Ви є тут

Безрезультатні і шкідливі методи лікування дитячих кольок

20/12/2017

  • 3

Дитячі коліки нерідко затьмарюють життя молодих батьків. Їх точну причину вчені не можуть знайти до цих пір. Але що б не викликало коліки, важливо вміти правильно з ними справлятися. І зробити це не так-то просто, коли такою популярністю користуються малоефективні і навіть шкідливі для немовлят методи лікування.

 

Симетикон

Почнемо з найпопулярнішого - лікарського препарату з діючою речовиною Симетикон. Реклами такого роду препаратів досить багато на телебаченні. Але ще в 1985 році дослідження виявили, що Симетикон - не більше ніж плацебо, і не дає ніякого ефекту.

Сьогодні ці препарати часто призначають малюкам, вважаючи, що дитячі коліки - не що інше, як хворобливі відчуття від підвищеного газоутворення. Але далеко не у всіх випадках у дітей з коліками спостерігається підвищене газоутворення. Саме тому використання різних засобів для «видалення газів з кишечника» неефективно.

Симетикон ліки від дитячих кольок

Заспокійливі і ноотропи

Ще однин марний і небезпечний засіб від дитячих кольок - всілякі заспокійливі і ноотропи. По-перше, істерика не є причиною кольок дитини. Крик і плач - це всього лише наслідок. По-друге, використання заспокійливих у дітей веде до затримки нервово-психічного розвитку. По-третє, ноотропи - це клас препаратів, які не показали своєї ефективності і безпеки і не повинні застосовуватися у дітей (та й у дорослих) в принципі.

Вода з кропом.

Улюблений засіб бабусь – вода, настояна на кропі. Якщо говорити про кріп як про приправу, то в невеликих кількостях його вживання в їжу матір'ю, яка годує, є абсолютно безпечною. Однак на сьогоднішній день недостатньо даних про те, чи безпечно використовувати кріп в лікувальних цілях, адже в цьому випадку його кількість набагато більше і дається безпосередньо дитині, а не матері-годувальниці.

Вода з кропом

Якщо врахувати, що в дослідженнях вода з кропом не показала свою ефективність в лікуванні дитячих кольок, то її використання неефективне і небезпечне.

Фітопрепарати

Раз вже почали говорити про рослинні засоби від кольок, то всі інші подібні препарати теж не показали своєї ефективності. Крім того, високий ризик розвитку алергічних реакцій на всілякі фітопрепарати для малюків. Мало того що з коліками вони не допоможуть,та ще можуть викликати гостру алергічну реакцію. До того ж, якщо довго застосовувати фіточаї, це може знизити вироблення молока.

Гомеопатичні препарати

Як заявляють виробники, у гомеопатичних препаратів існує якась пам'ять води, яка і має лікувальний ефект. Тобто: коли ви купуєте гомеопатичний препарат, ви повинні розуміти, що платите за воду і її пам'ять, а самих ліків там немає. Медичне співтовариство всього світу вважає, що гомеопатія лікує тільки те, що чудово може пройти саме.

«Корисні бактерії»

До сих пір багато лікарів звинувачують у виникненні кольок відсутність «корисних бактерій» в кишечнику немовляти. Багато дослідників вже не один десяток років намагаються лікувати цю недугу різними ліками, що містять корисні мікроорганізми, наприклад, молочнокислі бактерії Lactobacillus reuteri (зокрема, штам DSM 17938) або дріжджові грибки Saccharomyces boulardii.

Lactobacillus reuteri

Але навіть тут думки вчених розійшлися. У частині досліджень йдеться про те, що L.reuteri знижують інтенсивність болю у немовлят при кольках і зменшують тривалість плачу малюка. Інші ж дослідження, навпаки, показали, що діти, що знаходяться на штучному вигодовуванні і отримують L.reuteri, в середньому плачуть на 78 хвилин довше, ніж немовлята в групі плацебо.

