Ви є тут

Чим більше дитина гуляє, тим кращий у неї зір – кажуть вчені

26/10/2011

  • 0

Чим більше часу дитина проводить на вулиці, тим менше у нього шансів стати короткозорим. Кожна година, проведена на повітрі, знижує ризик короткозорості на 2 відсотки.

Як показали дослідження, діти, які страждають на короткозорість, гуляють майже на 4 години менше, ніж ті, у кого зір хороший.

Що відбувається з дитячими очима на вулиці?

По-перше, ультрафіолетові промені впливають на зір.

По-друге, дитина дивиться в далечінь і на горизонт, а це дуже корисно для очей.

По-третє, природне світло набагато яскравіше штучного, і спричиняє викид допаміну - хімічної речовини, яка зупиняє розвиток короткозорості.

Проведені дослідження показали, що головний ворог дитячих очей - комп'ютер, а особливо читання з екрану. Воно викликає короткозорість і посилює вже існуючу проблему.

Міопія або короткозорість часто починається в дитинстві. Перші ознаки - коли предмети здаються далеко дитині розмитими. Лікарі стверджують  короткозорість, що тільки починається, можна лікувати, якщо зайнятися нею до підліткового віку.

Дослідженням даної проблеми займається доктор Джастін Шервін з Кембриджського університету. Він провів вісім досліджень, в яких взяли участь 10400 дітей та підлітків. І головним висновком стало саме те, що гуляння на свіжому повітрі захищає дитячі очі краще, ніж інші профілактичні заходи.

Дослідник упевнений, що час, проведений дитиною на вулиці, повинен бути в декілька рази більшим, ніж час, провдений за комп'ютером. І навіть спортивні заходи на повітрі приносять більше користі, ніж спорт в приміщенні.

Доктор Шервін представив результати своїх досліджень на засіданні Американської академії офтальмології.

Вчений сказав, що є багато факторів, які можуть знизити ризик короткозорості у дітей, в тому числі вплив ультрафіолетових променів на очне яблуко. Нестача сонячного світла знижує рівень вітаміну D, а це в свою чергу може підвищити ризик виникнення міопії.

Доктор Шервін сказав, що найвищий рівень короткозорості серед дітей спостерігається у великих містах. Чим більша щільність населення, тим вищий ризик. Найгірша ситуація зараз в Гонконзі, Сінгапурі і деяких містах Китаю. Вчені проводять дослідження в Сінгапурі, щоб зрозуміти, чи може допомогти така профілактика, як гуляння на свіжому повітрі, тим дітям, у яких батьки чи бабусі й дідусі страждають від короткозорості.

Під час дослідження в Китаї дітям запропонували змінити режим і проводити на повітрі не менше 14 годин на тиждень. І результат порадував учених. Зір у цих дітей покращився у порівнянні з тими, хто не змінював свого режиму.

В Австралії довели, що 3 години на свіжому повітрі в день можуть удвічі скоротити ризик виникнення короткозорості у дитини.

Отже, менше сидіти за комп'ютером і більше гуляти - ось рецепт для здоров'я!

За матеріалами : Комсомольская правда

Коментарі
Додати відповідь