Ви є тут

Інтернет-торгівля грудним молоком набирає оберти

17/10/2012

  • 12

Не підлягає сумніву, що найкращим продуктом харчування для немовляти є грудне молоко. Але у випадку порушення лактації дедалі більше британських та американських мам купують корисний продукт через інтернет.

Нічого дивного немає у тому, що не зважаючи на інтимність та святість процесу грудного вигодовування, майже у всі часи грудне молоко бути цілком звичайним ринковим продуктом.

Скільки коштує грудне молоко?

Сьогодні грудне молоко у Британії та США продають через інтернет-спільноти мам, спеціальні сайти чи Facebook у свіжому та замороженому вигляді, середня ціна за 1 рідку унцію (0,029 літра) становить 2 долари у США та 1 фунт стерлінгів у Британії. На одному з таких сайтів оголошення розподіляються за віком немовлят, окремий розділ відведено для бажаючих стати донорами безкоштовно.

Донорське молоко бажаючі можуть отримувати й цілком офіційно – при лікарнях створені спеціальні "банки". Донори для цього проходять обстеження, а молоко пастеризується.

А як у нас?

На українських форумах та сайтах теж не рідкість оголошення про пошук годувальниці або про готовність купити надлишки грудного молока для маляти. Одна з київських продавчинь готова продати своє молоко (якого у неї є надлишок 1 літр на день) за 200 грн. за літр, інша – за 500. «Я ж все найдорожче пропоную, - пояснює вона свій високий тариф. - Те, що даю тільки своєму малюкові! Не дарма ж кажуть, що все найважливіше вбирають з материнським молоком. Це такий продукт, що якщо і продавати його, то треба брати дорого».

Деяким жінкам, які опинилися в складній ситуації після народження малюка, тільки власні груди і допомагають вижити разом із дитиною. Заможні українці не проти взяти годувальницю з її дитиною на проживання до себе. У цьому випадку «молочниці» є де жити, створені умови для догляду за її рідним малюком, та й молоко у неї добре – адже «замовники» зацікавлені у цьому й годувальниці добре харчуються. Правда, така годувальниця - під постійним наглядом лікарів, їй забороняють ходити на побачення, і головне - вона зобов'язана спочатку досита погодувати хазяйську дитину, а потім вже свою.

Нерідко годуючі мами їдуть з малюками на заробітки в Москву - годувати дітей тамтешніх заможних панів. І заробляють до двох тисяч доларів на місяць, не рахуючи проживання і повний пансіон. На форумах молоді мами-москвички, що обговорюють проблеми з годуванням своїх дітей грудьми, часто радять один одному дати оголошення на українських чи білоруських сайтах. Там, мовляв, економічна ситуація погана, тому знайти годувальницю - не проблема.

У багатьох країнах існують банки донорського жіночого молока, але в Україні поки такого банку не існує, але переговори про його створення вже тривають.

Що думають про торгівлю грудним молоком лікарі?

Ось що пише у своїй книзі «Здоров'я дитини і здоровий глузд його родичів» відомий педіатр Євген Комаровський: «Майже всі переваги, пов'язані з природним вигодовуванням, втрачаються при кип'ятінні молока,. - Речовини, що захищають дитину від інфекцій (так звані імуноглобуліни), руйнуються. Майже всі недоліки штучного вигодовування зберігаються - треба купувати, кип'ятити, доводити до потрібної температури. Ви ніколи не можете бути на сто відсотків упевнені в жінці-донорі: що вона їла, чи вона здорова, чи не прийняла вона якусь таблетку і т.д.».

У зв’язку зі зростаючою популярністю інтернет-торгівлі молоком професійне об’єднання педіатрів Німеччини закликає матерів не забувати про ризик купівлі "живого" молока через інтернет.

"Донори можуть приймати якісь ліки чи наркотики, мати інфекційні захворювання, наприклад СНІД чи гепатит", - наголосив президент організації Вольфрам Хартманн. До того ж, кажуть лікарі, якщо новонародженого малюка годувати чужим молоком, яке призначалося для старшої дитини, воно просто не підійде йому за складом поживних речовин.

Сайт, на якому спілкуються продавчині та покупці, зазначає, що останні можуть попросити якісь медичні документи, щоби дізнатися про стан здоров’я донора, однак це не є обов’язковим. Чимало дебатів в інтернеті провокує й питання – чи взагалі етично це: продавати молоко, тобто "наживатися на біді іншої матері та її малюка".

«Наймолочніша» мама у світі та інші цікаві факти

Громадянка Монголії Балдангійн Оюунчімег віддавала для годування чужих дітей по 10 літрів материнського молока на день, за багато років безперервного годування груддю вона врятувала і вигодувала сотні немовлят. Фахівці Червоного Хреста підрахували, що мати чотирьох дітей примудрилася віддати на вигодовування чужих дітей 1600 л молока. Першим дітям, які виросли на її молоці, вже майже по 50 років. Коли Оюунчімег годувала грудьми сина, багато мам, знаючи про молочний «достаток» жінки, просили погодувати їх діточок. Одного разу одночасно на годування до жінки зібралася група з 30 немовлят, і ніхто не залишився голодним. А ще багато сиріт вдячні цій жінці за те, що, позбавлені матерів, вони не залишилися без материнського молока. У подяку за щедрість влада Монголії нагородили «наймолочнішу» жінку в світі кількома орденами, медалями та почесними грамотами.

