Ви є тут

Коли ставати на облік по вагітності?

29/11/2017

  • 25

Термін передбачуваної менструації вже минув, а тест на вагітність підтвердив радісну новину - ви чекаєте малюка. Тепер ви належите не тільки собі, але і майбутній дитині, про яку необхідно почати піклуватися вже зараз. 

Дуже важливий момент - своєчасний візит до акушера-гінеколога, який діагностує вагітність і призначить всі необхідні аналізи та обстеження. Здоров'я малюка почасти зумовлене генетично, але дуже багато в чому закладається, коли малюк знаходиться у мами в животику. Намагайтеся правильно харчуватися, відвідуйте курси для майбутніх мам, займайтеся спеціальною гімнастикою. 

Нерідко жінки відкладають свій перший похід в жіночу консультацію, але стати на облік треба обов'язково до 12 тижнів, тобто в 1-й триместр вагітності.

Якщо жіноча консультація за місцем проживання вас з якоїсь причини не влаштовує, станьте на облік в платній клініці або спеціалізованому центрі. Але майте на увазі, що у дільничного лікаря аналізи можна здати безкоштовно, а в приватному центрі за ті ж маніпуляції доведеться віддати чималі гроші. Ймовірно, є сенс здати аналізи за місцем проживання, а вже з результатами прийти до платного лікаря. До речі, безкоштовно можна спостерігатися й у спеціалізованих наукових центрах. 

У вас хронічне захворювання? Тоді вам можуть знадобитися додаткові обстеження, які також призначить ваш лікуючий лікар. Результати аналізів обов'язково зберігайте.

При першому відвідуванні жіночої консультації, гінеколог дасть обхідний лист на обстеження у наступних лікарів:

  • лор
  • стоматолог
  • терапевт
  • окуліст
  • хірург
  • ендокринолог
  • фтизіатр

а також випише направлення на здачу аналізів: на групу крові, на ВІЛ, на цукровий діабет, на сумісність матері і плоду, кров на ТОРСН-інфекції, мазки на стафілокок. Так само необхідно буде зробити кардіограму, а при виявленні ерозії шийки матки, необхідно пройти кольпоскопію.

Документи, які повинен заповнити лікар-гінеколок під час постановки на облік.

Лікар при постановці на облік заповнює «Індивідуальну карту вагітної і породіллі». Ця картка зберігаєтсья в медичному закладі.

На руки майбутня мама отримує "Обмінну карту". ЇЇ потрібно брати із собою при кожному відвідуванні жіночої консультації, а також на пологи.

Період вагітності ділиться на триместри, під час яких дитина росте і можуть бути потрібні додаткові обстеження. Треба переконатися, що все йде правильно, як і задумано природою. А у випадку відхилення від норми необхідна своєчасна допомога. 

Ось чому так важливо вчасно здавати всі аналізи, які призначить лікар. Крім того, майбутнім мамам часто рекомендують провести тести на генетичні відхилення у плоду. Під час вагітності лікарі радять пройти ряд обстежень, так званий скринінг, що включає аналіз крові і ультразвукове дослідження. Такий скринінг повинен виявити групу ризику та визначити вірогідність наявності у малюка порушень розвитку. Проведення досліджень не тільки дає можливість правильно поставити діагноз, а й допомагає вірно визначити стать новонародженої дитини. Своєчасна і грамотна корекція збереже життя вашому малюкові і допоможе йому нормально розвиватися. 

Ще на деякі питання зможе відповісти Мила Кирильчук, доктор медичних наук

Адреси жіночих консультацій та графіки прийому лікарів ви можете знайти в нашому Довіднику Дітвори.

Докладніше ознайомитися з аналізами, які повинні пройти вагітні, можна у статті "Обстеження вагітних за триместрами".

