Ви є тут

Орігамі: світ, створений з паперу

26/07/2011

  • 1

Орігамі є у певному сенсі терапевтичним мистецтвом - впливає на емоційну сферу людини, що особливо важливо для тих, у кого є різні проблеми спілкування, хто сором'язливий чи, навпаки, надмірно агресивний. Тобто орігамі як вид мистецтва - ідеальна дидактична гра, що розвиває фантазію та винахідливість, логіку і просторове мислення, уяву та інтелект. У процесі роботи з просторовою трансформацією плоского листа дитині  легко освоювати складні математичні поняття, вирішувати завдання з геометрії. Ефективність проявляється не тільки у вирішенні питань комунікабельності, така діяльність сприяє розвитку естетичного почуття і асоціативного мислення.

У мистецтві орігамі єдиним робочим матеріалом є папір. У своєму житті дитина знайомиться з папером раніше, ніж з будь-яким іншим матеріалом: він їй звичний, легко піддається будь-яким змінам. Але для того, щоб створити свою орігамну фігурку, необхідно навчитися правилам, відшліфованим століттями, дізнатися безліч древніх форм, класичні моделі орігамі.

Зі створеною фігуркою можна гратися, подарувати,  і навіть влаштувати спектакль для дітей з паперовими ляльками-героями казок. Навчити дитину робити з паперу човник або коробочку можливо, звернувши його увагу стежити за рухами дорослого і повторювати їх. У віці 5-7 років діти можуть виконати подібні завдання. Практика орігамі має навчальний ефект, дитина тренує увагу, пам'ять і пальці рук.

Для створення орігамі переважно використовувати тільки терміни і поняття, прийняті в цьому виді мистецтва,потрібно  дотримуватися оптимального рівня складності виготовлення фігур. Головне в процесі навчання, щоб з десяти дій при складанні сім-вісім дитина виконувала сама, без допомоги мами.

Заняття орігамі розвивають комбіноване та просторове мислення, почуття форми (в орігамі немає можливості досконально зобразити деталі й фактуру, і тому особливу важливість набуває вміння кількома рубаними лініями створити силует), формує навички виконавської майстерності і виробляє складну координацію рухів кисті. Але найголовніше - заняття орігамі розвивають інтуїтивне мислення, здатність до осяяння.

Чому орігамі подобається дорослим і дітям?

По-перше, орігамі схоже на фокус - зі звичайного листка паперу за кілька хвилин народжується чудова фігурка! По-друге, орігамі – це просто, адже для занять орігамі потрібен лише папір і ваші знання і не потрібно особливих здібностей. Також заняття орігамі абсолютно безпечні навіть для найменших дітей.  І насамкінець,  за допомогою орігамі легко і швидко створюється цілий світ, у який можна гратися.

Коментарі
Зображення користувача ania.
ania

12/09/2012

супер

Додати відповідь