Ви є тут

Як бути здоровою та щасливою 9 чарівних місяців

02/10/2012

  • 0

Настав твій «зірковий» та довгоочікуваний час – ти завагітніла! Після першої ейфорії від усвідомлення того, що через деякий час ти даси життя своїй дитині, час задуматись про те, як зробити ці 9 місяців незабутніми та щасливими. Я зберегти здоров’я та виносити здорового малюка? Як поводити себе, щоб бути врівноваженою, спокійною та впевненою у собі увесь період вагітності?

Незважаючи на те, що сьогодні ніхто не вважає вагітність за хворобу тривалістю в дев'ять місяців, все ж очікування дитини - серйозне випробування для жіночого організму. Щоб вагітність тривала комфортно, потрібно намагатися уникнути неприємностей або звести їх до мінімуму, дотримуючись  певних правил.

Здоровий спосіб життя

По-перше, доведеться переглянути свої звички і спосіб життя, щоб створити для малюка найкращі умови для його росту і розвитку протягом всієї вагітності. Потрібно відмовитися від шкідливих звичок, некорисних продуктів, намагатися уникати стресових ситуацій. Слід дотримуватися правильного режиму дня. Робота повинна бути щадною, з можливістю частих перерв. Не забувай, що вагітним необхідний повноцінний нічний сон.

Виконання рекомендацій лікаря

Бажано рано стати на облік в жіночу консультацію, в ідеалі потрібно знайти «свого» лікаря, якому ти будеш довіряти, і який буде спостерігати за твоїм станом всю вагітність. Остерігайся користуватися некваліфікованою медичною допомогою і неперевіреними радами оточуючих людей. У спірних питаннях краще радитися з лікарем і не нехтувати його рекомендаціями.

Крім необхідних аналізів, лікар може призначити майбутній матері ряд препаратів. Багатьом вагітним призначають полівітаміни, оскільки в цей період потреба у вітамінах та мікроелементах зростає, і часто поповнити з запаси за рахунок їжі неможливо.

На тлі підвищеного навантаження на всі органи і системи майбутньої мами, іноді загострюються хронічні захворювання. Не відмовляйся від їх лікування!

Зміни у організмі вагітної

Під час вагітності організм будь-якої жінки дуже змінюється, ці зміни можуть зумовити дискомфортний стан. У цей період всі функції організму жінки пристосовуються до забезпечення життєдіяльності плоду. Деякі з зміни, що відбуваються, є очевидними, наприклад, ріст живота і збільшення грудних залоз. Інші ж зміни мають прихований характер, але і вони теж справляють сильний вплив на весь організм майбутньої мами. Слід докласти максимум зусиль, щоб зберегти фізичне і психологічне здоров'я.

Для розвитку майбутнього малюка необхідний кальцій, який плід активно черпає з материнського організму, тому багато майбутніх мам страждають дефіцитом кальцію. Через нестачу цього елемента можуть руйнуватися нігті, кістки, зуби. Щоб цьому запобігти, необхідно вживати продукти, багаті кальцієм і вітамінами.

Під час вагітності помітно змінюється стан шкіри. Вона стає більш ніжною, чутливою і сухою. При цьому шкіра може втрачати свою еластичність і пружність, тому важливо користуватися спеціальними зволожуючими засобами.

Фізичні навантаження

Майбутній мамі бажано регулярно виконувати прості фізичні вправи, але при цьому розраховувати свої сили і не перевантажувати організм. Ідеально підійдуть прогулянки на свіжому повітрі, плавання, гімнастика або заняття йогою. Такі фізичні навантаження допоможуть не тільки покращити стан під час вагітності, але і полегшать сам процес пологів.

Вагітність – щаслива пора!

У вагітної жінки кардинально міняється настрій по кілька разів на день. Не дивно, що можна впасти в депресію і зневіру, та ще й зриватися на оточуючих. Ці прості поради допоможуть досягти гармонії з собою. Почни прислухатися до них прямо зараз, щоб відчувати себе спокійніше, краще і впевненіше.

Пріоритети під час вагітності

Склади свій особистий план того, що тобі потрібно встигнути зробити, поки чекаєш появи на світ дитини. Постав свої інтереси та інтереси свого малюка на перше місце, роби те, що вважаєш за потрібне.

Приймай допомогу

Не соромся просити і приймати допомогу від чоловіка, членів своєї родини та друзів. Близькі часто хочуть підтримати, але іноді не знають, як це зробити. Допоможи їм зрозуміти твій стан, тоді ви не тільки станете ближчими, але й ти отримаєш психологічну та практичну допомогу.

Стався до інших з повагою і любов'ю

Найчастіше вагітність супроводжується різного роду труднощами. Чого тільки варта ранкова нудота! Звичайно, тут вже не до веселощів, але це і не привід «зриватися» на оточуючих. Постарайся добитися взаєморозуміння з людьми. Якщо ти чесно скажеш співробітникам на роботі, що погано себе почуваєш, то вони, швидше за все, проявлять співчуття.

Створи приємні спогади

Це займе багато часу, але результат того безперечно вартий. Коли ти вагітна, здається, що цей стан буде тривати вічно. Однак вагітність закінчується швидко, а незабаром поблякнуть і спогади. Намагайся відобразити на фото різні етапи своєї вагітності, напиши в щоденнику про свої відчуття, переживання, зміни. Підключи до цього процесу майбутнього татуся.

Не забувай відпочивати

Всієї роботи все одно не переробити. Для гарного самопочуття необхідно подбати про відпочинок, повноцінний і міцний сон. Важливо у цей чарівний для жінки час більш чуйно прислухатися до своїх бажань. Якщо організм вимагає відпочинку вдень - потрібно прилягти і відпочити. Роби речі, які допоможуть розслабитися. Якщо ти відпочиваєш під час йоги, вишивання, перегляду серіалу - це прекрасно, не відмовляй собі в такому задоволенні.

Готуйся до пологів та до грудного вигодовування

Говори про все, що тебе турбує, зі своїм лікарем. Добре, якщо ти знайдеш подруг, які теж вагітні, тоді можна поговорити з однодумцями на теми, що цікавлять тебе.  Запишися в школу або на курси для майбутніх мам, на них можна не тільки навчитися основним прийомам по догляду за дитиною і поведінці під час пологів, але і знайти безліч знайомих і друзів, ділитися своїми переживаннями і радощами, поліпшити самопочуття.

Готуйся до грудного вигодовування: адже пологи це лише етап, після якого тебе зустрічатимуть нові обов’язки та труднощі. Читай літературу, говори з годуючими мамами, звернися до консультанта, якщо потрібно.

Налаштуйся на позитив

Для щасливої ​​вагітності не варто думати про погане. Не дивися кримінальні хроніки, трилери і фільми жахів. Намагайся не слухати страшні розповіді про пологи, якими люблять ділитися деякі «доброзичливці». Все це провокує, як мінімум, негативні емоції, які тобі і малюкові зовсім ні до чого. І хай твої чарівні 9 місяців будуть щасливими та незабутніми!

За матеріалами: http://svitmam.ua

Коментарі
Додати відповідь