Ви є тут

Ідеї для дитячої творчості: згодиться все!

26/07/2011

  • 0

У процесі творчості дитина розвивається інтелектуально і емоційно, визначає своє ставлення до життя і своє місце в ньому, набуває досвіду колективної взаємодії, удосконалює навички роботи з різними інструментами і матеріалами, своє вміння володіти тілом, голосом, мовою і т.д. Чим більша палітра творчих технік у дитини, тим більш різносторонньою і вправною вона стає.

У цій статті ми запропонуємо вам незвичайні, цікаві ідеї для дитячої творчості. Чому цікаві? Тому що у роботі будуть використані підручні матеріали, а не придбані у магазині. Для створення дитячих шедеврів можна використовувати найрізноманітніші речі: листя, кору, коріння дерев, шматочки тканини, гудзики, злаки, овочі і пр. Велике значення має розвиток у дитини здібності створювати з розрізнених речей цілісну картину, вносити в образ елементи внутрішнього світу, емоційного стану.

Природні матеріали

На прогулянці в парку або за містом можна набрати купу цікавого матеріалу для домашньої творчості. Це можуть бути шишки, гілочки, сухі плоди, насіння, листя цікавої форми, камінчики, пір'я і т.д. Разом з дитиною використовуйте їх для складання колажів на папері за допомогою клею або пластиліну.

Трафарети

Малювання по трафарету захоплює малюків і допомагає розвивати тонкі руху кисті і пальців. Трафарети досить просто виготовити самим з щільного картону. Можна озирнутися навколо і скористатися будь-якими предметами. Нехай малюк спробує обвести ключі, виїмки для тіста, свою руку або ступню, ложку, монетку, кришку від пляшки, кубик, елементи головоломки, інші плоскі предмети цікавої форми.

Веселі бризки

Спробуйте спочатку самі, а потім покажіть дитині, що потрібно робити. Наберіть повну кисть фарби, тримайте її над папером, а іншою рукою ударяйте по ній. Так створюється цікавий фон для майбутнього малюнка. До розбризкування можна покласти на папір шаблони - фігурки, вирізані з картону. Наприклад, силуети зірок, півмісяця, квітів, звірят ... Отримані «білі плями» можна залишити порожніми або розфарбувати.

Картопляні штампи

Виріжте з бульб картоплі рельєфи квітки, сердечка, рибки, зірочки ... Просочіть фарбою штемпельну подушечку і покажіть дитині, як потрібно робити відбитки. Якщо приготувати кілька різних штампів, малюк зможе з їх допомогою навіть створювати сюжетні картинки або виготовити прекрасний обгортковий папір для подарунка.

Відбитки

Ми вже знаємо, як багато навколо цікавих рельєфних поверхонь. Скачайте з малюком тісто або глину в кульки - розміром з м'ячик для настільного тенісу. Тепер притискайте кульку до рельєфній поверхні. Наприклад, до стіни з опуклим візерунком, стовбуру дерева, підошву нових кросівок, рифлений кінець молотка для відбивання м’яса...  Потім відбитки можна висушити і спробувати визначити, де який.

Картини з яєчної шкаралупи

Вимийте яєчну шкаралупу і розкладіть висохнути на аркуш паперу. Потім подрібніть її за допомогою ложки. Візьміть пластмасові стаканчики, налийте води і розчиніть в кожному трохи фарби різного кольору. Розкладіть по стаканчиках подрібнену шкаралупу і перемішайте. Витримайте її в розчині 15 хвилин. Запропонуйте дитині відкинути шкаралупу на сито і розкласти на папері. Дайте шматочкам висохнути протягом ночі. На наступний день можна скласти мозаїчну картину. Для цього шматочки шкаралупи наклеюють на папір, фон можна заповнити кольоровою крейдою, а якісь деталі домалювати олівцем або фломастером.

Колаж

Знадобляться клаптики тканини різного кольору, клей і папір для малювання. Наріжте тканину на дрібні шматочки, зіжмакайте їх і розкладіть перед собою на столі, підібравши за кольором. Потім нанесіть на папір невеликі краплі клею. Шматочок зім'ятої тканини потрібно приклеїти одним кінцем до паперу (приклавши до цих крапель), а решта матеріалу буде лежати вільно. Таким же методом можна створити і незвичайні елементи на малюнках: вставлені туди ганчіркові хмари, квіти або вогонь зроблять їх дуже ефектними.

Коментарі
Додати відповідь