Ви є тут

Сучасний погляд на здоров'я - книги-порадники для батьків

21/08/2021

 • 0

У сучасному світі будь-яку інформацію можна знайти онлайн, але книги для нас залишаються порадниками та джерелом достовірної інформації. Адже у питаннях порад з приводу здоров’я дитини необхідно спиратися на фахівців - у першу чергу лікарів або спеціалістів різних галузей.

Тому ми вирішили зібрати в одному огляді книги українською мовою, які допомагають батькам зорієнтуватися у питаннях здоров’я, оскільки не так легко оцінити вірність інформації на сторінках різноманітних онлайн видань.

Ми обрали кілька книг, які мають гарні відгуки, відображають сучасні погляди фахівців на аспекти здоров’я майбутньої мами та дитини, а також стали надійними порадниками для батьків. Ці книги дають нам не тільки відомості, але й орієнтують, на які аспекти варто звернути увагу і що пошукати детальніше в інтернеті. Відсутність зайвого "інформаційного навантаження" - це те, що важливо у сучасній просвітницькій літературі.

 

 

9 місяців щастя. Посібник на щодень для вагітних  

 

Олена Березовська

 

Олена Березовська – лікар, акушер-гінеколог, співзасновник Міжнародної академії здорового життя в Торонто, а також письменниця. Метою написання цієї книги було не лише підготовка до материнства, а й спроба хоча б частково розвіяти страхи та сумніви жінок, які готуються стати мамами. Адже 9 місяців, впродовж яких ви будете виношувати немовля, може подарувати багато незабутніх моментів та приємних спогадів, а не лише дискомфорт, токсикоз та безсоння.

Очікування дитини завжди супроводжується не лише приємними клопотами, але і переживаннями майбутньої мами : «Чи в нормі розвивається мій малюк? Чи все гаразд із моїм здоров'ям?». В своїй книзі автор намагається допомогти жінкам пройти 9 місяців «в очікуванні» без страху та зайвих проблем. Автор дає зрозумілі відповіді на запитання, що стосуються лікування безпліддя та різноманітних інфекцій, щодо резус-конфлікту, необхідних аналізів та зайвих досліджень.

 

Відгуки читачів:

 • Рекомендую всім книгу, хто готується до материнства. Потрібно довіряти лікарям, але й дуже важливо самій бути підготовленою і знати, які процеси відбуваються в організмі. З цього починається відповідальне батьківство.
 • Ця книга настільки полегшила мій період вагітності і змусила нарешті перестати нервувати з кожного приводу, і навчила спершу чітко аналізувати, а потім приймати рішення! Завдяки їй я не всипала в себе купу непотрібних пігулок просто так "про всяк випадок". Тому обов'язково раджу для прочитання майбутнім матусям!

 

 

Я вагітна, що далі?

 

Ольга Білоконь

 

Ольга Білоконь - практикуючий лікар акушер-гінеколог, закохана в свою професію і чітко дотримується принципів доказової медицини. Всього за 2 роки Ользі вдалося зібрати величезну аудиторію читачів-жінок, які, живучи в умовах пострадянської медицини, губляться серед точок зору лікарів, знаходяться в розгубленості від порад подруг, інформації в інтернеті і власних домислів.

То як все-таки правильно? Чому походи в жіночу консультацію стають справжніми тортурами для вагітної жінки? Скільки лікарських препаратів отримує середньостатистична вагітна? 5, 10, 15? Що таке препарати з недоведеною ефективністю і який максимум обстежень повинна пройти кожна жінка, котра очікує дитину? Як не попастися на неіснуючі діагнози і триповерхові схеми їх лікування?

Ця книга стане вам опорою і помічницею, вбереже від зайвих втручань, подарує безцінні знання про норми вагітності, розповість про всі проблеми, з якими можна зіткнутися, і про сучасні, достовірні методи лікування і діагностики.

 

Відгуки читачів:

 

 • У «Я вагітна, що далі?» відомий лікар акушер-гінеколог дає загальну інформацію, що є корисною для майбутніх матусь. І таку, яку не знайдеш в інших подібних книгах. Зокрема: що варто приймати, як харчуватися, чи можна займатися фізичною активністю, вакцинуватися, подорожувати, літати, часто робити УЗД, генетичні дослідження і т. д.
 • Чому цю книжку варто почитати? Вона однозначно позбавляє упереджень, зайвих хвилювань щодо вагітності, а також непотрібних лікувань, прийомів у лікаря і т. д. Більшість фактів тут – науково підтверджені, а міфи розвінчані.
 • Вся інформація подана доступною мовою, а сама книга зручна в користуванні - всі теми розділені на розділи (всього їх 36), інформація структурована в таблиці та графіки, після кожного розділу найголовніша думка винесена у висновках. Однозначною перевагою є те, що автор є лікарем акушером-гінекологом, і зі своєї практики вона наводить безліч прикладів порушень чи проблем своїх пацієнтів.
   