Діти, що знаходяться виключно на грудному вигодовуванні, не показали різниці в тестовій групі і плацебо. Саме тому на сьогоднішній день використання «корисних бактерій» не вітається для лікування дитячих кольок.

 

Непотрібні аналізи

Крім корисних бактерій в дитячих кольках звинувачують «погані» бактерії, зокрема, золотистий стафілокок або клебсиеллу. Однак золотистий стафілокок знаходять у 25-40% населення світу, і при цьому він не викликає будь-якого захворювання. Та й аналіз на наявність клебсієли в калі дитини не відображає реальну кількість цих бактерій в просвіті кишечника. Ось чому аналіз калу на дисбактеріоз не використовується ніде, окрім як в країнах пострадянського простору.

Лактоза

Лактоза також піддавалася нападкам з боку дослідників. Однак переклад малюків на безлактозну суміш (якщо дитина на штучному вигодовуванні) і використання ферменту лактази у дітей на природному вигодовуванні достовірно не зменшило частоту і інтенсивність плачу.

Білок коров'ячого молока

Теж часто є причиною занепокоєння дитини, оскільки його непереносимість викликає дискомфорт у малюків. У дітей на штучному вигодовуванні переклад на гідролізати зменшувало занепокоєння, однак подальше повернення адаптованої молочної суміші не приводило до посилення дитячих кольок.

Цю теорію перевірили і на малюках на природному вигодовуванні (виключали з раціону матері білок коров'ячого молока). Але і тут версія вчених не підтвердилася, і подальше повернення в раціон матері білка коров'ячого молока не посилило коліки немовляти. Крім того, при алергії на білок коров'ячого молока у дітей на перше місце зазвичай виходять інші специфічні симптоми: прожилки крові в калі, рясні відрижки.

Додавання води в раціон

Деякі вважають, що дитина плаче, бо хоче пити, а не їсти. Вони міркують так: грудне молоко - це їжа, а дитина хоче пити.

Грудне молоко - це і їжа, і питво для малюка. Додаткове допоювання  водою може знизити лактацію, що призведе до ще більшого занепокоєння немовляти і мами.

Використання газовідвідних трубок

Багато батьків вважають, що дитина кричить, бо не може сходити в туалет, і починають використовувати різні підручні засоби для стимуляції даного процесу. Для дитини ця процедура проходить досить драматично, а ефективність цих дій вкрай обмежена.

Остеопатія і хіропрактика

Дослідниками було встановлено, що подібні дії не тільки не ефективні, але і небезпечні для малюків. Як, наприклад, голковколювання, яке теж не зробило будь-якого позитивного впливу на дітей з дитячими коліками.

Масаж живота

У систематичному огляді 2010 року масаж не показав своїх цілющих властивостей. У період нападу дитячих кольок  додатковий фізичний вплив на дитину не ефективний, хоча і негативних наслідків для дитини не спостерігалося.

Тряска

Агресія, спрямована на дитину, не тільки не допомагає з коліками, але і вкрай небезпечна для малюка і може навіть призвести до смерті немовляти. Пам'ятайте: синдром дитячого струсу внаслідок струшування дитини погубила не одне дитяче життя. Так що як би сильно малюк не плакав, ніколи не трусіть його.

Ну і насамкінець звичайно доктор Комаровський, який завжди має власну думку по будь-якуму дитячому приводу

 

 

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

20/12/2017

Давала дитині Боботик Подивилася склад-той самий Симетикон. Толку був повний 0 звичайно, одна трата коштів. Хіба може для самозаспокоєння матері корисно - трохи легше, коли думає шо допомагаєш чимось дитині!

Зображення користувача Сонце22.
Сонце22

20/12/2017

Від кропу тільки гірше ставало

Зображення користувача Mapия_KH.
Mapия_KH

30/01/2018

є натуральний засіб, давали в каплях, кому цікаво мамалак

Додати відповідь