Ви є тут

6 найбільш небезпечних косметичних засобів, яких варто уникати при вагітності

28/01/2018

  • 0

Ми живемо в світі хімічних речовин: користуємося косметикою і засобами особистої гігієни. І все частіше ці засоби   - абсолютні продукти хімічного виробництва. Те, що відносно нешкідливо для невагітних і негодуючих жінок, може стати значною загрозою для ще не народженого малюка. Отже, яких речовин варто уникати при вагітності?

 

Хлоргідрат і гексагідрат алюмінію

Входять до складу багатьох антиперспірантів. Мають  нейротоксичний ефект, впливають на нервову систему плода. Найсумніше, що навіть без видимих ​​структурних змін головного мозку, можуть змінювати поведінку дитини після пологів. Це так звана «поведінкова тератогенність», що виникає при малих дозах діючих речовини. Уповільнюють до- і післяпологовий розвиток головного мозку дитини.

Діетаноламін (ДЕА). Олеамід, лаурамід, кокамід

Входять до складу шампунів і гелів для душу. Використовуються виключно для надання привабливого зовнішнього вигляду шляхом «згущення» продукту.  Абсолютно не допомагають очищенню ні тіла, ні волосся.  Мають виключно декоративне значення. У людському організмі в результаті з'єднання з різними речовинами можуть утворювати нітрозаміни, які є досить сильними канцерогенами. Порушують розвиток головного мозку майбутньої дитини, блокуючи надходження холіну. Холін - вітамін В4 - життєво важлива речовина, необхідна  для правильної роботи мозку.

Збільшують загибель клітин в областях мозку, що відповідають за пам'ять.

Збільшують імовірність мимовільного переривання вагітності.

Звичайна пляшка шампуню містить  приблизно  10 млДЕА, який ми «масажними» рухами, в гарячій воді втираємо в шкіру голови, збільшуючи його всмоктування. Десь після 30 пляшечки шампуню, ми вже «додали» в свій організм 10мл чистого нерозбавленого ДЕА.

Дигідроацетон (ДНА)

Входить до складу аерозолів для автозасмаги. Шикарний «бронзовий відтінок» має здатність змінювати ДНК різних клітин в різних біологічних організмах. При вдиханні легко потрапляє в кровообіг. Канцероген.

Гідрохінон

Входить до складу багатьох «відбілюючих» кремів для проблемної шкіри. Має високу здатність до всмоктування в кров, тому з легкістю потрапляє через плаценту до майбутнього малюка. Через невивченість  наслідків не рекомендується до застосування.

Фталати

Синтетичні «аромати», завдяки яким приємний запах косметичних продуктів ніби «прилипає» до тіла. Використовується в ароматизованих прокладках і тампонах, лаках для нігтів, освіжувачах повітря, шампунях, гелях для тіла. Неформально називаються «руйнівниками гормонів». Порушують розвиток головного мозку плода через негативний вплив на гормони щитовидної залози. Впливають на репродуктивну функцію майбутньої дитини. Створюють основу для можливого безпліддя. Збільшують ризик розвитку бронхіальної астми. Добре передаються через грудне молоко.

Парабени

Консерванти. Використовуються в косметичній промисловості з 1920 року для запобігання росту бактерій. Ефективні, коштують недорого і швидко виводяться з організму. Входять до складу лаків для нігтів, туші для вій, засобів для випрямлення волосся. Канцерогени. Мають дію, подібну на дію гормону Естрогену. Тому негативно впливають на майбутню здатність  мати дітей у плодів чоловічої статі. Підвищують ризик розвитку раку молочної залози.

Дослідження, проведені серед вагітних співробітниць манікюрних салонів, встановили, що число мимовільних переривань вагітностей у цих жінок значно вище, ніж у жінок, які працюють в інших сферах.

Якщо ще раз перечитати все написане,  то стає зрозумілими більшість «забобонів» для вагітних жінок: не фарбувати волосся, не використовувати декоративну косметику, носити бавовняну білизну.

Коментарі
Додати відповідь