бойові мистецтва в останні роки стають дедалі популярнішими. Ними охоче займаються і хлопчики, і дівчатка. Батьки вважають, що вміння за себе постояти - у наш час якість дуже цінна якість.  У дітей розвиваються м’язи, легені, координація і швидкість реакції. Але потрібно пам'ятати, що міцне тіло - це тільки частина мистецтва. До підбору тренера треба підходити дуже ретельно, адже він повинен працювати і над духовним розвитком дитини. Протипоказані заняття бойовими мистецтвами при захворюваннях центральної нервової системи. 

Ми часто повторюємо, що всі ми різні, і що всі ми індивідуальні. Звичайно, це так. І, вибираючи дитячу спортивну школу або секцію для своєї дитини, звертайте увагу і на характер Вашої дитини. Тиха і замкнута дитина може не хотіти групової активності, а дитині, яка прагне уваги, можливо, захочеться видовищності дії (фігурне катання, художня гімнастика). 

Але в будь-якому випадку фізкультура - це добре. Через активність ми знімаємо вантаж важкого дня і вирішуємо свої проблеми, а у дітей, повірте, їх теж вистачає. Вони борються за статус в групі (за місце під сонцем), за увагу вчительки, вчать уроки, дружать і сваряться, влаштовують змови і секретничають - одним словом, вчаться жити і взаємодіяти один з одним, поки що в іграх.  Тому спорт - це ще й допомога для пошуку себе і гармонії в собі. 

Абсолютно безпечного спорту не існує. Тим не менше, це не означає, що не потрібно пускати дитину в спортзал. Помірні спортивні заняття нічого, крім користі принести не можуть. 

Здоров'я дітей та їх майбутнє в ваших руках, шановні батьки. Успіхів.

 

 

Коментарі
Додати відповідь