Ви є тут

Звичайний німецький школяр з однодумцями висадив 12,5 мільярда дерев, щоб врятувати планету

16/10/2012

  • 2

Діти більше не хочуть чекати, поки дорослі перестануть воювати, вбивати один одного, битися за енергоресурси, забруднювати річки, знищувати заповідні ліси. Дітям жити в майбутньому, про нього вони задумалися зараз і вже посадили 12,5 мільярда дерев. У Фелікса Фінкбайнера прихильників більше, ніж у всіх президентів разом узятих, є однодумці в ста тридцяти країнах. Завдання-максимум - посадити трильйон дерев. Мета досяжна, тому що девіз Фелікса і його друзів: менше слів, більше діла.

Зовнішність відмінника: окуляри з товстими скельцями, звичайна зачіска, не кращий багаж для лідера навіть у своєму класі. Але нездоланне бажання врятувати світ перетворили школяра з невеликого баварського містечка в найвідомішу дитину Німеччини, у якої сотні тисяч послідовників у всьому світі.

"Я не думаю, що ми, діти, можемо щось, що не можуть дорослі. Але вони дуже мало займаються питаннями екології. Дорослим немає до цього діла. Ми впевнені, що майбутнє в наших руках. І ми не можемо просто сидіти і чекати, поки дорослі все за нас вирішать ", - переконаний Фелікс Фінкбайнер.

Все починалося зі шкільної доповіді про те, що світ стає бруднішим. Звичайне домашнє завдання. Але дев'ятирічний хлопчик виконав його так, що вже через півроку про нього знала вся Баварія. Зараз Феліксу 15 років і він об'їздив півсвіту, скрізь особистим прикладом показуючи, як повинні чинити діти, поки дорослі думають лише про ресурси та війни.

До оригінальної піар-кампанії вдалося підключити топ-модель Жизель Бундхен, акторів Гаррісона Форда і Тіля Швайгера, а ще президентів і прем'єрів десятка країн.

Сьогодні Фелікс легко відкриває двері, в які бородаті дядьки-екологи раніше безрезультатно стукали роками. Наприклад, перед ошелешеним дорослими з трибуни ООН він розповідає про шкідливі парникові гази: "Слухайте нас! Це ми, діти - господарі світу"!

"Ніколи не забувайте. Одного москіта носоріг навіть і не помітить. Але тисячі москітів зможуть змусити перевернути величезного носорога", - говорить Фелікс Фінкбайнер. У наступні роки були десятки тисяч публікацій, заголовки на кшталт такого: "Маленький хлопчик кинув виклик транснаціональним корпораціям". 

Але почуття гордості за сина у батьків Фелікса згодом змінилося занепокоєнням. "А потім був просто шок. Коли за один тиждень нам зателефонували з приблизно п'ятисот засобів масової інформації, ми були в паніці. Що зроблять медіа з нашим Феліксом? Його ж піднесуть до небес, але потім падати ж ой як боляче. Це ж наш син. У нього має бути нормальне дитинство. І ми думали все це заборонити ", - розповідає батько Фелікса Фрітьоф Фінкбайнер.

Але як тут заборонити, якщо зникають дощові ліси Амазонки і через неконтрольоване знищення дерев по всій планеті змінюється клімат. Отож  вирішили так: один тиждень Фелікс займається своїми екологічними проектами, другий тиждень проводить час із друзями. І при цьому, ще й навчання не повинно страждати. Зараз Фелікс збирається у Росію, якщо запросять і мама з татом відпустять.

"У Росії теж вже є рух. Там, знаю, багато дітей, кому не байдуже. Було б неймовірно класно, якби ми і в Росії могли, наприклад, зустрітися з міністрами і обговорити наші спільні проблеми", - говорить Фелікс Фінкбайнер.

Поки завдяки зусиллям баварського школяра в світі вже вдалося посадити дванадцять з половиною мільярдів дерев. Завдання максимум - трильйон. Фелікс твердо вірить: дітям сьогодні все по плечу.

Джерело та відео про Фелікса тут:  http://www.1tv.ru/news/world/217572

Коментарі
Зображення користувача sunike12.
sunike12

17/10/2012

Умничка!!! Если каждый человек посадит хотя бы одно дерево, очень многое изменится!

Зображення користувача oxana.
oxana

18/10/2012

Як би ж то всі розуміли. А хлопчик просто чудовий! Батьки мають гордитися ним Smile

Додати відповідь