 

Книга про здорову вагітність

The Healthy Pregnancy Book

 

Вільям Сірз, Марта Сірз

 

Вільям Сірз - відомий американський лікар-педіатр, письменник і частий учасник телевізійних шоу, на які його запрошують в якості медичного експерта, один з найвідоміших в світі популяризаторів філософії природного батьківства. Книга про здорову вагітність написана Вільямом Сірзом у співавторстві з дружиною, Мартою.

З цієї книжки дбайливі батьки завчасно дізнаються про одинадцять правил планування вагітності, перших симптомах гормональних змін, найкращих харчових продуктів для майбутніх мам, вітамінних добавках, корисних фізичних вправах та спеціально розроблених комплексів тренувань, режиму сну, формування дитячих здібностей ще в утробі, а також отримають лайфхаки щодо блокування стресу й нервових сплесків.

Консультації у форматі «місяць за місяцем», у яких описано все, що чекає на жінку під час виношування дитини, допоможуть ретельно підготуватися до майбутніх здорових пологів.
 

Відгуки читачів:

 

 • Книжка від медиків не лише розповідає про основні моменти вагітності, але й робить це без зайвих "лякалок" і стресів. Спокійно і уважно розказують, що тобі треба знати, що тебе чекає. Без повчань і заборон, просто дружні поради. Все сучасно і актуально. У книзі багато про здорове харчування, вправи, не забувають і про емоційний стан і майбутньої матері, і батька.
 • Мені в ній найбільше подобається структурність. Для кожного місяця вагітності одні критерії опису. В кожному розділі увага приділяється навіть найдрібнішим питанням. Для таки прискіпливих мам, як я - це ідеальний варіант. Більше того - це одна з тих книг, які пропонують інформацію не тільки майбутнім мамам, а і майбутнім татам та іншим членам родини.

 

Грудне вигодовування. Секрети і секретики

 

Ксенія Соловей, Тетяна Гавриленко, Миродара Єрко

 

Найзаповітніша мрія кожної мами – аби її малюк був здоровим, швиденько ріс, нормально розвивався і тішив усіх довкола своїми першими досягненнями. Ключову роль у цьому, безсумнівно, відіграє грудне вигодовування. Саме мамине молочко – ідеальна їжа для вашої крихітки, яка забезпечить дитячий організм усім необхідним. Цінність маминого молока в житті немовлятка переоцінити важко. А що робити, коли одразу налагодити процес вигодовування не вдається? Коли мама нервує, а малюк плаче? Коли… Відповіді на ці і ще, без перебільшення, сотні питань, ви знайдете у цій книжці.

 

Відгуки читачів:
 

 • Дуже корисна книжка для «чайників» у грудному вигодуванні. Все доступно, чітко і по суті. В книжці розповідається про фізіологію лактації, про те, як її організувати та наладити ще у пологовому будинку. Також розглянуті можливі труднощі ГВ та як з ними боротись. Окремий розділ присвячено способу життя годуючої матері, її психічному здоров‘ю та загальному стану, відновленню після пологів.
 • В процесі підготовки книжки використано багато наукових закордонних статей та наказів МОЗ України, що значно підвищує статус рекомендацій, отриманих тут. Автори книжки - матері, які самі пройшли через ГВ і тепер на професійному рівні допомагають матерям-новачкам освоїти цю науку :) Тому ця книжка - супер-порадник для новачків у ГВ.
 • Це непогана книга-довідник для батьків: майже чотириста сторінок корисних порад, що стосуються вигодовування та усіляких життєвих ситуацій, що можуть виникнути під час цього процесу, з алгоритмами їх вирішення. Звичайно, що багато питань може бути банально ніяково спитати в лікуючого лікаря, а наявність таких порад від досвідчених мам це, по-перше, просто корисно, по-друге, будь яке з тих питань можна все таки уточнити в лікаря, щоб остаточно позбутись будь-яких сумнівів.

 

Немовля. Інструкція з догляду за дитиною до року

 

Ольга Фреймут, Наталя Кундіна

 

"Немовля" - практичний посібник порад, нагадувань, рекомендацій та просто вражень про материнство і батьківство. Ця інструкція з догляду за дитиною до року написана на основі щоденника мами трьох дітей Олі Фреймут, де вона впродовж трьох років записувала короткі нотатки про здоров’я, харчування та розвиток своїх малят. «Немовля» – книга, яка написана разом з педіатром Наталією Кундіною, заслуженим лікарем України.

