Ви є тут

Як НЕ потрібно лікувати ГРВІ: небезпечні народні засоби

20/11/2017

  • 1

Багато мам досі охоче використовують в лікуванні «від застуди» народні засоби. Однак далеко не всі вони безпечні для дітей.

 

Педіатр Неля Іванишин розповіла про те, які методи і рецепти народної медицини підходять дітям, а які, навпаки, можуть бути небезпечні для здоров'я.

«Деякі« народні засоби »можна застосовувати при лікуванні простудних захворювань у дітей виключно в якості доповнення до медикаментозної терапії, призначеної лікарем. Народні засоби і методи лікування не замінюють ліків! Багато з них не тільки не приносять користі, але і можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю дитини, тому ні в якому разі не використовуйте без консультації з педіатром рецепти, знайдені в інтернеті або рекомендовані друзями і родичами ».

Що не варто використовувати при лікуванні ГРВІ у дітей.

Трав'яні чаї і настої.

Використовувати їх при лікуванні дітей ні в якому разі не можна без консультації з лікарем. Багато трав можуть викликати у дитини алергію або індивідуальну непереносимість, а деякі категорично протипоказані дітям у віці до 3 років або навіть в більш пізньому віці.

«Був випадок, коли надмірне захоплення однієї мами лікарськими чаями і відварами стало причиною збою в імунній системі дитини, з яким потім довелося проводити тривалу кропітку роботу по відновленню імунітету. Багато батьків забувають, що лікарські трави самі можуть стати найсильнішими алергенами і принести здоров'ю дитини більше шкоди, ніж користі ».

Інгаляція над вареною картоплею або трав'яним відваром.

Температуру пари під час таких інгаляцій практично неможливо контролювати, тому існує ризик виникнення опіків слизових дихальних шляхів. Крім того, вдихання гарячої пари призводить до розширення судин і, як наслідок, до посилення набряку слизової носа.

Розтирання спиртом і оцтом для зниження температури тіла.

Цей спосіб використовувати категорично заборонено! Ніжна шкіра дитини швидко вбирає спирт і оцет, і такі розтирання можуть привести до серйозної інтоксикації. Крім того, оцет може травмувати верхній шар епідермісу, особливо якщо є мікропошкодження. Також багато батьків не знають, що всі ліки на основі парацетамолу в поєднанні з етиловим спиртом утворюють гепатотоксичні речовини, смертельно небезпечні не тільки для дітей, а й для дорослих.

«У моїй практиці було два випадки надходження дітей в приймальне відділення з алкогольною інтоксикацією, що виникла в результаті спиртового розтирання, яке батьки застосовували за наполяганням бабусь для зниження високої температури. На щастя, жодного разу це отруєння не супроводжувалося прийомом препаратів на основі парацетамолу, інакше наслідки такого «народного лікування» могли б бути дуже сумними ».

Ванночки для ніг з гірчицею.

 Існує думка, що всі теплові процедури, розпочаті вже після розвитку захворювання, ніяк не можуть вплинути на перебіг хвороби. Крім того, різке охолодження після термічних процедур може ускладнити перебіг хвороби замість його полегшення.

Медичні банки.

Цей метод може бути надзвичайно небезпечним. По-перше, існує ризик виникнення опіків і пошкодження шкіри від сильного вакуумного впливу. По-друге, приплив крові до легень може викликати утруднення дихання і в деяких випадках навіть пневмоторакс, тобто розрив легеневої тканини.

Часник і цибуля.

Ці рослини мають надзвичайно корисні бактерицидні властивості, однак при необережному застосуванні можуть принести шкоду. Категорично не можна використовувати краплі з цибульного або часникового соку, а також вкладати в ніс шматочки цибулі і часнику: краплі можуть викликати сильний опік слизової, а шматочки можуть викликати аспірацію - проникнення в дихальні шляхи при вдиху.

 «Одного разу до мене звернулася мама зі скаргами п'ятирічної дитини на сильні больові відчуття в носових проходах. Виявилося, що його мама для лікування нежиті застосовувала свіжий цибулевий сік! Природно, результатом такого «лікування» з'явилися сильні опіки слизової носа у дитини ».

 

Що можна використовувати при ГРВІ у дітей

Для початку варто переглянути думку відомого лікаря Комаровського на рахунок лікування ГРВІ у дітей - він відомий спеціаліст у цій справі.

 

 

Рясне вітамінізоване тепле пиття (журавлина, брусниця, шипшина) допоможе швидше вивести з організму токсини, які утворюються в результаті життєдіяльності вірусів і бактерій.

Цитрусові в цих цілях краще не використовувати. У 100 г апельсина міститься близько 60 мг вітаміну С, навіть якщо фрукт щойно зірваний з гілки. З кожним днем ​​зберігання зірваних апельсинів кількість вітаміну С та інших корисних речовин зменшується. Тому лікування апельсиновим соком для жителів середньої смуги не результативно: вітаміну С там дуже мало. У наших широтах краще використовувати настій плодів шипшини, а також журавлинні і брусничні морси.

У разі сильної гіпертермії можна прикладати холод на основні  судини (судини шиї, пахової області, на ліктьових згинах і під колінами).

Чай з малиною хороший як жарознижуючий засіб.

Сушена малина і малинове варення містять в невеликих кількостях саліцилову кислоту, молекули якої подібні за будовою з аспірином. Саме цим пояснюється жарознижуючі властивості малинового чаю. Але серйозного гіпотермічного ефекту такий чай надати не може, тому високу температуру все ж краще знижувати за допомогою призначених лікарем медикаментів.

Промивання носа розчином морської солі полегшить стан при нежиті.

Сольовий розчин вбиває мікробів, а також запобігає їх розмноженню. Це засіб гіпоалергенний, його можна застосовувати для лікування нежиті у зовсім маленьких діток, яким протипоказані судинозвужувальні препарати. Для приготування слабкого сольового розчину потрібно взяти 1 чайну ложку морської солі на 500 мл теплої кип'яченої води. Закапувати потрібно по 2-3 краплі в кожну ніздрю кілька разів в день.

закапування носа

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

16/12/2017

Як шо є коклюш як його вилікувати

Додати відповідь