Ви є тут

Вакцинація: зло чи необхідність

07/10/2011

  • 10

За останні 10-15 років підходи до виховання, харчування, профілактики хвороб у дітей зазнали значних змін. У 90-х роках ніхто не піддавав сумніву правильність введення прикорму у 2-3 місяці, ніхто не сумнівався, що суміші для вигодовування (згадаймо «Малютку» та «Малиш») корисні для здоров’я дитини і грудне вигодовування не настільки важливо: погодував до півроку – і на роботу. Усі були впевнені, що дитина має спати окремо від батьків, і чим раніше, тим краще, що носити на руках дитину – це не педагогічно. Також ми свято вірили у вакцинацію і усі чітко її дотримувались.

Тепер у нас діють цілі громадські організації з популяризації грудного вигодовування, є навіть консультанти з ГВ; захищають свої погляди прихильники педагогічного прикормлювання і критикують педіатричне (яке теж уже забороняє прикормлювати до 6 місяців дитину).  Прихильники слінгоносіння створюють сайти, пропонують послуги консультанти слінгоносіння.

Це все непогано, більшість батьків вважають, що  й правильно. Але ось на рахунок вакцинації  війни стихнуть не скоро. Наше суспільство буквально сколихнули новини про дітей, які померли від ускладнень після щеплення, з’явились коментарі спеціалістів, які говорять про використання при імунізації несертифікованих препаратів. Батьки стали сумніватися не тільки у якості вакцин, а й у потрібності самої вакцинації як такої.

Сьогодні українці більше бояться щеплень (ускладнень, алергічних реакцій), аніж небезпечних інфекцій, близько 60% батьків відмовляються від вакцинації (результати недавнього опитування зацікавлених у вакцинації сторін, проведеного представниками ЮНІСЕФ). Майже масовими стали фіктивні записи про щеплення в картці дитини (коштують від 25 гривень). Ось як говорять мами: «У будь-якому випадку я - проти щеплень. Щеплення мало б допомогти перебороти вірус небезпечної хвороби, але щеплення позитивної для здоров'я дії немає, а навпаки порушує  імунну систему організму. Після щеплення організм стає сприятливим для захворювань.»

У  2006 році в Україні створена «Ліга захисту громадянських прав», членів яких об'єднує прагнення свідомо ставитися до збереження власного здоров'я та здоров'я дітей. Ця організація бореться за право кожного громадянина відмовитися чи згодитися на вакцинацію своєї дитини і свою власну. Ліга має свій сайт, де роз’яснює: Що робити, якщо дитині стало погано після щеплення? Як зареєструвати отримане поствакцинальне ускладнення? Як юридично грамотно відмовитися від щеплень у пологовому будинку, в дитячому садку, в школі? і т.д.

З іншого боку педіатри та імунологи проводять спеціальні кампанії на захист ідеї вакцинації, ведуть роз’яснювальну роботу про важливість імунізації, але попереджують:

«Звісно, щоб вакцинація була успішною (а успіх вакцинації - це формування імунітету до інфекції, від якої вакцинуємось) і безпечною, необхідні певні умови, а зокрема - якісна вакцина, яку зберігали з дотриманням правил "холодового ланцюга", правильне її проведення, адекватний стан імунної системи, відсутність гострих інфекційних процесів. Звичайно, в окремих випадках можливі поствакцинальні реакції, які певною мірою, хоч і є неприємними, як, наприклад, гарячка, проте є фізіологічними і свідчать про те, що імунна система вступила в "роботу" з отриманим матеріалом збудника і йде формування стійкого імунітету проти нього. В будь-якому випадку, ризик поствакцинальних реакцій і ускладнень незрівнянно нижчий за ризик, на який ми наражаємо своє здоров’я і життя, залишаючись незахищеними перед справжньою грізною небезпекою - інфекціями.

 Людство стало вакцинозалежним, і відмова від щеплень безперечно викличе нову хвилю небезпечних, потенційно смертельних інфекцій. Вакцинація - це благо цивілізації, свідчення науково-технічного прогресу, відмовлятися від неї безглуздо і небезпечно.»

Для тих, хто все-таки вакцинує дітей - така порада:

«Якість вакцини підтверджує сертифікат, виданий Центром імунобіологічних препаратів. Цей документ має бути в кожному медичному закладі, в якому здійснюють щеплення. Вимагати його — право кожного батька/матері. Сумніваєтеся щодо якості пропонованої вакцини, боїтеся алергійних реакцій, до яких схильна ваша дитина, чи малюк має певні хронічні захворювання — зверніться за фаховою консультацією до імунолога (такі фахівці є в кожному місті), який порадить ефективну вакцину, складе оптимальний для вашої дитини графік щеплень тощо».