 

Відгуки читачів:
 

 • Придбала цю книгу, коли моїй манюні був місяць. Не думала, що взагалі можливо видати "інструкцію" до немовлят, але авторам це однозначно вдалося. Ще й рідною українською мовою! Думаю, в українських пологових будинках вона має бути точно!
 • Книга наповнена корисними порадами та примітками на які варто орієнтуватись і ти розумієш, що вони взяті із реального життя, досвіду такої ж звичайної жінки як і всі ми.
 • Книга розкриває різні аспекти материнства, батьківства та догляду за дитинкою без зайвої напруги та стресу.

 

Ви та ваш малюк. Енциклопедія для батьків

 

Ольга Масалітіна

 

Видання «Ви та ваш малюк» - це сучасна енциклопедія для сучасних батьків - тих хто вже стали батьками та виховують свою дитину і тих, хто ще тільки готується ними стати.

Майбутні батьки на сторінках цього видання знайдуть відповіді на всі їхні запитання - від моменту планування вагітності і пологів -  до особливостей виховання дітей до 7-ми років.

Практичні рекомендації допоможуть майбутній мамі виносити дитину та повноцінно підготуватися до пологів. Тут ви також знайдете відповіді на запитання про догляд за дитиною, дієти, вигодовування, вакцинації, симптоми найбільш поширених захворювань і першої допомоги при них, а також багато іншого...

«Ви та ваш малюк» — енциклопедія російською та українською мовами для батьків, що стала першим адаптованим до українських реалій виданням, яке висвітлює питання підготовки до материнства, розвитку, харчування і виховання дитини від народження до 10 років і включає рекомендації провідних українських спеціалістів: педіатрів, неонатологів і гінекологів. На кінець 2016 здійснено 11 перевидань загальним накладом 1 050 000 примірників.

 

 

Книга про здоров'я дитини та спокій її батьків.

Практичний порадник молодим батькам

 

Наталія Стенкова

 

Ця книга - надійний порадник та помічник для тих, кто збирається народити дитинку, і тих, хто виховує її. Слушні підказки даються для тих випадків, коли у малюка щось негаразд із здоров'ям, а лікаря поруч немає.

Наведена інформация про роботу різних органів та систем дитини, а також перелічені симптоми захворювань допоможуть батькам розвіяти деякі сумніви щодо власної оцінки стану здоров'я малюка, заспокоїтися, почуватися впевненішими.

Проте через усю книжку червоною ниткою проходить думка: єдине правильне рішення, як подолати хворобу, слід довірити лише лікареві!

 

 

Ми до лікаря йдемо

 

Світлана Ройз

 

«Ми до лікаря йдемо» – це корисна і пізнавальна книжка-практикум відомої сімейної психологині Світлани Ройз, яка допоможе батькам та діткам підготуватись до першого візиту до поліклініки чи лікарні.

Як здати аналізи, пройти процедури і щеплення? Як пояснити дитині, хто такі лікарі? Що зробити, щоб малюку не було страшно у стоматолога? А як переконати дитину приймати ліки?

У книжці зібрані основні ситуації, пов’язані з візитом до лікаря, а також поради батькам, як спілкуватись з дітьми і як їх підтримати у таких ситуаціях, які й дорослим не дуже приємні. А малюки проживуть всі найскладніші моменти, дізнаються про лікарів та чому важливо піклуватись про здоров’я в ігровій формі, за допомогою персонажів, які додаються до кожної книжки.

 

Відгуки читачів:
 

 • Похід до лікаря — це те ще випробування не лише для дітей, а в тому числі для батьків. Як усе пояснити дитині, аби не злякати, як підготувати, як діяти, якщо малеча відмовляється від огляду лікаря. Усе це раніше вчили на одразу практиці, а тепер можна легко підготуватися ще до походу в лікарню і пройти цей етап легше.
 • Книга подобається тим, що є ігрова частина для малечі у вигляді фігурок. Їх можна одягати і йти до якогось з лікарів, що описані в книзі. Це допомагає дитині краще зрозуміти, як буде відбуватися процес вже безпосередньо у кабінеті лікаря або чого чекати від походу в лікарню в цілому.
 • Щодо самої якості книги - я у захвати! Тверді сторінки, якісні фігурки, багато віконець, що можна відкривати і чудові ілюстрації. Раджу батькам, в яких є дітки 2-4 рочків. Думаю, буде цікаво і старшеньким, але у віці 2-4 буде ідеально.

