Ви є тут

Аплікація: різнобарвні образи дитячої фантазії

26/07/2011

  • 2

Аплікація - особливий вид дитячої творчості. Більшості дітлахів подобається вирізати і клеїти.  Займатися аплікацією можна з дітьми з раннього віку, з 2-3 років.

У процесі створення аплікації важливо звертати увагу дітей на мінливість форм, квітів (стигла - не стигла ягода, рослини в різні пори року), різне просторове положення предметів і частин (птах сидить, літає, клює зернятка; рибка плаває в різних напрямках, тигр  п'є воду і т.п.). Щоб робити аплікації необхідно докладати зусилля, опанувати вміннями клеїти, вирізувати, малювати предмет тієї чи іншої форми і будови, а також оволодіти навичками поводження з ножицями, з олівцем і пензлем, з глиною і пластиліном. У результаті засвоєння умінь і навичок призводить до розвитку таких вольових якостей особистості, як увага, наполегливість, витримка.

Зараз існує величезна кількість готового матеріалу для аплікації з паперу, з яким цікаво працювати. Але малюкам можна пропонувати і виготовлені своїми руками заготовки для творчості. Сюжетних композицій для діточок малого віку, звісно, ​​не потрібно. Картинка повинна бути одна, але з безліччю великих елементів. Заготовки можна зробити заздалегідь, тому вирізування деталей займає досить багато часу.

Дитяча аплікація може бути рваною, що особливо подобається дітям, тобто ножиці не використовують взагалі. Цікавий і корисний варіант геометричної  аплікації. Навіть якщо дитина вивчила фігури, повторити пройдене не буде зайвим. Наклеїти одношарову композицію, звичайно, простіше. Але багатошарова виглядає набагато ефектніше і яскравіше. Така аплікація може служити прикрасою дитячої кімнати не гірше спеціальних дитячих вінілових наклейок.

Матеріал буває найрізноманітнішим. Оксамитовий, глянцевий і матовий, срібний та золотий папір. Є самоклейкий кольоровий папір, дуже зручний для малюків. В якості додаткового матеріалу можна також використовувати фольгу, журнали, папір для подарунків. Готову дитячу аплікацію можна прикрасити стразами, паєтками, шматочками ниток, кольоровим піском.

У якості ілюстрації до вашої уваги покрокова інструкція з виготовлення багатошарової дитячої аплікації з дитиною 3-4-річного віку.

Крок перший. Готуємо матеріали для творчості

Потрібно зовсім небагато. Базовими матеріалами для аплікації є: папір, ножиці, клей. Уява, терпіння і час додаються. Додаткові матеріали обираються за бажанням дитини.

Крок другий. Дитина обирає сюжет

У кожного малюка є свої улюблені «мультяшні» герої, персонажі казок або віршів. Вибране зображення копіюємо на папір. Можна відразу копіювати окремі деталі на кольоровий папір. Обираємо основу і визначаємося з матеріалом для деталей. Не забуваємо про додаткові елементи. Ними можуть вважатися: квіточки, листочки, хмаринки, промінчики сонця. Тобто ті необов'язкові деталі, без яких аплікація відбудеться, але самостійне наклеювання яких привчає дитину до прийняття рішень. Також важливо готову аплікацію з паперу прикрасити фарбами, олівцями або фломастерами. Синтез малювання та аплікації - найважливіший елемент заняття, стимулюючий творчий потенціал вашої дитини.

Крок третій. Вирізання деталей

Деталі вирізують мами. Хоча діточок теж необхідно познайомити з ножицями. Дайте малюкові дитячі безпечні ножички і нехай він поряд вчиться. Навики роботи з ножицями повинні удосконалюватися і закріплюватися.

Крок четвертий. Власне наклеювання деталей на основу

Для основи найкраще підійде картон. Заздалегідь потрібно намітити приблизний порядок наклеювання деталей.

Крок п'ятий і останній. Оцінка аплікації як творчої роботи та похвала дитині

Обов'язково потрібно сказати малюкові про те, що вам подобається те, що вийшло. Запитати думку малюка про виконану роботу. Якщо є можливість – повісьте роботу у куточок у квартирі, куди періодично будуть вивішуватися ваші твори. Похвала заохочує і стимулює до подальшої творчості, надає впевненості у своїх силах.

Необхідно запам'ятати таке правило: заняття буде тим плідніше, чим мама вишуканіше оформить його. У першу чергу це стосується настрою і бажання малюка. Якщо з якої-небудь причини дитина не хоче займатися, то перенесіть цю подію на інший день.

Ще одним показником успішності заняття вважатиметься використання додаткових елементів. Коли дитині цікаво, вона чекає моменту проявити самостійність. Домалювати і, можливо, оформити готову дитячу аплікацію нитками, шматочками тканини, листям, іншими підручними матеріалами.

І останнє - не затягуйте заняття за часом. Дитина втомиться, і від відчуття свята не залишиться і сліду. Оптимальна тривалість заняття не більше години. З часом діти самі встановлюють собі часові рамки, в яких їм комфортно і затишно.

Врахуйте поради, наведені вище, і творіть! На радість малюкові і мамі, а також бабусям і дідусям, яким  подаруєте свою творчість.

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

20/01/2012

Це супер

Зображення користувача  гість.
гість

08/04/2013

клас

Додати відповідь