Ви є тут

Смартфони, планшети та інші гаджети і їх вплив на очі наших дітей

17/03/2016

  • 0

Батьківські телефони та планшети уже давно перекочували в дитячі ручки. Ми часто самі підсовує їм гаджети, щоб діти чимось захопилися і сиділи спокійно в ​​в машині, в поліклініці або ж просто, поки ми зайняті своїми справами.

Лікарі ж впевнені, що ігри на телефоні і планшеті набагато сильніше псують зір, ніж телевізор або стаціонарний комп'ютер. Адже один з головних чинників розвитку короткозорості - це тривала робота очей на близькій відстані. Все-таки екран телевізора зазвичай розташовується в 2-4 метрах від очей дитини, при цьому він досить великий. У смартфонах і планшетах картинка дрібна і знаходиться близько до очей.

Що стосується LCD-моніторів на комп'ютерах, то зображення на них має властивість мерехтіти, а це дуже стомлює очі. Відповідно, тривале перебування перед таким екраном автоматично дає квиток в групу ризику по короткозорості. Так що з усіх зол найменш небезпечним для зору дитини залишається телевізор.

 Правила обережності для юного телеглядача

 Кімната, в якій малюк дивиться телевізор, повинна бути гарно освітлена. Рано-вранці або під вечір обов'язково включайте додаткове світло (бра, нічник, настільну лампу), якщо включаєте дитині мультфільми. Крім того, важливе співвідношення розміру екрану і розміру кімнати. У малесенькій кімнаті величезний екран неприпустимий. Також майте на увазі, що на екран не повинно падати сонячне світло, щоб не було відблисків.

 Це стосується також монітора комп'ютера. Монітор не повинен задньою частиною знаходитися напроти вікна, оскільки тоді денне світло буде бити в очі дитині, і заважати дивитися на екран. Екран має бути розташованим до глядача не ближче, ніж за пів метра, а що більше, то краще. Зверніть також увагу на напрямок погляду. Оптимальний варіант - це погляд, спрямований трохи нижче прямої лінії. Неправильне положення екрану - це прямий погляд або закинута вгору голова.

 Психологічна залежність від комп'ютера

Короткозорість у більшості дітей виникає в шкільні роки. Близько 20% всіх школярів страждають на короткозорість. Чи можна цьому запобігти? Іноді навіть діти до 3-х років приходять на прийом до офтальмолога з планшетом в руках. Коли батьки відбирають гаджет, діти починають плакати, бо у них вже сформована психологічна залежність від комп'ютера.

Насправді, крім мами малюкові нічого не потрібно. Реклама, кліпи, мультфільми - дитині не важливо, що показують на екрані. Голосно, яскраво, миготіння - це все лише відволікаючі фактори, що потрібні для перемикання уваги. Дитина починає усвідомлювати події, що відбуваються в мультфільмі приблизно після 2-х років. Тому малюкові у віці до 3-х років цілком достатньо два рази на день подивитися мультик по 15 хвилин. Коли дитина по півтори-дві години сидить біля екрану, вона уже не сприймає те, що дивиться.

Неврологи абсолютно переконані, що ті діти, котрі забагато часу проводять перед телевізором чи з гаджетом у руках, стають від них залежними, а тому і збудливими, погано керованими. У них порушується сон і знижується апетит.

З розвитком сучасних технологій важко і непотрібно обмежувати дітей у користуванні смартфонами, планшетами та іншими гаджетами. Головне - дбати, щоб це використання було корисним, цікавим, а головне - безпечним!

 

 

 

Коментарі
Додати відповідь