Ви є тут

Плач немовляти: як розпізнати причину та як допомогти?

13/07/2020

  • 0

Дитячий плач – це щось надзвичайно стресуюче для багатьох молодих мам. Чому він плаче? Чого йому не вистачає? Він голодний? Чи щось болить? Що я маю зробити?

Чи знали ви, що не всі дитячі плачі звучать однаково? Оскільки дитина плаче з різних причин, то й плач її відрізняється за відтінками звучання.

Ось п’ять найпоширеніших причин плачу дитини:

  • голод
  • біль у животі (кольки)
  • втома
  • невдоволення (мокро, жарко, холодно, страх ...)
  • потреба відригнути

Приклади та розшифровку плачу немовляти можете прослухати в цьому відео: Секретна мова немовлят - Шоу Опри Уїнфрі.

 

Я вже знаю, чому дитина плаче, але як з цим боротися?

 

Вам це може здатися дурним питанням - зрозуміло: якщо дитина голодна, я її нагодую. Якщо хоче спати, я покладу її спати. Якщо їй потрібно відригнути, я допоможу.

Але як боротися з дискомфортом і болем у животі? Що робити, якщо масаж не допомагає і дитина все ще плаче?

Насправді є одна універсальна річ, яку нам дала природа, і це відповідь на плач дитини з усіх причин.

Не доведеться шукати складний спосіб визначення точної причини плачу. (Або, наприклад, що робити, якщо дитину турбує більше, ніж одна річ? А що, якщо ми не вчасно відреагували і плач перетворився на невтішний?)

 

Грудне вигодовування зазвичай вгамовує плач з будь-якої причини

 

Ніхто не має сумнівів у тому, що це очевидно у випадку плачу від голоду. Як це допоможе в інших випадках?

Смоктальний рух рота дитини під час грудного вигодовування викликає у неї  почуття блаженства. Цей рух просто позбавляє болю від будь-якої причини. Крім того, у положенні годування грудьми, коли живіт дитини нагрівається тілом матері, покращується навіть перистальтика кишечника немовляти.

Обирати потрібно в такому випадку пози для годування, у яких дитини знаходиться у вертикальному положенні.

Через те, що дитина знаходиться майже вертикально, їй легше відригнути безпосередньо під час грудного вигодовування - після годування груддю у такому положенні дитині не потрібно взагалі відригувати.

Якщо дитина годується при повному контакті шкіра-шкіра, тіло матері також регулює температуру тіла дитини.

Коли ви плачете від втоми, грудне вигодовування - це найпростіший спосіб укласти дитину спати. Це також одна з функцій грудного вигодовування.

 

Але що робити, якщо дитина плаче з іншої причини?

 

Бувають ситуації, коли малюкові потрібно просто виплакати події, що сталися протягом певного періоду часу. Якщо це відбувається на руках матері, такий плач не шкодить його організму. Це може бути, наприклад, травма розлуки з мамою, або просто про надмір сприйняття з цілого дня.

Навіть якщо в той момент дитина не хоче їсти, фізичний контакт з матір'ю зцілює і прискорює процес заспокоєння.

Молоді матері часто опиняються в ситуаціях, коли їхня дитина, здається, має все необхідне, але все одно плаче. У цьому випадку настійно рекомендується роздягтися до поясу, роздягти дитину до пелюшок, покласти на груди та полежати в ліжку. Це наближчий зв’язок з дитиною, який можливий.

Якщо дитина все ще плаче і плаче зовсім невтішним плачем, а також не знижується його інтенсивність, подумайте про відвідавання невідкладної допомоги. При повному контакті шкіра до шкіри з можливістю годування груддю дитина має заспокоїтись, якщо вона здорова.

 

Що робити, якщо я не годую грудьми?

 

У матерів, які не годують грудьми, складніше становище. Вони завжди повинні вгадувати, чи це плач від голоду чи інша причина. Не можна дитину перегодувати переїдати грудним молоком (воно містить речовини, що регулюють почуття ситості). А сумішшю можна перегодувати дитину.

Якщо мати впевнена, що дитина не голодна, вона може допомогти пустушкою (дитину заспокоюють смоктальні рухи) або може спробувати більш природний спосіб - контакт шкіри та шкіри.

Як і годуючі груддю матері, вона може розмістити дитину на оголених грудях і нехай дитину заспокоїть биття серця, тепло тіла та запах шкіри мами. Не потрібно позбавляти свою дитину цього навіть при годуванні з пляшки.

Якщо дитина на штучному вигодовуванні, тому що годування груддю не вдалося, цілком можливо, що воно дивом вдасться в таких умовах. Особливо, якщо це практикується часто. Такі випадки існують і доводять, наскільки грудне вигодовування закодовано в нашому організмі.

Незалежно від того, чи ви годуєте грудьми або ні, майте на увазі, що плач - це засіб спілкування - єдиний, який має новонароджена дитина. Тому не варто його недооцінювати.

 

Дітвора

 

Коментарі
Додати відповідь