Підготувала:  Машко Тетяна, педіатр

Коментарі
Зображення користувача Salma.
Salma

07/10/2011

Я читала, що практика обов’язкового щеплення серед країн ЄС існує лише в Італії та Франції. З 13 головних вакцин для дітей, обов’язковими є від поліомієліту, дифтериту, стовбняка та гепатиту В., від корі, краснухи чи коклюшу — рекомендовані. Раніше довідка про щеплення була у них обовязковою для відвідування школи, але вже відмінили. Якщо стає відомо про випадки побічної дії , наприклад, найменша алергічна реакція на вакцину, тоді препарат вилучають з ринку та інформують про це через газети.
А чому у нас так багато щеплень? Може, варто передивитися графіки і привести до якоїсь необхідної норми? І ось живуть же люди без примусової вакцинації в інших країнах. Там люди довіряють владі і самі знають, що потрібно для їхнії дітей.

Зображення користувача Катя.
Катя

07/10/2011

http://dibrov-s.livejournal.com/317412.html - про нову БЦЖ з Данії в ураїнських роддомах. Страшилка, чи ні - не знаю Sad

Зображення користувача Наталка_Касим.
Наталка_Касим

07/10/2011

Не страшилка, на жаль Sad
Дыбров давно пише на цю тему, в тому числі і про датську вакцину. Інформацію про реактогенність цієї вакцини він давав ще тоді, коли перший раз по тендеру закупили її замість російської. І потім були дані, які підтверджували цю інформацію- з офіційних джерел.

Зображення користувача oxana.
oxana

07/10/2011

Це свинство, якщо правда. у наш час (сину вже 20 років) ми дійсно довіряли вакцинам і не боялись щеплень. Та й не памятаю, щоб побічних впливів якихось щоб було - навіть температура не підвищувалась.

Зображення користувача Олеся.
Олеся

07/10/2011

Ситуація з щепленнями у нас досить-таки неоднозначна. Проблема у тому, що ніхто не хоче зайнятися цією проблемою на державному рівні і привести цю систему у більш-менш прийнятливу для суспільсва у цілому форму, беручи до уваги досвід інших країн. Всі тільки відстоюють свою точку зору, але нічого не змінюється. А страждають діти, як щеплені, так і нещеплені.

Зображення користувача alla.
alla

07/10/2011

Вот у меня двое детей, старшей дочке почти 7 лет, младшему сыну - 4 года. Дочке я делала прививки все по графику до 3-х лет, и всегда все было хорошо. С сынулей мы после второй АКДС на третий день оказались в больнице. Вот и что делать? Стала собирать информацию, старалась "фильтровать" данные как противников, так и сторонников вакцинации хотя бы потому, что там, где замешаны большие деньги, до истины докопаться очень сложно. В итоге пришла к трем выводам: 1) есть прививки, которые делать не обязательно (согласа с Alma - корь, краснуха, коклюш - то, с чем можно и подождать), а есть такие, которые сделать надо - тот же столбняк, дифтерия. 2) Нужно завести (оплатить)знакомство в поликлиннике для того, чтобы Вам сказали - хорошая вакцина или нет. Поверьте, они там как правило знают, что, откуда и какого качества. 3) Нужно быть уверенным в своем педиатре, который осматривает ребенка перед вакцинацией. У меня был случай, когда дочку не привили, потому что врач сказала "что-то мне не нравится" (и это без каких-либо признаков недомогания у ребенка, на уровне интуиции доктора, который хорошо знает своего маленького пациента).

Зображення користувача Олеся.
Олеся

09/10/2011

Ви праві: дуже багато залежить від дитячого організму: моя теж ноомально переносила щеплення, але у знайомих дитина мала індивідуальний графік і дуже слідкували за здоровям дитини на момент щеплень і старались з педіатром визначати, яку саме вакцину давати дитині.

Зображення користувача murrr-mjaw.
murrr-mjaw

08/10/2011

А я в полной растерянности. Не знаю, как быть. Очень волнуюсь за здоровье доченьки, прочитав про коклюш, полиомиелит, дифтерию, их тяжесть и последствия, боюсь и не хочу таких ужасов своему ребенку. Но и эти все разговоры про плохую переносимость прививок тоже пугают.
У нас в городе вообще есть иммунолог? Нам с рождения сделали только БЦЖ, все остальные прививки не делали, так как не было вакцин. А я особо и не думала над этим вопросом, ну нет и нет, концентрировалась на том, чтобы укреплять собственный иммунитет ребенка, закалка, прогулки, зарядка, ГВ, активный образ жизни и т.д. Но как быть теперь и принимать решение в пользу прививок или против них - не знаю.

Зображення користувача Олеся.
Олеся

09/10/2011

Есть иммунолог на Боженко, 2. Но если в принципе ребенок здоров и есть у вас нормальный педиатр (которому доверяете) - пообщайтесь с ним на эту тему.

Зображення користувача Олеся.
Олеся

15/10/2011

Капець! Прочитайте про нову вакцину БЦЖ: http://ru.tsn.ua/ukrayina/v-minzdrave-nazrevaet-skandal-iz-za-detskih-va....
Там пишуть, що "Минздрав отрапортовал, что обеспечил Украину противотуберкулезной вакциной БЦЖ, которая уже начала поступать в больницы. Однако вакцина датского производства, полученная в объеме 200 тысяч доз, оказалась фиктивной гуманитарной помощью."

Додати відповідь