"Я не хочу мати дітей"

Шукаючи цікаві новини, що стосуються діток, випадково натрапила на спільноту "чайлдфрі". Трохи обалділа, коли зрозуміла, куди потрапила, бо це ніби хотіла з'їсти апельсин, а надкусила лимон Smile

Але моя вроджена цікавість та всеядність штовхнула далі перечитати деякі пости спільноти, бо ж дійсно, є люди, які свідомо не хочуть мати дітей. Це не було для мене відкриттям, просто якось випало з поля уваги, тим більше, що веду проект батьківсього сайту Smile 

Колись давно я зустрілася з цим явищем особисто: брат моєї свекрухи, що живе в Австрії, на питання, коли він з жінкою заведе дітей, відповів, що "навряд чи у них будуть діти, адже вони люблять довго поспати". Ось ця фраза, почута десь зо 20 років тому, тоді мене шокувала. Я її до сих пір дослівно пам'ятаю. "Егоїзм споживацького суспільства", - подумала тоді я. "А може й ні?" - думається мені сьогоднішній.

Так ось, повертаючись до спільноти "чайлдфрі": прочитавши пару постів, я спіткнулася ось об цей, соціально гострий: "Многодетная семья из Челябинска, жившая на съемной квартире, решила сдавать кровь, чтоб заплатить за ипотеку. Вот это жесть! Я одного не понимаю, как можно завести четверых (!) детей, живя на съемной однушке!! Это что - нехватка денег на контрацептивы или зверское желание размножаться??? - пише одна з дівчат, яка свідомо не хоче мати дітей.

А ми розуміємо цю сім'ю? Що б ми відповіли цій дівчині?

Коментарі
Зображення користувача alla.
alla

03/04/2012

     Я больше понимаю людей, сознательно отказывающихся от рождения детей, чем людей, сознательно идущих на аборты. Первые поступают честно - судить их - не наше дело, это их выбор, и вреда они никому не причиняют.          Что касается многодетных  необеспеченных семей... Тут, по-моему, вопрос ума и ответственности (если речь не идет о людях, которым не позволяют предохраняться религиозные убеждения). Даже не знаю, чего таким людям не хватает больше - серого вещества, чтобы подумать о будущем своих детей, или осознания того, что родитель - это не только "родить", но и обеспечить нормальные условия жизни свлим детям.

Зображення користувача Уляна.
Уляна

03/04/2012

написано alla

            Что касается многодетных  необеспеченных семей... Тут, по-моему, вопрос ума и ответственности (если речь не идет о людях, которым не позволяют предохраняться религиозные убеждения). Даже не знаю, чего таким людям не хватает больше - серого вещества, чтобы подумать о будущем своих детей, или осознания того, что родитель - это не только "родить", но и обеспечить нормальные условия жизни свлим детям.

Я повністю згодна, перед тим як заводити дитину, треба добре подумати, а чи зможеш ти їй забезпечити майбутнє і дати правильне виховання... 

Зображення користувача Maryann.
Maryann

04/04/2012

Усе правильно, але так, як написала дівчина про "розмноження" надто гостро і зневажливо по відношенню до людей, які народжують та виховують дітей, як можуть.

Зображення користувача Уляна.
Уляна

04/04/2012

написано Maryann

Усе правильно, але так, як написала дівчина про "розмноження" надто гостро і зневажливо по відношенню до людей, які народжують та виховують дітей, як можуть.

Кожна думка має право на існування, якою б вона не була.

 

Зображення користувача Maryann.
Maryann

04/04/2012

Звісно, що має Smile Мала на увазі, що "не суди других, да не судим будешь" Smile

Зображення користувача Maryann.
Maryann

04/04/2012

Однозначно більше заслуговують на повагу люди, які свідомо не планують дітей, ніж жінки, для яких єдиний метод контрацепції - аборт.

Зображення користувача Ника.
Ника

05/04/2012

написано Maryann

Однозначно більше заслуговують на повагу люди, які свідомо не планують дітей, ніж жінки, для яких єдиний метод контрацепції - аборт.


Повністю згодна, я взагалі проти абортів, я ніколи не зрозумію людину, яка добровільно йде на смерть своєї дитини.

Зображення користувача Наталка_Касим.
Наталка_Касим

05/04/2012

Про те, що вони шкоди не роблять - так, якщо вони не "чайлдгейт" - це люди, які дітей ненавидять. От ці шкоду роблять, якраз недавно я зустрічала парочку таких історій. Звичайно, це одиниці, хворі на всю голову, але такі є.

Зображення користувача Наталка_Касим.
Наталка_Касим

04/04/2012

Про чайлдфрі - періодично потрапляю в ЖЖ на їх спільноту - читаю з думкою про тараканів у головах Smile

Хоч маю знайомих -чайлдфрі в Києві, розумію, що добре, що вони дітей не хочуть - їм краще так.

Про малозабезпечені багатодітні сім'ї - як на мене, то це одна з небагатьох категорій, яка дуже часто гостро потребує допомоги соціальних служб. Але не такої, як у нас - давати гроші або забирати дітей. Це має бути комплексна допомога волонтерів - в побуті, соціальній адаптації й психотерапії, допомога юриста. Тобто підтримка і навчання, а не тупо платити їм, щоб якось виживали.

Про відповідальність - вона від розуму не залежить. Людина може мати надвисокий IQ, але при цьому відповідальність буде дуже сильно "провисати", стане важким тягарем. Тому з відповідальністю працюють психотерапевтично.

