Ви є тут

Вітамін D зміцнює імунітет, але чи допомагає проти коронавірусу?

25/10/2020

  • 0

Як зберегти здоров’я під час пандемії та максимально зменшити ризик захворіти? На думку експертів, одним із шляхів є вітамін D, який, згідно з новими дослідженнями, не тільки сприяє зміцненню кісток, здоров’ю серця, суглобів та зубів, але також може допомогти запобігти зараженню Covid-19. Що з'ясували вчені?

Міцніше здоров’я, кращий фізичний стан та робота м’язів, здорові кістки та більш еластична імунна система? Так, вітамін D може зробити все це, що важливо для засвоєння кальцію з їжі. Однак не секрет, що більшість із нас страждає від його тривалого дефіциту (за даними нещодавнього дослідження, лише третині дітей його вистачає). Як отримати його й поза літніми місяцями, коли нам не вистачає його головного джерела - сонячного випромінювання в необхідній мірі?

 

Ніякого дива, чудова профілактика!

 

Звичайно, вітамін D не може захистити від можливої ​​інфекції на всі сто відсотків, але він діє як профілактичний засіб. Якщо у вас хороше здоров’я, ви рідше хворієте, а якщо і захворієте, то можете очікувати легкого перебігу хвороби та швидшого одужання. Його ефект в першу чергу не "противірусний", він полягає в тому, що ефективно підтримує та зміцнює природний захист організму. Завдяки так званим цитокінам деякі жирні кислоти омега-3 можуть зменшити запальні процеси в організмі, а вітамін D також сприяє їх контролю. Довготривалий дефіцит вітаміну D, очевидно, пов'язаний з вищою сприйнятливістю до гострих респіраторних інфекцій.

 

Звідки взяти вітамін D? Не тільки від сонця!

 

Найважливішим джерелом вітаміну D є сонячне світло. Синтез вітаміну D заснований на проникненні ультрафіолетових променів через шкіру. Процес його "вироблення" в організмі відбувається не відразу, а лише через 10 - 15 хвилин перебування на сонці. Фахівці стверджують, що сонячні ванни принаймні двічі на тиждень протягом 15-20 хвилин є корисними, що повинно забезпечити достатню кількість цього вітаміну, щоб організм отримував до 90% від загальної рекомендованої кількості природним шляхом.

Ви також можете забезпечити його харчуванням, багатим джерелом є жирна риба або риб'ячий жир, молочні продукти, особливо сир і масло, яйця, сало, бекон, а також зелений горошок, стручки квасолі або гриби.

 

Краплі, капсули чи желе?

 

Оскільки сонячне світло не дає необхідної «дози» в наших кліматичних умовах, особливо восени та взимку, лікарі та фармацевти рекомендують поповнювати в організмі вітамін D за допомогою харчових добавок. Як їх вибрати? Ми виділяємо два основних типи вітаміну D - D2 (ергокальциферол) і D3 (холекальциферол). D3 приблизно в чотири рази ефективніший, ніж D2. Випускаються краплі, таблетки, капсули та інші форми, часто в поєднанні з іншими вітамінами.

Можна припустити, що регулюючи рівень вітаміну D в організмі, ми можемо надавати профілактичну та терапевтичну дію на широкий спектр захворювань. Це добре доступний і давно перевірений вітамін, який можна доповнювати правильним дозуванням без побічних ефектів.

Прояви дефіциту вітаміну D:

  • втрата апетиту або порушення травлення
  • втома, відчуття виснаження
  • гіпертонія
  • хронічна кровоточивість ясен
  • біль у м’язах та суглобах до м’язової слабкості
  • дратівливість, часті зміни настрою
  • безпричинна втрата ваги

 

Що ще посилює імунну систему?

 

Звісно, правильне харчування не захистить вас від коронавірусу, але якщо ви в хорошій фізичній формі (а це, безсумнівно, включає здорове харчування), перебіг інфекції буде м’якшим, оскільки ваша імунна система буде сильнішою.

На думку деяких експертів, також показано, що деякі жирні кислоти омега-3 полегшують перебіг запальних захворювань. Ці корисні поживні речовини можна знайти в жирній рибі (лосось, скумбрія, тунець), риб’ячому жирі або харчових добавках.

Також збільште споживання вітаміну С та Е. Вітамін С сам по собі не вилікує вас від хвороби, але його позитивний вплив на імунну систему та загальний захист організму є великим. Він має антиоксидантну дію, знижує рівень холестерину, необхідний для м’язів, кісток та судин. Вітамін С важливо постійно вживати, найкраще у вигляді фруктів та овочів. Однак у складний час епідемії коронавірусу ми можемо збільшити його дози, використовуючи аптечні таблетки. Вітамін Е, у свою чергу, захищає наші клітини від пошкодження вільними радикалами, і як вітамін С є антиоксидантом, він діє для запобігання ряду захворювань. Ми знаходимо його в горіхах, молоці, вершковому маслі, сої, зародках пшениці, а також у листових овочах та м’ясі.

Також має сенс подбати про споживання цинку та селену, але рекомендовані добові норми не слід перевищувати. Достатнє споживання рідини також відіграє відносно велику роль, це забезпечить кращий розподіл усіх речовин по всьому тілу, вимивання токсичних речовин і, можливо, речовин, які ми вжили в надлишку. Нагадайте собі й про важливість повноцінного сну та відпочинку.

Але не забуваймо, щоб захистити себе та оточення від коронавірусної інфекції, ми повинні часто мити руки або використовувати дезінфікуючий засіб на спиртовій основі, а головне не торкатися нашого обличчя. Коронавірус поширюється переважно через краплі слини або виділення з носа, коли заражена людина чхає або кашляє.

В даний час немає вакцин проти COVID-19 та ліків, підтверджених стовідсотково для лікування. Тому дуже важлива профілактика, на яку ми можемо впливати певною мірою самі, а отже, зміцнювати свою імунну систему. І не тільки в період коронавірусу.

Коментарі
Додати відповідь