Ви є тут

Шкідливі речовини в вакцинах: наскільки небезпечні вони для дітей

31/01/2018

  • 0

У складі вакцин, як і в складі багатьох ліків, є не тільки основний діючий компонент, але і допоміжні речовини. Часто саме вони стають мішенню для противників щеплень. Спробуємо розібратися, чи дійсно всі ці «токсини» так небезпечні.

 

Формальдегід

Список токсичних властивостей цієї речовини, яке входить, зокрема, до складу вакцини проти коклюшу, дифтерії та правця (АКДП), виглядає страхітливо. Формальдегід погано впливає на генетичний матеріал і репродуктивні органи, має токсичні ефекти на головний мозок, очі, шкіру, дихальні шляхи. Крім того, при тривалому впливі на організм він підвищує ризик раку. Чому ж формальдегід до сих пір не заборонений, а діти в  кабінетах для щеплення продовжують отримувати дози «отрути»?

Нагадаємо, що формальдегід виробляється в організмі кожної здорової людини. У крові, в тому числі і у дітей, він присутній в концентрації 2-3 мкг / мл, але не викликає ніяких проблем зі здоров'ям. Наше тіло дуже добре вміє знешкоджувати цю речовину і швидко позбавляється від неї. Звичайно, все залежить від дози. З великою кількістю формальдегіду організм впоратися не зможе, і тоді проявляться всі його отруйні ефекти.

Скільки формальдегіду вводять дитині під час щеплення? В одній дозі АКДС його міститься не більше 50 мкг. Це багато чи мало? Проведемо деякі розрахунки.

Відповідно до календаря щеплень, першу вакцину АКДС дитина отримує у віці 3 місяців. Обсяг крові у дітей в цьому віці - приблизно 100 мл на кожен кілограм маси тіла. Нормальна вага тримісячних дітей, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, - від 4,5 до 8 кг. Для зручності візьмемо 5 кг. Вважаємо, скільки приблизно крові в організмі такої дитини: 5 кг х 100мл / кг = 500 мл. А тепер порахуємо, скільки мікрограмів формальдегіду припадатиме на кожен мілілітр крові після його введення з вакциною в кількості 50 мкг: 50 мкг ÷ 500 мл = 0,1 мкг / мл.

Природна концентрація формальдегіду в крові - 2-3 мкг / мл. Виходить, доза під час вакцинації - це крапля в морі. Організм швидко позбавляється від токсичної речовини і навіть не помічає його, немов велетень, який ненавмисно розчавив комашку.

Відео від Комаровського про АКДС вакцину 

Тепер про те, що реально викликає побоювання у фахівців. Формальдегід міститься в меблях з неякісної фанери, ДВП, ДСП і може виділятися в підвищених кількостях в повітря приміщень.

Якщо ви хочете захистити дитину від отрути, не пошкодуйте грошей на якісні меблі в дитячу.

Крім того, небезпечна речовина надходить в організм з тютюновим димом, в тому числі від електронних сигарет.

Алюміній

Гідроксид алюмінію потрібен в вакцинах для того, щоб підсилити імунну відповідь. Він зв'язується з антигенами - чужорідними молекулами, які «навчають» імунітет розпізнавати і атакувати інфекцію, - завдяки чому вони довше присутні в організмі.

Алюміній часто називають «мертвим» металом - він практично не бере участь в обміні речовин в живому організмі, але має деякі токсичні ефекти. Він здатний накопичуватися в нервовій тканині, що призводить до розладів з боку нервової системи.

Однак гідроксид алюмінію може мати  токсичну дію тільки в тому випадку, коли він потрапляє в організм в кількості 3,7-7,3 мг на кожний кілограм маси тіла. Прийшов час знову згадати про наш приклад з вакциною АКДС і звернутися до нехитрих обчислень. В одній дозі щеплення міститься не більше 0,55 мг гідроксиду алюмінію. Знову приймемо вага тримісячної дитини за 5 кг. Якщо після введення вакцини речовина надійде в кров і рознесеться по всіх тканинах, то його вміст в організмі складе: 0,55мг ÷ 5 кг = 0,11 мг / кг.