Хоча, це не відміняє того, що думати таки треба Smile 

Зображення користувача Maryann.
Maryann

04/04/2012

У мене виникла та сама думка - таким сім'ям мала б допомагати держава, адже виховання дітей це теж робота, причому дуже важлива для суспільства. І дійсно, не тільки грошима, а й конкретyими діями соwіальних служб потрібно підтримувати такі родини.

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

04/04/2012

Чайлдфри - может это и выбор людей, я их конечно не смею судить. Но когда эти люди говорят, что "нормальная женщина не захочет заводить детей", то это уже явный перегиб. Где, скажите на милость, они увидали ТАКУЮ норму? Я сейчас уже не скажу, где именно я прочитала такое вот высказывание, но меня оно задело, я то считаю как раз себя нормальной, и считаю нормальным стремление иметь потомство. Конечно же финансовые, физические и моральные возможности воспитывать детей - это уже другой вопрос, и 4 ребенка в однушке - это, по-моему, не очень здорово, но это дело каждой отдельной семьи.

Зображення користувача Гість.
Гість

10/04/2012

ой, начиталася в жж про цих людей. Це, схоже, якась патологія - їм лікування потрібне. Мені їх шкода, щиро, тому що дуже дивують дівчата яким до 25 років, які заявляють, що вони чайлдфрішники. Ну і нехай собі живуть зі своїми переконаннями, однак боюся, що озирнуться на своє "насичене" життя без дітей і захочуть їх мати тоді, коли вже буде пізно.

Зображення користувача Юрій Лівак.
Юрій Лівак

10/04/2012

Члени тієї спільноти в ЖЖ не є чайлдфрі. Їм доречніше назвати "чайлдгейт". Хто такі "вільні від дітей"? Це просто люди, які не хочуть заводити потомство. Їх можна розуміти чи не розуміти, але це їхній вибір, який має право на інсування.

Що ж до членів ЖЖ-спільноти, то вони, намагаючись самим собі довести, що діти - це зло, опускаються нижче нікуди, принижуючи батьків, звинувачуючи дітей у всьому. що лише завгодно. Якщо подумати, то вони якраз не є вільними від дітей. Діти є об’єктом їхніх думок, засіли в голові й не звільняють.

Та це крайнощі. Можна сказати - патологія. З іншого краю стоять так звані "овуляшки", прихильниці точки зору, що головне народити, а там Бог якось допоможе. Цілком можливо, шо Чедябінська історія - саме про таких батьків. В даному випадку так само не розумію, як можна народжувати чотирьох дітей, живучи в однушці, та ще й маючи іпотеку. Це не зовсім розумно, мяко кожучи.

Зображення користувача Ласочка.
Ласочка

30/04/2012

А вы милочка что ли из чайлдфри будете?
Я понимаю, что Валентина Ивановна подняла брошенную перчатку. Медсестричка тоже это видит и свысока отвечает: 'Конечно! Вот еще огрызков плодить! Это занятие для тупых нищебродов, а я хочу жить по-человечески!'
- Ну да, конечно, - улыбается мило Кабанова - то-то в 'Космополитене' было на эту тему исследование. Как на грех получилось, что нищетва - как раз чайлдфри и занимается. Всякий там офисный планктон.
- Вранье! - холодно парирует медсестричка: 'Есть дети - нет процветания и богатства! Они все сжирают!'
- Конечно, конечно. Потому надо полагать у олигарха Абрамовича пятеро детей.
- Валяйте, убеждайте меня, что я тоже должна заводить этих опарышей! Вы - родилки только это и можете болтать! Я не собираюсь становится свиноматкой!
- Помилуйте, зачем же мне вас убеждать иметь детей. Я вовсе не собираюсь это делать. Наоборот - всемерно поддерживаю ваше решение. Вам категорически нельзя рожать! - заведующая некролабораторией по-прежнему просто лучится благостью и доброжелательностью.
- Это еще почему? - злится от неожиданного поворота в разговоре чернявая противница детей.
- Очень просто, милочка. Вот меня родители наградили превосходным генетическим кодом, у меня отличный набор хромосом и, разумеется, природа всячески меня настраивает продолжить эту генетическую линию дальше, в будущее. А вам не повезло, ваши родители совершили ошибку, зачав вас, это явно ущербная генетическая линия получилась, бракованная, вот природа и настраивает вас совершенно верно - чтоб не дай бог ваш генетический мусор не размножался. Вы не виноваты, как и остальным ущербным, недостойным продолжать человеческий род вам можно только посочувствовать. Поэтому я всегда с пониманием отношусь ко всем носителям генетической помойки - хоть к асексуалам. Хоть к гомосексуалистам. Хоть к вам милочка, 'чафам'.
- Что??? - только и выговаривает опешившая от такого неожиданного хода медсестричка.
Я придвигаюсь поближе, на тот случай если она сейчас кинется врукопашную. Но она настолько оторопела от такого ментального удара прямо в лоб, что вроде даже растерялась. Валентина Ивановна мило улыбаясь, и тетешкая свою дочку на руках, проводит 'куп де грас': 'И конечно я всемерно желаю вам карьерного роста, богатства и благо, как говорится, состояния! Надеюсь, вы накопите за свою жизнь много всякого добра'.
Медсестричка подозрительно смотрит на врагиню и тут же получает.
- Ведь потом вы состаритесь и все ваше добро, за неимением наследников, перейдет к моим, например детям. А вас мы свезем в богадельню, зачем глупым одиноким старикам все их добро? Пожили - и хватит, валите из своей уютной квартирки в палату на 56 старух, другие тоже хотят жить хорошо, а вас защищать будет некому, вы ж все про стакан воды болтаете, то, что стариков еще и оберегать надо, вам не ведомо.

Додати відповідь