Ви є тут

Дитина і комп'ютер

11/10/2011

  • 2

Комп'ютер для дитини - вже настільки буденна річ, що він ставиться до неї далеко не як до дивини, а, радше, як до нового предмету для дослідження. Батьків же, як правило, пристрасть до нього більше хвилює, ніж радує. Вони купують всю можливу літературу на цю тему, читають публікації і всіляко намагаються відгородити чадо від комп'ютера.

Найкраще визначити час роботи відразу. Дитина до 6 років не повинна проводити за комп'ютером більше 10-15 хвилин - і то не кожен день, у віці 7-8 років обмеження становить 30-40 хвилин в день. У 9-11 років можна дозволяти сидіти за комп'ютером не більше години-півтори. Перевірте, чи не дає екран відбитків від великих вікон або яскравих джерел світла. Подивіться на екран при вимкненому комп'ютері. Якщо на екрані видно яскраві відблиски, то при використанні комп'ютера вам доведеться закривати штори або вимикати світло, інакше відблиски можуть перешкодити бачити зображення. До речі, не забудьте про зручні меблі, якщо не хочете, щоб у дитини затікала шия або з'явилися болі в спині.

Якщо вашому синові або дочці близько трьох років, ви можете зацікавити його або її розвиваючими комп'ютерними іграми. Подібні заняття - відмінний стимул для розвитку пам'яті, прискорення мислення. Головними героями таких ігор є улюблені казкові персонажі або мультгерої. Думаєте, комп'ютер псує зір? Безумовно, навіть у дорослої людини від постійного сидіння за монітором втомлюються очі.  Запам'ятайте: все, що добре - добре в міру. Якщо ви будете дотримуватися тимчасових вікових норм, ніякої загрози для зору це не принесе.

Страшні розповіді бабусь і дідусів з приводу випромінювання від монітору яких завгодно батьків поставлять у тупик. Природно, кому хочеться підставляти улюблене чадо під потік випромінювання. Сучасні монітори безпечні, а невелике рентгенівське випромінювання, що виходить від них, не перевищує рівень природного радіаційного фону. А вплив електростатичного поля високої напруженості можна понизити, купивши дитині РК-монітор.

Не сприймайте комп'ютер як спосіб зайняти дитину, щоб мати більше  вільного часу. Навіть якщо ви включили розвиваючу іграшку, пройдіть її разом з дитиною. Дітей же старшого віку, яким вони вже не цікаві, не потрібно саджати за «стрілялки» з кривавими сценами. Ігор, що розвивають логічне мислення і мають сюжет, на ринку досить багато.

До речі, в останніх операційних системах є функція обмеження доступу маленьких першовідкривачів до мережі Інтернет, що дозволяє контролювати процес, коли вас немає вдома.

Джерело: http://deti.mail.ru/

Коментарі
Зображення користувача dachnica.
dachnica

27/06/2016

Згодна з автором. Бажання відгородити дитину ві небезпек - цілком природнє, але є межа, за яку переступати не слід. Існує ризик деформувати відношення дитини до реального життя. що пізніще приведе до невипрадвдано глибоких внутрішніх конфліктів і посіє недовіру між дитиною і батьками. Замість дитячого столу до компьютера ми придбали зручне дитяче крісло https://tohome.com.ua/ru/90116553 і поличку під ноутбук. Таким чином вирішили проблему незручності традиційного столу під компьютер Smile Малому приємно, що його "робоче" місце схоже на татове.

Зображення користувача Гість.
Гість

27/12/2018

хочу подякувати за статтю, але не зовсім згідна, я працюю адміністратором в салоні https://ladyspace.com.ua тому дуже багао працюю за ПК, але почуваю себе нормально,  тому дозволяти можна. Адже зааз все звязано з ПК т інтеренетом

Додати відповідь