Ви є тут

Акушер-гінеколог О.Попович: "Зростає число жінок, які дбають про своє здоров’я"

17/04/2015

  • 1

Інтерв’ю з  Оксаною Попович, консультантом Дітвори, дільничним лікарем, акушером-гінекологом жіночої консультації №1 Ужгородського перинатального центру. 

- Доброго дня, пані Оксано, почнемо з такого запитання:  з якими проблемами найчастіше звертаються до Вас пацієнтки?

- Доброго дня. Найчастіші питання у моїй практиці – це питання контрацепції, проблеми різного роду запальних процесів статевої сфери, і, зрозуміло, ведення вагітності. Також є тенденція до збільшення числа жінок, які дбають про своє здоров’я та систематично приходять на профілактичні огляди. Але, на жаль, все рівно, відсоток таких «свідомих» жінок є досить низьким. 

- Розкажіть,  будь ласка, про рекомендації щодо того, як має дбати про своє здоров’я жінка? 

- Регулярні профілактичні огляди у лікаря-гінеколога є дуже важливими, адже небезпечні хвороби можуть починатися без симптомів. Жінка може почуватися добре, а хвороба вже почалася.  Відомо, що на ранніх стадіях навіть важкі хвороби лікуються ефективніше, тож, якщо жінка регулярно проходить профілактичні огляди, вона має більше шансів попередити або виявити проблеми зі здоров’ям на початкових стадіях.

Треба взяти за правило, що жінка дітородного віку, навіть не маючи скарги, повинна відвідати свого лікаря-гінеколога 1 раз на рік. Також 1 раз на рік потрібно пройти УЗД дослідження молочних залоз. А жінкам близько сорока років і більше додатково до щорічного УЗД дослідження ми рекомендуємо пройти також мамографію молочних залоз з метою раннього виявлення онкозахворювань (раз на 2-3 роки). 

- Кажуть жартома, що справжня жінка має мати трьох фахівців, яким вона довіряє: перукаря, кравця та гінеколога. З вашого досвіду: як ужгородські жінки обирають свого гінеколога і як це регулюється на законодавчому рівні?

-  Не секрет, що жінки, не дивлячись на дільничну систему організації акушерсько-гінекологічної допомоги, найчастіше відвідують свого обраного гінеколога, незалежно від місця проживання. Це право пацієнта закріплено у Конституції України: право на обрання лікувального закладу та лікуючого лікаря. Але на безкоштовну допомогу пацієнт може розраховувати лише у закладі, до якого він відноситься за дільничною системою за адресою проживання.

Щодо того, як жінки обирають лікаря-гінеколога, то в основному радячись зі своїми подругами, вивчаючи відгуки знайомих. У невеликому місті у кожного лікаря формується з часом репутація, яку й беруть до уваги майбутні пацієнтки. 

- Які новини у сфері ведення вагітності та підготовки до пологів?

-  Хочу звернути увагу, що останнім часом ми маємо усі умови, щоб проводити всі необхідні обстеження вагітних. Часто навіть вагітні скаржаться, що аналізів та обстежень уже забагато (сміється). Але ці заходи спрямовані на те, щоб мати повну картину протікання вагітності та вчасно виявляти проблеми.

На облік бажано ставати на 12-му тижні вагітності, не раніше. Вагітні готуються до пологів, відвідуючи Школу матерів, де їм надають повну актуальну інформацію щодо забезпечення пологів.  Також у рамках Школи у нашій жіночій консультації (вул. Другетів, 79) до успішно грудного вигодовування вагітних готує Оксана Бабіля, консультант з ГВ. 

- Давайте трохи поговоримо про, на жаль, актуальну проблему для багатьох подружніх пар: про безпліддя. За статистикою на Закарпатті кожна п’ята пара має проблеми з безпліддям. Які рекомендації молодим парам, які планують дитину,  ви б надали?

-  Спочатку зазначу, коли вже треба хвилюватись і звертатись за допомогою. Якщо пара живе регулярним статевим життям (а це означає 3 статеві акти на тиждень без контрацепції), то задуматись потрібно через рік таких відносин. Після припинення тривалого використання протизаплідних засобів (особливо гормональних) цей період складає 3-6 місяців.

Найперший крок -  це відвідання акушера-гінеколога для первинного дослідження та вивчення проблеми. Дільничний лікар визначає методику лікування та при потребі направляє до центру репродукції. Закарпатцям зараз вже буде трохи легше, адже минулої осені в Ужгороді відкрився центр репродукції.  Тепер не потрібно буде їздити в інші місця чи країни, а всі кваліфіковані послуги в питаннях репродукції можна буде отримувати в Ужгороді.  

- І останнє запитання: які новини у сфері планування сім’ї та контрацепції?

- Я відповім так: рекламувати ніякі  засоби або препарати не буду,  тому що це питання є строго індивідуальним. Кожна жінка має обирати контрацепцію, порадившись з лікарем-гінекологом, який знає її стан здоров’я та особливості організму. Кожен дільничний лікар є також консультантом з планування сім’ї, тож при консультації  підбере максимально відповідний засіб контрацепції для пацієнтки. 

- Дякуємо за розмову. Користуючись нагодою, висловлюємо вдячність від колективу та користувачів сайту Дітвора за багаторічне консультування на нашому сайті. 

 

Консультації акушера-гінеколога Оксани Попович на Дітворі

Очний прийом за адресою: м.Ужгород, вул.  Другетів, 79, 1 корпус, кабінет 4.

Коментарі
Зображення користувача Людмила Чорна.
ulogin_facebook_297254924335328

03/10/2018

Доброго дня.Мені 29років.Підскажіть що робити.Місячні були 25.04 в травні і в червні їх уже не було- тест негативний.7.07 була в лікаря.лікап призначила флутафарм феміну і уколи інжесту 5днів через день і вітамін Е.місячні пішли 15.07 а тепер уже знов 2місяці немає.що робити?підскажіть

Додати відповідь