Ви є тут

Косметика, якою не варто користуватися під час вагітності

15/10/2012

  • 0

Вагітним потрібно з особливою ретельністю підбирати косметичні засоби. Від більшості звичних продуктів і зовсім варто відмовитися. Вони можуть бути дуже небезпечні для майбутнього малюка. Не піддавайте себе ризику, дізнайтеся про те, якою косметикою не можна користуватися під час вагітності.

Чому вагітним варто відмовитись від уживання деяких косметичних засобів? Будь-який токсин, що потрапляє в організм вагітної жінки через шкіру, кров або продукти харчування, може потрапити в організм  майбутньої дитини і вплинути на її розвиток. Тому певні косметичні продукти безпечні для невагітних, але не потрібні майбутнім матусям.

Отож, чого варто уникати під час вагітності?

1. Засоби з ретинолом

Ретинол - активний антивіковий компонент, його також можна зустріти в косметиці для шкіри з акне. По суті, це вітамін А. Високі дози вітаміну А шкідливі для майбутньої дитини. Зверніть увагу на вміст цього компонента і в своїх кремах, і в своєму харчуванні. Наприклад, відомо, що рекомендована добова доза вітаміну А для вагітних - навіть нижче, ніж для дітей. Якщо для дітей це 400-1000 мкг вітаміну А на добу, для дорослих - 900 мкг, то для вагітних - не більше 100 мкг.

2. Засоби із саліциловою кислотою

Цей інгредієнт присутній у пінках для вмивання, скрабах, кремах, призначених для проблемної шкіри з прищами і акне, для очищення чорних точок. Взагалі, в засобах для шкіри з акне дуже високий вміст антибактеріальних компонентів, які можуть викликати серйозні вроджені дефекти плоду. Саліцилова кислота міститься в різних мазях місцевого застосування для вугрів. Порада така: якщо у вас є проблеми зі шкірою, на час вагітності постарайтеся забути про це, до лікування приступайте після народження і годування малюка, не піддавайте свою дитину небезпеці.

3. Будь-які продукти з парфумерними запахами

Фталати - хімічні речовини, що містяться в косметиці з ароматами і сильними запахами: в лосьйонах для тіла, парфумах, дезодорантах. Вони можуть виявляти токсичну дію на вагітну, шкодять правильному розвитку майбутньої дитини. Краще взагалі відмовитися від парфумів і парфумованих продуктів на час вагітності. Якщо любите косметику з запахами, то можна знайти варіанти серед дитячих продуктів: дитячі вологі серветки, дитячий шампунь, дитячі креми.

4. Засоби для відбілювання шкіри

Як правило, в складі засобів для відбілювання шкіри є гідрохінон або глутатіон. Вони впливають на ті ферменти в організмі, які виробляють меланін, тому шкіра стає світлішою. Але цей процес протипоказаний вагітним жінкам, тому що блокується природне формування здорової шкіри майбутньої дитини. Крім цього, ці два компоненти нерідко викликають алергічну реакцію, що теж шкідливо і для самої майбутньої мами, і для майбутнього малюка, а також для годуючих жінок. І хоча вагітність часто викликає пігментацію шкіри, і багатьом хочеться позбутися від плям, - робити цього за допомогою кремів не треба. Після пологів все пройде. А якщо дуже не подобається ця пігментація, скористайтеся натуральними способами освітлення шкіри (наприклад, лимонний або огірковий сік).

5. Засоби для манікюру

На жаль, останнім часом з'явилися відомості, що навіть в безпечних формулах лаку для нігтів достатньо шкідливих для нашого здоров'я речовин. Тому краще взагалі відмовитися від манікюру на час вагітності. А якщо вже робити манікюр, то як можна рідше і в добре провітрюваному приміщенні. Невтішні факти: у вагітних робітниць манікюрних салонів часто зустрічаються проблеми зі здоров'ям майбутньої дитини, випадки мертвонародження, вроджених дефектів плода і затримок у розвитку. Жінки, що працюють у сфері манікюру і педикюру, - у групі підвищеного ризику. І хоча точних рекомендацій дати ніхто поки не може, краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати - тому двічі подумайте, перш ніж вагітною йти в манікюрний салон або робити домашній манікюр.

6. Засоби автозасмаги

В склад кремів-автозасмаг входить дигідроксіацетон (він же DHA). Відомо, що він усмоктується в кров. Є також припущення фахівців, що він може стати причиною пошкодження ДНК. Тому однозначно потрібно відмовитися від таких кремів на час вагітності.

7. Будь-які спреї

Небезпека таких форм випуску косметичний засобів полягає в тому, що їх легко вдихнути. При цьому складно контролювати кількість засобу, який ви вдихнули. Крім цього, при вдиханні всі шкідливі речовини легко проникають відразу всередину організму. Краще перейдіть на роликові дезодоранти замість спреїв, на муси для волосся замість лаків-спреїв і т.д.

Щасливої ​​вам вагітності!

 

Джерело: mycharm.ru

 

Про фарбування волосся під час вагітності читайте у статті: Вагітність та фарбуання волосся.

Коментарі
Додати відповідь