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

02/04/2012

Стати на облік до 12 тижня не можливо, тому що ніхто тебе не візьме! а коли угроза так взагалі, так що ось так приходиться вагітним мамочкам які виношують дитинку - ніхто не допомагає, тоді коли це найбільш необхідно!!!! і ще говорять про зріст населення.... смішно. я на 13 тижні і все ніяк не можу стати на облік!

Зображення користувача Гість.
Гість

29/05/2016

Відмова Вам у постановці на облік - це НЕ законно!!! Скажіть, що будете скаржитись і зразу зміниться відношення. Відстоюйте свої законні права, адже Ви вже не самі і несете відповідальність не лише за себе!

Зображення користувача Гість.
Гість

15/02/2017

А можна поцікавитись чому так тяжко стати на облік до 12 тижня? Я на 13 і переживаю що як перший раз піду до лікаря то будуть сваритись чому раніше не прийшла((

Зображення користувача Гість.
Гість

14/07/2012

мою подругу врач отправила домой на пятой неделе беремнности типа будет 12 придете.короче в начале десятой недели на чалось кровотечение в итоге -аборт так как плод замер,а судя по анализам гдет на 6 неделе.так что если бы врач нормально отнеслась всё б былр гуд.меня га учёт напр взяли на 3ей неделе.и вот дочери полгода хотя с начала беременности пугали осложнениями...

Зображення користувача Гість.
Гість

17/02/2016

Часто до 8-12 тижнів природа сама вирішує припинити розвиток плоду внаслідок певних відхилень (різні генетвідхилення, інфекції плоду і т.д.). Те, що так сталося не винуватить гінекологів. Я пройшла через це. Моя дитина завмерла на 7 тижні. На облік до 12 я не ставала свідомо, хоча  мене спостерігав знайомий хірург. Без одного дня 12 тижнів почалася кровотеча. УЗД показало, що завмерла вагітність. Цього ніхто б не зміг зупинити та і не варто було. Від цього не легше, але факт залишається фактом.

Зображення користувача Гість наталя.
Гість наталя

23/07/2012

А мені кажуть чим ранше тим ліпше.але я планую ставати на 12 тижні.

Зображення користувача Гість3.
Гість3

04/10/2012

Я прийшла ставати на облік на 10-му тижні вагітності. Попередила лікаря, що була оперована по жіночому і мені мій лікар сказав, що лиш буде затримка зразу йти на підтримку. Мене не взяли не дивлячись на всі мої доводи і прохання Як результат 12-й тиждень -- викидень. Тепер навіть завагітніти не можу. От хто вони після цього????

Зображення користувача Гість Мама 3 дітей.
Гість Мама 3 дітей

04/11/2012

Особисто для мене облік=кошмар))) Вистояти в черзі до лабораторій під час раннього токсикозу, помилки в результатах аналізів, ОБОВЯЗКВА підтримка в стаціонарі, де всім приписують ті самі медикаменти(я з маловоддям приймала те ж саме, що й жінки з багатоводдям)і т.д. Якби була можливість - взагалі б на облік не ставала!!!

Зображення користувача Аріна.
Аріна

23/12/2013

я ставала на облік на 10 тиждні вагітності. чим раніше тим краще.Я десь читала в неті що якщо стати до 12 тиждня вагітності на облік до держава доплачує 200 грн до перед родових.но цього треба добитися самій.

Зображення користувача Гість.

12/01/2014

у мене була попередня вагітність замерша(5нд),але мене взяли на облік якраз перед цим. Зараз же мене відправили додому до 11 неділі.Де логіка? Щоб мали навпаки збільшити увагу, то ніхто не хоче брати на себе відповідальність...

Зображення користувача юля..
юля.

18/02/2014

А я стала на облик,на 17 недили,всьо видьтягувала,бо боялася цим на облик.

Зображення користувача Гість 23.
Гість 23

17/03/2014

на якому терміні потрібно робити 2 раз узд?

