Ви є тут

Смартфони: розвиток технологій заставив дітей забути про ручки та олівці

Сучасні діти все частіше відчувають проблеми із тим, щоб правильно тримати ручки або олівці через надмірне використання технічних засобів. Сталося це через те, що із-за частого використання сенсорних екранів, необхідні м'язи пальців просто не розвиваються. Про це пише видання The Guardian.

 

Проблема полягає в тому, що характер ігор маленьких дітей дуже змінився.

Батьки, замість того щоб займатися дітьми, гратися з ними в такі ігри, що розвивають мускулатуру (різноманітні конструктори, саморобки із паперу, пластиліну), дають дітям планшет або мобільний телефон. «Діти приходять в школу зовсім не з такими ж показниками спритності і сили рук, як десять років тому», - каже Саллі Пейн, педіатр фонду «Серце Англії» Національної служби охорони здоров'я Великобританії.

Для того, щоб правильно взяти  олівець і рухати їм, дитині необхідно добре управляти невеликими м'язами пальців. Але у дітей зараз нема можливості розвинути ці навички.

Саллі Пейн, педіатр фонду «Серце Англії» Національної служби охорони здоров'я Великобританії

Дітям з такими проблемами в Великобританії рекомендують терапію, яка може тривати до півроку. «Одна з проблем полягає в тому, що навичка писати від руки у кожної дитини розвиваються індивідуально, - пояснює Мелісса Прутня, віце-президент Національної асоціації рукописного письма  - може бути багато причин в затримці розвитку навичок письма, але імовірно, розвиток технологій – одна із найголовніших ».

Ще більше порад по покращенню навичок письма - в наших Порадах по покращенню письма

В цілому фахівці відзначають, що незважаючи на безліч позитивних аспектів впливу технологій на життя, обумовлений різними гаджетами  сидячий спосіб життя, через який людина менше займається фізичною працею, викликає сильне побоювання.

Також варто не забувати, що згідно останніх досліджень професора Джина Тенге,  що викладає в Університеті штату Каліфорнія в Сан-Дієго, тобто є досить знаним науковцем,  смартфони вганяють підлітків в тугу, роблять нудними і апатичними домосідами егоїстами.  Та що тут говорити – навіть дорослі часто впадають у депресію із-за невеликої кількості лайків у фейсбуку або поганому коментарю.

Коментарі
Додати відповідь