Ви є тут

Дитячі міста KidZaniа - там, де дитина може стати дорослою

12/03/2013

  • 1

Чи чули ви про дитячі міста KidZaniа, де можна приміряти на себе доросле життя, стати на кілька годин дорослим. Адже у всіх було таке бажання колись …

Ця проста і, як це часто буває, одночасно геніальна ідея народилася у далекому 1996 році у Мехіко (Мексика). Створити не просто розважальний центр, а місто з справжнім життям - з роботою, магазинами, банками, грошима і розвагами. У перший же рік кількість відвідувачів майже в 2 рази перевищила заплановані цифри і проект отримав міжнародне визнання. У чималій мірі цьому сприяло дивовижне поєднання правильної маркетингової політики (залучення великих брендів як "забудовників" міста) і втілення дитячої мрії стати трішки дорослішими. Сьогодні дивовижна Кідзанія представлена ​​в таких містах як Мехіко, Монтеррей, Токіо, Джакарта, Дубай та інших містах світу. У зв'язку з високою популярністю, квитки доводиться купувати за кілька місяців. 

Отож, вирушимо у подорож у місто Кідзанію!

Порядки в ньому діють наступні: потрапивши на територію парку, дитина отримує дві речі - браслет, який визначає його місцезнаходження, і кілька Кідз - невелику суму місцевих грошей, інша валюта недійсна. Цих Кідз ні на що не вистачає, в чому і полягає головна ідея парку - щоб розважатися, потрібно заробити. Дитина сама обирає, ким хоче стати. Йому пропонують близько 90 професій, видають уніформу і відправляють на навчання. Приміром, для того щоб стати місцевим таксистом чи цивільним пілотом, потрібно отримати права, а для того щоб працювати в банку - вміти рахувати хоча б до п'ятдесяти.

Масштаб містечка складає дві третини від реального, надаючи дітям поглянути на світ очима дорослих. Тут вони можуть відчути себе в ролі пожежників, дикторів, фотографів, ветеринарів, продавців та багатьох інших професій.

У Кідзанії є свої лікарні, школи, аеропорт, телевізійні канали, салони краси, ресторани і магазини. Влаштуватися можна куди завгодно, але зарплата у всіх однакова - 8 Кідз. Правда, якщо піти вчитися і отримати ступінь бакалавра, оклад підвищиться на цілих 15 Кідз. Поміняти роботу в Kidzania простіше простого - треба тільки підійти до супервайзера, сказати, що бути поліцейським набридло і тут же отримати місце на автозаправці (обирати можна з більш ніж 90 професій). А взагалі кинути роботу, отримати свої гроші, зняти форму і відправитися на манікюр вже в якості відвідувача.

Готувати піцу і робити уколи можуть тільки діти тільки молодші 17 років. Дорослих на територію пускають, але допомагати або заважати дітям їм заборонено. При цьому за вхід батьки, зрозуміло, теж платять. 

Подробиці про міні місто можна вивчити на сайті http://www.kidzania.com.

Так виглядає парк Кідзанія у Токіо.

 

Kidzaniya 1

 

Kidzaniya 2

 

Kidzaniya 3

 

 

У Росії вже діє схожий проект у Санкт-Петербурзі та Ростові на Дону. У Санкт-Петербурзі міні-місто називається «КідБург» - місто професій. 

 «КідБург» - перше в Росії дитяче місто професій. Помічники дітей в «КідБурзі» - це майстри зон, всезнаючі студенти педагогічних вузів. Вони розповідають основи професій, дають завдання, влаштовують на роботу і стежать за безпекою. Роль батьків у місті зведена до мінімуму. Їм можна тільки дивитися, фотографувати і, за бажанням, годувати втомленого від «трудових буднів» городянина. Втручатися в процес навчання або роботи не можна - дитина повинна сама вибирати те, чим вона в даний момент хоче зайнятися, бути пожежником або диктором погоди, лікарем або пекарем.

Основна відмітна особливість міста професій «КідБурга» від безлічі інших дитячих центрів, це його формат learn and play, коли діти вчаться, граючи. Найчастіше дитина не розуміє, для чого їй потрібні різні предмети, які викладають у школі. Чим займаються батьки, і навіщо їм щодня ходити на роботу. У дитячому місті професій вона дізнається, де і коли можуть знадобитися ті чи інші знання, отримає нові навички та приміряє на себе життя дорослих. Творці міста сподіваються на те, що відвідування «КідБурга» буде не тільки приносити радість, але і допоможе маленькому жителю вибрати свою майбутню улюблену професію.

Кидбург

Кидбург

 Кидбург

Кидбург

Кидбург Ферма

Офіційний сайт: http://kidburg.ru/

Коментарі
Зображення користувача amelie.
amelie

13/03/2013

Як було б класно з малим піти у таке місце! По-моєму це набагато цікаіше, ніж Діснейленд Smile

Додати відповідь