 

Здорова дитина - щастя в родині. Молоді батьки, зіткнувшись з новими обов'язками і викликами, максимальну кількість уваги приділяють питанню дитячого харчування. Організація здорового харчування малюка починається ще під час вагітності, і продовжується з перших хвилин життя малюка. Література такої тематики заснована на знаннях експертів, лікарів, дієтологів, досвідчених фахівців.

 

 

Моя дитина їсть сама. Прикорм із задоволенням

 

Поліна Казимирова

 

Автор книги - Поліна Казимірова - дитячий нутриціолог, послідовниця Джилл Реплі - доктора наук, який вперше описав цей метод в 2008 році у своїй книзі Baby-Led Weaning. Поліна живе в Італії, мама двох дітей. Вона успішно ввела прикорм своєї молодшої дочки методом самоприкорму. Автор численних статей про проблеми дитячого харчування, авторка навчального курсу з самоприкорму, засновниця і автор проекту "Прикорм із задоволенням".

У цій книзі ви дізнаєтеся все про самоприкорм, метод введення прикорму, при якому дитина з самого початку починає харчуватися самостійно з загального сімейного столу.

Тут ви не знайдете застарілих схем і таблиць з введення монопродуктів. Ви знайдете сучасні знання, підтверджені науковими дослідженнями.

Після прочитання книги ви зрозумієте, як ввести прикорм малюкові з найбільшою користю для нього і найменшими витратами для сім'ї. Експертні думки педіатрів, алергологів та інших фахівців розвіють будь-які сумніви.

 

На жаль, ця книга ще не перекладена українською мовою, доступна тільки російською, але ми включили її у наш огляд у зв’язку з важливістю теми та сучасністю видання.

 

 

Що в тарілці

 

Наталія Самойленко, Оксана Стехіна

 

"Що в тарілці" - перша книга Оксани Стехіної про створення корисних гастрозвичок у дітей, написана в співавторстві з лікарем дієтологом-ендокринологом Наталією Самойленко. Книга українською мовою і складається з двох частин-перевертнів. Перша - короткий корисний посібник для дорослих про принципи здорового харчування, а також пропозиції сніданків-обідів-вечерь від Даші Малахової. У другій частині - казка про дівчинку Марті, яка ненав'язливо розповідає, чому надлишок смачних, але непотрібних ласощів, шкодить здоров'ю.

Наталія Самойленко – лікарка у сфері дієтології та ендокринології, експертка з розробки програм здорового харчування, раціону, стрункості. Упродовж 17 років формує персональні програми оздоровлення організму та харчування: створює індивідуальні раціони, що підходять під вік, стать, рівень фізичної активності та стан здоров’я людини.

Оксана Стехіна - бізнес-вумен, яка разом з чоловіком Оксана виховує 4-х дітей, тема здорового харчування особливо зацікавила її з моменту появи першої дитини. За 6 років материнства вона знайшла свій власний "адекватний підхід" для пояснення своїм дітям користі і шкоди різних продуктів і їх сумісності. В результаті цього і з'явився антиморалізаторський звід правил для батьків про те, як гармонійно і граючи прищеплювати дітям корисні звички в харчуванні з самого раннього віку.! Книга написана виключно на основі особистого досвіду материнства і пошуку найбільш прийнятного раціону як для себе, так і для всієї родини.

 

Відгуки читачів:
 

 • Прекрасний інструмент для того, щоб вчити дітей з маленького віку їсти правильно і любити читати. А довіру також викликає те, що одна авторка - лікар дієтолог-ендокринолог, а друга - бізнес-вумен, яка змогла схуднути на 15 кг.
 • Автор знає все про принципи здорового харчування і про те, який раціон буде найбільш вдалим на шляху до стрункості, а який - ні, що корисно їсти в певному віці і при певному способі життя, а що варто виключити.
 • Сторона "Дорослим" книжки "Що в тарілці" дає відповіді на багато запитань: тут є харчова піраміда, рекомендований режим прийому їжі, ще багато практичної інформації, але головне - рецепти дуже смачних, простих, швидких в приготуванні, зовсім не дорогих і дуже корисних страв. Для ВСІЄЇ сім'ї. Це важливо, оскільки діти не навчаться харчуватися правильно, якщо батьки їдять абищо.
 • А сторона "Дітям" розповідає казку про дівчинку-школярку, яка не встояла перед спокусою поласувати чимось "смачненьким", і що з цього вийшло. Що таке "раціон", що їдять тварини, хто такий принц "Апетит"... Мені, дорослій, було дуже цікаво)) Сподіваюся, ця книжка допоможе багатьом почати їсти смачне і корисне, і бути щасливими

 

Коментарі
Додати відповідь