Ви є тут

Святкуємо Гелоуін весело! Як вирізати гарбузового монстрика: покроковий майстер-клас і шаблони

28/10/2016

  • 0

Якщо ви піддалися масовій гелоуінській істерії і надумали вирізати гарбузового монстрика, будьте певні, з цим завдання впорається кожен бажаючий! Все, що для цього необхідно - гострий ніж, підходящий гарбуз та воля фантазії!

А покрокова інструкція, а також кілька ідей для натхнення - у нашій статті :)

 

Вирізання гарбуза може бути цікавою забавою як для дорослих, так і для діток, проте звертаємо вашу увагу на посилені заходи безпеки та нагляд дорослих, коли до справи беруться діти!

 

Покрокова інструкція:

 

1. Купіть гарбуз підходящих розмірів, форми та кольору, бажано без видимих плям чи ущкоджень. Беріть той, у котрого є хоча б одна сторона така, на якій можна буде розгулятися фантазії і нанести цікавий візерунок, в ідеалі з плоским дном, який буде "сидіти" у вертикальному положенні.

pumpkin1

2. Нанесіть коло або шеститкутник навколо стебла на верхівці, де плануєте зробити кришку. Отвір зробіть достатньо великим, щоб можна було засунути туди руку та ніж або інший інструмент для вишкрібання (орієнтовно діаметром від 10 см). 

pumpkin2

3. Ножем з довгим лезом виріжте кришку. Робіть це під кутом (кінчиком ножа, повернутим до центру гарбуза), щоб у майбутньому кришка не западала всередину. 

pumpkin3

4. За допомогою ложки очистіть внутрішню частину гарбуза. Якщо не боїтесь забруднитися, можна це робити руками - так буде швидше і зручніше :) Зішкрібіть  стінки гарбуза так, щоб їх товщина складала близько 1 см, а всередині більше не залишилося насіння. Перевірити товщину стінки можна, встромивши в нею пряму шпильку або голку.

pumpkin4

5. Висушіть поверхню гарбуза зсередини паперовими рушниками, за можливості залишіть гарбуз сохнути на ніч. Це робиться для того, щоб зберегти його свіжим і попередити гниття довший час. З цією самою метою можна змастити лінії зрізів вазеліном.

pumpkin5

6. Підберіть шаблон-заготовку або намалюйте на поверхні малюнок. Обирайте такий візерунок, який зможете вирізати, не пошкодивши стінки гарбуза, та котрий відповідатиме потрібним розмірам.

pumpkin6

7. Нанесіть шаблон на гарбуз.

Попередня заготовка:

1)Роздрукуйте її у потрібному розмірі.

2)Виріжте малюнок та зафіксуйте його на поверхні гарбуза за допомогою скотчу або шпильок так, щоб можна було вирізати по його лініях.

 

Ваш власний візерунок:

Нанесіть візерунок маркером тонкими штриховими лініями. За потреби такий візерунок можна підправляти в процесі.

pumpkin7

8. Виріжте гарбуз.

Для цього візьміть ніж з тонким гострим лезом та виріжте контури малюнка. Якщо ви використовували заготовку, обережно видаліть папір.

Також можна скористатися долотом чи будь-яким гострим ножем з достатньо довгим лезом. Спочатку видаліть тільки верхній шар шкірки (не просовуйте ніж до кінця).

Переконавшись, що візерунок такий, як вам потрібно, можна перейти до прорізування всіх стінок.

pumpkin8

9. Додайте декорації за власною фантазією: використовуйте харчові барвники, овочі, насіння з гарбуза, капелюхи, палиці чи інші елементи декору.

pumpkin10

10. Підсвітіть гарбуз зсередини. Найяскравішим буде освітлення, створене за допомогою електрогірлянди: для цього намотайте її навколо навеликої склянки і вставте в середину гарбуза. Зверніть увагу: так як гірлянда вмикається в електрику, дірка для шнура повинна бути на дні гарбуза, щоб той був непомітним. Також можна гірлянду замінити свічкою: помістіть її у склянку і залиште верхівку гарбуза привідкритою для вентиляції або подбайте про достатню кількість отворів в гарбузі для подачі кисню. Третім варіантом освітлення гарбуза може стати звичайний ліхтарик підходящого розміру.

pumpkin9

Як бачимо, створити гарбузового монстрика зовсім нескладно, а навіть весело! :)

А для тих, хто хоче спробувати себе у підготовці страшного чи веселого монстра, ми пропонуємо кілька простих шаблонів для вирізання! 

001 002   003
 004  005  006
 007  008  009
Коментарі
Додати відповідь