Ви є тут

Як розважити хворого малюка

09/10/2011

  • 0

Діти по-різному переносять захворювання. Є діти, яких висока температура не робить менш активними. Що робити, якщо лікар прописав постільний режим? Адже активну дитину важко втримати в ліжку цілий день. Тут все залежить від фантазії батьків.

Суворі накази навряд чи допоможуть. Набагато краще організувати дозвілля хворого малюка. Дитяче ліжко може стати кораблем, на якому маля може відправитися в плавання. Принесіть в ліжко м’які іграшки, нехай це буде команда корабля, а дитина - капітаном. Над ліжком можна розвісити морські прапорці, на стіну повісити карту. Вибирайте маршрут і вирушайте в плавання. Заодно вивчите географію, і світ тварин різних континентів. Купуйте наклейки із зображенням тварин - жирафів, пінгвінів, крокодилів. Нехай дитина на карті шукає місця, де ці тварини мешкає і наклеює туди картинки тварин.

Дитяче ліжко може стати і космічним кораблем. Повісьте над ліжком карту зоряного неба і вивчайте сузір'я і планети Сонячної системи. Можна також скористатися наклейками-стікерами планет і зірок і наклеювати їх в потрібні місця. Також ліжечко може бути потягом, на якому можна вирушити у навколосвітню подорож.

Хвороба малюка відгороджує його від зовнішнього світу, позбавляє спілкування з однолітками. Якщо відвідування лікарем заборонені, то постарайтеся, щоб малюк зміг спілкуватися з друзями по телефону. Попросіть його друзів або однокласників написати записки хворому. Це його обов'язково розвеселить.

Відсутність спілкування з однолітками потрібно якось компенсувати. Виберіть час, щоб пограти з малюком в сюжетно-рольові ігри.  На ліжечку можна розсадити тваринок, вони можуть грати роль дітей. А ви разом з дитиною можете стати лікарями або вчителями. А можна підготувати концерт вашої дитини. Нехай згадає і розповість все вірші, заспіває всі пісеньки, які знає.

Ну і зрозуміло, читання книг, прослуховування аудіо казок, - відмінне заняття для хворої дитини. Можете дати їй конструктор лего, а ще краще купіть нові набори. Дитині буде заняття, яке не вимагає фізичної напруги, і вам спокійніше - дитина буде лежати в дитячому ліжечку.

Але хвороба це не тільки постільний режим, але і різні медичні процедури. Діти не в захваті від полоскання горла, інгаляцій та інших процедур. Спробуйте і ці неприємні моменти перетворити на гру. Полоскання горла можна назвати танцюючим фонтаном, який дитина включає в своїй шийці під музику. Інгаляцію теж можна перетворити на гру, якщо в миску разом з олією евкаліпта додати іграшки.

І найголовніше, як би важко не проходила хвороба дитини, зберігайте спокій, щоб малюк не помітив вашого хвилювання.

За матеріалами: http://www.kindereducation.com

Коментарі
Додати відповідь