Ви є тут

Дитяча творчість: світ очима дитини

26/08/2011

  • 0

Якось зайшовши за дочкою у дитячий садочок, я із задоволенням розглядала смішних зайчиків, виліплених дітьми – сьогодні було заняття ліпки. Кожен зайчик був особливим, але жоден з них не нагадував мені, дорослій, «правильного» зайчика. Але з якою гордістю показували дітки свої «творіння» батькам!

Ну що тут скажеш? Дитяча творчість – це щось спонтанне, неповторне, безпосереднє, і разом з тим природне і дивовижне. Діти все сприймають по-іншому й виражають у власних маленьких творах мистецтва. Саме дитяча творчість допомагає побачити і розпізнати, а згодом і розвинути таланти малюка.

Багато батьків, захопившись формальним навчанням читання, письма і рахунку, забувають про творчий бік освіти, розвиток креативності. Творчість - це не тільки не зайве, але обов'язкова умова всебічного розвитку людини, вона робить життя дитини багатшими, повнішим, радіснішим. Пробуджує в малюка фантазію, вчить мріяти, придумувати щось нове і ще невідоме. Малювання, створення нескладних виробів, видумування власних віршиків розвивають кмітливість, спритність рук, смак, художні здібності та уяву.

У процесі творчості дитина розвивається інтелектуально і емоційно, визначає своє ставлення до життя і своє місце в ній, виражає себе і свої почуття, набуває досвід взаємин, удосконалює навички роботи з різними інструментами і матеріалами, вміння володіти тілом, голосом і мовою. Творчість розвиває почуття дітей: дитина відчуває цілу гаму позитивних емоцій - як від процесу діяльності, так і від отриманого результату.

До того ж творчість - це і універсальний спосіб зайняти дитину. Що робити малюкові, поки ви стоїте в черзі, їдете в автобусі, готуєте їжу, працюєте, приймаєте гостей, та просто намагаєтеся подивитися улюблений серіал? Все просто: навчіть його майструвати вироби, створювати незвичайні малюнки і речі своїми руками. Результат буде тільки позитивним!

Малювання є найпершим та найбільш емоційним і виразним видом дитячої творчості. Малюючи, дитина робить перші кроки в пізнанні мови живопису - знайомиться з різними способами та найбільш простими техніками малювання.

Ліплення - це один з видів дитячої творчості, що дає можливість дитині моделювати світ і своє уявлення про нього. Займатися ліпленням люблять усі діти: можна ліпити із пластиліну, з пластики, з глини, з тіста.

Аплікацію можна віднести до одного з найулюбленіших занять дітей, причому вона доступна для дітей зовсім маленьких. За допомогою аплікації діти творять новий світ, їм дуже подобається щось вирізати з паперу або тканини, клеїти й розфарбовувати.

Гербарій. Дуже важливо навчити дитину бачити красу та різноманіття природи, використовуючи підручні природні матеріали у дитячій творчості.

Створення виробів з підручних матеріалів демонструє дитині, як зі звичайних предметів зробити незвичайні, оригінальні, цікаві вироби.

Бісероплетіння - цей незвичайний матеріал дає можливість закласти основу формування естетичного сприйняття і художнього смаку у дитини. А також це заняття чудово розвиває дрібну моторику дитячих рук та чинить заспокійливий вплив на дитину.

Орігамі - це традиційне японське мистецтво складання фігурок з паперу, яке зараз підкорило світ. Як вид мистецтва орігамі - ідеальна дидактична гра, що розвиває фантазію та винахідливість, логіку і просторове мислення, уяву та інтелект.

Кожна дитина – потенційна творча особистість. Завдання дорослого - розбудити талант, дати поштовх до розвитку. А це значить, що з раннього віку дитину треба вчити малювати, ліпити, танцювати. І не тільки на спеціально організованих заняттях (у садочку, у гуртках), але і в повсякденному житті.

Тож фантазуйте і творіть разом з дитиною!

Статті за тегом Дитяча творчість допоможуть вам у цьому.

Маріанна Пайда

Коментарі
Додати відповідь