Ви є тут

Якщо дитина погано пише: шляхи подолання проблеми.

02/03/2018

  • 0

Протягом останніх років шкільні технології змінилися дуже і дуже сильно. Але домашні завдання все ще вимагають старого доброго писання від руки.  І щоб бути достатньо успішним в навчанні, хороший почерк має досить велике значення. Він має бути читабельним і добре зрозумілим для викладача.

 

Нещодавнє опитування університету Вандербільдта показало, що тільки чверть учнів початкових класів мають достатню швидкість писання від руки. Тому дітям із поганим почерком дуже важливо почати тренуватися в цьому, і чим раніше тим краще.  Тому розглянемо найбільш доступні методи, щоб подолати цю проблему вдома.

Як покращити почерк дитини

1. Ідентифікуйте проблему

Спочатку необхідно визначити основну проблему дитини – це є когнітивна чи фізіологічна проблема. Під час писання повинне рухатися лише зап’ястя і лікоть, плече має бути непорушним. Вирівнювання по лінії, пробіли між словами, розмір літер  – це найчастіші проблеми з каліграфією.

2. Побудуйте моторні навички.

Дуже важливий вплив на почерк дитини має дошкільна діяльність. Чим більше дитина грається в ігри, пов’язані із залученням дрібних м’язів рук, тим краще вони будуть розвинуті. Ну і звичайно тим краще буде контроль ручки або олівця. Отже рекомендується займатися бісероплетінням, створення різних саморобок із бобів, рису, ракушок. Також дуже допомагає ліплення із пластиліну, і модне останнім часом плетіння із різнокольорових гумок.  Важливо заохочувати дитину до цих занять. І звичайно, обмежувати використання смартфона та планшета – це негативно впливає на дрібну моторику рук. Докладніше про негативний вплив - тут

3. Правильне тримання олівця

Теж необхідно правильно тримати інструмент, яким дитина пише.  Олівець потрібно тримати за допомогою великого, вказівного і середнього пальців. Ще перед тим як іти до школи, необхідно навчити сина чи дочку правильно тримати ручку.

правильна позиція під час письма

4. Розслабитися під час письма.

Спробуйте поспостерігати, як пише ваша дитина. Якщо на столі з’являються сліди від ручки, це значить що на неї дуже сильно тиснуть. Попросіть дитину відпочити і після цього розслабитися  і спробувати писати, не натискаючи на ручку. Створіть комфортні умови під час цього, це допоможе почуватися більш вільно і пальці будуть слухатися краще.

5. Постійно практикувати написання літер.

Для вдосконалення навичок каліграфії, дуже рекомендується практика написання літер. Для цього є спеціальні зошити. Потрібно писати великі і малі літери. Це допоможе розвинути моторику, відчуття простору, напрямку і інтервалу.

Зошит для розвитку каліграфії
Зошит для розвитку каліграфії

6. Не поспішайте.

Діти мають багато різних занять, а більшість дітей-непосидючі і легко втрачають увагу.  Старайтеся відвернути дитину від звички писати неакуратно. Для цього можна використати те, що діти часто копіюють звички дорослих. Тому пишіть разом із дитиною, і робить це уважно і красиво. І ваша дитина буде старатися наслідувати вас.

7. Забезпечте сприятливі умови.

Як покращити почерк дитини? Слідкувати за тим, щоб дитина під час цього процесу правильно сиділа. Атмосфера має бути комфортною, стіл потрібної висоти, а також стілець із підтримкою спини. Дитина не повинна писати перед телевізором, або в ліжку.

8. Використовуйте правильні інструменти.

Щоб покращити почерк дитини, необхідні правильні інструменти.

Папір в лінійку. Щоб розвинути навички письма дитині необхідний розлінований папір або зошити в лінійку.

папір в лінійку

Підходящі олівці і ручки. Спробуйте різні розміри, і виберіть той, який найкраще підходить для вашої дитини. Деякі діти мають труднощі із утримуванням великих олівців, а інші почувають себе з ними комфортно. Дайте дитині декілька олівців різного розміру і прослідкуйте, який буде зручніший.

Олівці Bic

Прикольні аксесуари. Під час такого складного для дитини процесу як писання їй необхідно трохи веселощів. Тож дайте їй все для цього: наприклад кольорові олівці, насадки на олівці із улюбленими мультяшними героями, яскраві дитячі зошити.

насадки на олівці

9. Грайте в ігри

Забава – це дуже важлива частина дитячого життя. Оскільки тренування каліграфії досить нудне заняття для переважної більшості дітей, ви можете додати туди більше веселощів за допомогою таких ігр

Малювання

Заохочуйте дитину до малювання, одночасно переконавшись, що вона правильно тримає олівець або пензлик. Малювання дуже сприяє покращенню координації і моторики.

Створення списків

Можна спонукати дитину до писання за допомогою написання списків, наприклад імена друзів, яких потрібно запросити на день народження, або список покупок для найближчого походу в магазин.

Ігри із словами.

Під час веселощів діти можуть навчитися вирішувати якісь свої проблеми. Наприклад напишіть щось в дитини на спині а потім нехай вона спробує вгадати, що ж там таке. Непоганим варіантом буде гра в міста, та й будь-які словесні головоломки.

І насамкінець поради від передачі "Все буде добре"

 

Коментарі
Додати відповідь