Знову доза не дотягує до токсичної. Згадаймо про те, що гідроксид алюмінію є з'єднанням, яке погано розчиняється у воді, а значить, і в крові. Вводять вакцину внутрішньом'язово, і далеко не всі кількість речовини потрапляє в кровообіг.

До речі, так само безпідставні і побоювання з приводу попадання алюмінію в їжу зі стінок алюмінієвого посуду. Єдина небезпека цього металу в тому, що він дуже легко нагрівається і при необережному поводженні може викликати опік.

Мертиолят (ртуть)

Взагалі-то мертиолят (інша назва - тіомерсал) - це не ртуть в чистому вигляді, а її органічна сполука. В вакцини його додають в якості антисептика і з'єднання, що перешкоджає росту грибків.

На думку «антипрививочників», саме мертиолят «винен» у виникненні аутизму у дітей після введення вакцини АКДС. Численні дослідження підтвердили, що це не так.  Зв'язку між тіомерсалом і аутизмом не виявлено.

Дослідженням проблеми можливої ​​токсичності Тіомерсалу займалася навіть Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ). Експерти кожен раз приходили до думки про те, що наявність Тіомерсал в вакцинах ніяк не впливає на ризики аутизму у дітей.

Токсична ртуть та її сполуки? Без сумніву. При введенні цієї речовини лабораторним мишам з розрахунку 45 мг на кілограм маси тіла тварини гинуть. В одній дозі щеплення АКДС міститься 50 мкг, або 0,05 мг мертіолята.

Іноді від «антипрививочників» можна почути про те, що мертиолят заборонений для виготовлення щеплень в США і Європі. Адже подібні заборони вводять не просто так, вірно? По-перше, насправді в США використовують вакцини з тіомерсалом. Під час епідемії грипу в 2010-2011 рр. їх було виготовлено цілих 90 мільйонів доз. По-друге, обмеження в першу чергу пов'язані з тим, що останнім часом в прищепних календарях з'явилося багато нових вакцин. Лікарі побоювалися, що сумарно діти отримуватимуть надто високу дозу ртуті.

Фенол

Фенол також може застосовуватися в вакцинах (наприклад, в антитифозній вакцині) в якості консерванту - він є альтернативою тіомерсалу. Ця речовина також токсична: фенол порушує функції нервової системи, викликає подразнення та опіки шкіри і слизових оболонок.

Смертельна доза фенолу для дітей - 0,05-0,5 г.  В 1 мілілітрі антитифозної вакцини він міститься в кількості 0,0025 г (2,5 мг або 0,25%). Для того щоб відбулося отруєння, потрібно ввести відразу 20 доз вакцини, а то і більше. Але ж отруєння може статися і від будь-яких ліків, і не завжди для цього дозу потрібно збільшувати в десятки разів.

Крім того, фенол може утворюватися в кишечнику людини при гнитті білка, причому в значно більшій кількості, ніж вводиться з вакциною. Він всмоктується в кров і надходить в печінку, де повністю знешкоджується.

Висновок

Напевно противники щеплень розповідали вам і про інших «страшні» отрути, що містяться у вакцинах. Незнання породжує страх і штовхає батьків на необдумані рішення. Насправді жоден лікар чи вчений не зацікавлений в тому, щоб спеціально вводити всім дітям небезпечні токсини і калічити їх.

Думка доктора Комаровського

 

Безпека щеплень сумлінно перевірена і доведена численними дослідженнями.

Якби вчені побачили, що якась речовина шкодить дітям, вони негайно почали б шукати спосіб виключити його з вакцини або замінити безпечним аналогом.

Коментарі
Додати відповідь