Зображення користувача Дар'я.
Дар'я

20/05/2014

Треюба йти до лікаря, який прийме платно, він на облік не поставить, але дасть всі необхідні рекомендаціі, дасть направлення на узд, допоможе зберегти вагітнісь якщо є загроза. А коли буде 12 тижнів, тоді вже можна ставати на облік там де це необхідно. У мене була вагітність 8 тижнів, я стала на облік, мене там так подивилися, що через декілька годин відкрилася кровотеча, потім викидень, і ви уявляєте, була двійня. Я лежала на стаціонарі в цій самій лікані і не знала, що мені ще й требя знятися з обліку. Мене потім з жіночоі консультаціі видзвонювали, передавали всіма сусідами, співробітниками щоб я прийшла, ви уявляєте, вони сповістили всіх про моє горе. От така у них медтаємниця! Ми дуже складно пережили цей період. Тепер у мене 4 тижні вагітності і знайшла гінеколога, яка дійсно серйозно відноситься до своєі справи, хоч і за гроші, але з нею у мене є впевненість, я можу ій телефонувати, коли мені потрібно. Дівчата, не чекайте, шукайте собі надійного лікаря, який буде вести вас до самих пологів, а на облік ставайте вже коли це необхідно. Хай у вас всіх все буде добре!

Зображення користувача Гість Оля.
Гість Оля

20/05/2014

Чесно кажучи я вже минула 12 тижнів і не спішусь ставати, бо лікарі завжди гублять аналізи і треба здавати знов і знов, а як тяжко сточти в очереді!

Зображення користувача YaNa22.
YaNa22

26/06/2014

Зображення користувача lovushka.
lovushka

14/08/2014

Зображення користувача лялічка.
лялічка

17/11/2014

Зображення користувача Гість.
Гість

24/06/2015

Я прийшла в 5 тижнів, просто хоиіла переконатися що все в порядку, мене відразу поставили на облік! Тиждень проходила лікарів та здавала аналізи. Після першого УЗД виявили загрозу, але я не лягла в лікарню, написала відмову, в нас тільки лежиш, платиш, і п'єш ношпу((( Вирішила, що вдома я теж можу полежати. Самопочуття хороше, сподіваюсь, з нами все буде добре))) Щодо лікарів, то, дійсно, в кого є можливість, краще сходити до хорошого приватного гінеколога, нажаль, в лікарні відношення до людей, хоч це й вагітні, дуже неприязне.  Будьте всі здорові!)

Зображення користувача Гість.
Гість

29/11/2016

В нашій країні багато чого є просто формальністю, і облік в цьому ж числі. Не потрібно звинувачувати цих лікарів у ваших невдачах, не будуть вони вас безкоштовно обстежувати і переживати за збереження вагітності. Шукайте лікарів у приватних закладах, або ж толкових з державних, платіть достойно і повірте, все у вас буде вчасно і гаразд.

Зображення користувача Гість.
Гість

15/12/2016

Що значить "платіть достойно", їм достойно платить держава ... В Україні безкоштовна медицина і ставлення до всіх повинне бути однакове !!!

Зображення користувача Гість.
Гість

13/03/2019

Держава достойно платить спеціалісту без категорії аж 3496грн на ставку при мінімальній зп 4170грн. Виживають за рахунок подяк або ведучи приватну практику. 

Зображення користувача Гість.
Гість

14/12/2017

брєд, яка кардіограма при вагітності, а кольпоскопія не лікує ерозію це просто огляд під мікроскопом шийки

Зображення користувача Гість.
Гість

04/08/2019

Я на 6 тижні вагітності пішла до лікаря він мені сказав ніби вагітна а ніби ні

Зображення користувача Маша Вегас.
Маша Вегас

30/08/2019

Добрий день я стала на облік в приватну ще на 8 тижні ,а тепер хочу за місцем прописки в 12 тиж. Це можливо????

Зображення користувача Альона Бенедик .
Альона Бенедик

06/09/2021

А якщо мені не вийшло стати на цих тижнях і у мене зараз 16 я збираюся їхати ставати то мене що взагалі не приймуть на облік

Додати відповідь