У Нью-Йорку почали виробляти сир з грудного молока. Сировину постачають близько 800 жінок-донорів, що пропонують надлишки власного молока на одному з сайтів. Вони також згодні бути годувальницями для чужих дітей, оцінюючи свої послуги в середньому по 300 доларів на тиждень.

У Лондоні влада округу Вестмінстер заборонили місцевому ресторану «The Icecreamists» торгувати морозивом, виготовленим на основі грудного молока. Експериментальний делікатесний продукт під назвою Baby Gaga продавали всього кілька днів. «Реалізація харчових продуктів, що містять біологічні рідини людини, може призвести до передачі інфекцій, в тому числі - вірусних гепатитів, - пояснили свої дії чиновники. - Ми підтримуємо малий бізнес і вітаємо будь-які інновації, проте необхідно захищати і здоров'я споживачів». Власник «The Icecreamist» змушений виконати розпорядження місцевої влади, був здивований несподівано суворим вердиктом. «Ми запровадили всі стадії контролю якості, які проходять донори крові або жінки, які здають надлишки грудного молока в банк», - заявив він.

За законом шаріату, годування молоком однієї жінки кількох нерідних дітей встановлює між ними «молочну» спорідненість. Вважається, що рідні діти годувальниці і чужі, вигодувані нею малюки, - молочні брати і сестри й між якими заборонені шлюби.

Джерела: http://www.dailymail.co.ukhttp://life.pravda.com.uahttp://www.aif.ua.

Коментарі
Зображення користувача milkyfairy.
milkyfairy

18/10/2012

"До того ж, кажуть лікарі, якщо новонародженого малюка годувати чужим молоком, яке призначалося для старшої дитини, воно просто не підійде йому за складом поживних речовин."
Вот удивительное дело, молоко тысяч коров, имеющих абсолютно разный срок лактации и "поживні речовини", которые создавались для роста ТЕЛЯТ, которое сливается в одну большую бочку, высушивается, добавляется море известных и неизвестных, случайных и неслучайных химических веществ, почему-то подходит для ЧЕЛОВЕЧЕСКОГО новорожденного, а вот молоко другой человеческой же мамы, просто с несколько отличающимся сроком лактации, почему-то "не підійде"...
Удивляюсь...

Зображення користувача Наталка_Касим.
Наталка_Касим

23/10/2012

Ну да )))

Зображення користувача oxana.
oxana

18/10/2012

Я теж якось сумніваюсь, чи етично продавати грудне молоко... Хоча розумію, що це вихід для багатьох. Але сама б в інтернеті не купувала, навіть якби дуже потрібно було. Це ж невідомо, що за жінка попадеться...

Зображення користувача Ромашка.
Ромашка

19/10/2012

А что неэтичного в продаже грудного молока? Может тогда и коровье молоко продавать неэтично? Просто я думаю, что должен быть какой-то пункт приёма этого молока, где будут проверять это молоко. Например так же как в пунктах переливания крови проверяют кровь.
Если бы в Ужгороде была возможность продавать ГМ, то лично я бы это сделала, особенно если оно стоит 500 грн. за литр )))

Зображення користувача amelie.
amelie

22/10/2012

Щось і мені воно здається не дуже... Я би боялася здавати, а випадково я чимось захворіла, ще не знаю, і чужі ж дітки можуть постраждати Sad Це ж відповідальність.

Зображення користувача Ромашка.
Ромашка

24/10/2012

Я, например, в себе уверена. У меня молоко хорошее и я ничем не больна. Если я своего ребёнка не боюсь кормить, то чужих и подавно. Но если кто в себе сомневается, то можно же и провериться. Не так ли?

Зображення користувача Наталка_Касим.
Наталка_Касим

23/10/2012

І я нічого неетичного в продажі молока не бачу. Ну я би, звичайно, потурбувалася про довідки про стан здоров’я жінки.

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

23/10/2012

Я считаю, что дело не в вопросе этичности, а в том, что отсутствие собственного молока преподносится, как нечто обыденное и к тому же фатальное, мол ничего с этим не сделаешь, так что расслабься. И вместо того, чтобы проблему решать, предлагается легкий способ от нее уйти. Но ведь мы все знаем, что "нет молока" - в большинстве случаев факт преувеличенный или является следствием неправильных действий (пустышка, допаивание, докорм).
Лично я приемлю донорское молоко лишь в случае смерти мамы, отлучения ребенка от матери по каким-то причинам или какие-то патологии груди. Во всех остальных случаях прежде всего женщина должна поработать над лактацией, а не быстренько складывать лапки.

Зображення користувача milkyfairy.
milkyfairy

23/10/2012

Вот подпишусь под каждым словом!

Зображення користувача Maryann.
Maryann

24/10/2012

Мене не так питання етичності тут цікавить, як те, що створений прецедент: "Нащо напружувутись годувати самій, якщо можна купити".

Зображення користувача milkyfairy.
milkyfairy

24/10/2012

Вот-вот, выразила самую соль парой слов.

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

24/10/2012

Вот и я о том же!!

Додати відповідь