Ви є тут

Речі, про які не варто турбуватися.

04/01/2013

  • 1

Якщо немає рішення проблеми, то не марнуйте часу, турбуючись про це. Якщо є рішення цієї проблеми, то не витрачайте час на занепокоєння ...

Ми живемо в світі, зітканому з тривог і турбот. Ми боїмося хвороб та звільнення з роботи, засмучуємося при появі зайвих кілограмів і зморшок під очима, турбуємося про близьких і дітей, ламаємо голову про причини поганого настрою начальника і коханої людини. Ми занадто багато турбуємося.

Чим молодша людина, тим більше у неї причин для тривог. Поступово приходить досвід, загартовується характер і з'ясовується, що причин для занепокоєння насправді не так вже й багато. Деякі називають це мудрістю. Отож, про що не варто турбуватися?

Що подумають інші

Це найпопулярніший вид занепокоєння, який підстерігає нас на кожному кроці. Перед кожним незвичайним або важливим вчинком ми остерігаємося засудження близьких або навіть зовсім незнайомих людей. Багато молодих мам, наприклад, хвилюються, чи правильно виховують дитину, чи не запізно дитина почала ходити (говорити, читати, рахувати і т.д.).

Облиште це! Нікому до вас немає ніякого діла, а якщо і є, то це їхні проблеми. Ви доросла людина, самостійно приймаєте рішення і несете відповідальність за їх наслідки. Не давайте чужим думкам формувати ваше життя, оскільки намагаючись відповідати чиїмось думкам, ви втратите себе.

Ваша вага

Так, культ здоров'я і краси, вкарбувався в нашу свідомість, призвів до того, що «неправильна» цифра на вагах може надовго зіпсувати настрій. Ми  не закликаємо відмовитися від здорового способу життя і харчування, але у всьому треба знати міру і не зациклюватись.

Іноді, особливо якщо ваша вага не надто виходить за рамки, переживання з приводу зайвих кілограмів можуть принести більше шкоди здоров'ю, ніж самі ці кілограми.

Як живуть інші люди

Не турбуйтеся про життя інших людей, особливо якщо це не має прямого впливу на вас. Нехай інші люди живуть своїм власним життям, як і ви самі. Не турбуйтеся про кількість коханок колеги, виховання дітей сусіда або незвичайний одяг незнайомого перехожого. Це їхні справи.

А найголовніше - перестаньте порівнювати себе, своє життя, а, особливо, своїх дітей з іншими. Це шлях, який веде в нікуди і породжує роздратування. Насправді, завжди знайдеться багатша, гарніша, щасливіша людина, у якої розумніші і вихованіші діти і яка … може отруїти вам життя. Просто згадайте, що існують мільйони людей, готові віддати нирку, щоб помінятися з вами місцями. І заспокойтеся.

Релаксація

Соціальні мережі

Не варто хвилюватися про кількість друзів у Facebook (чи  на Однокласниках) або їх відсутність. Не варто засмучуватися через лайки або тупі коментарі. Так, соціальні мережі стали важливою складовою нашого життя, але все ж це не все наше життя. Це просто інструмент соціальної взаємодії, але не більше. Не надавайте надто великого значення віртуальним друзям і ворогам, краще майте  справжніх.

Досконалість

Досконалість недосяжна. Крапка.

Просто прийміть це і змиріться. Намагайтеся робити свою справу добре, але не мучтеся про неможливе. Прагнення отримати ідеальний результат в одній справі, не залишить вам часу на інші важливі справи. Якщо ви, наприклад, будете намагатися тримати в ідеальній чистоті свій дім, то чи багато часу вам залишиться на дітей та чоловіка?

Вік

Ви не можете зупинити годинник. Це факт, незалежно від того, скільки ви будете турбуватися про це або скільки грошей ви викинете, намагаючись приховати наслідки. Абсолютно не варто засмучуватися про це. Двадцятирічні думають, що в тридцять життя закінчується, тридцятирічні відсувають цей термін ще на десять років. Насправді і ті й інші не праві - я це точно знаю :). Моя подруга, молодша від мене на 7 років, одного разу сказала: «Тобі вже 35, а мені ще тільки 28!» Я відповіла: «І мені було 28, і тобі буде 35 :)».

Щастя не дуже залежить від віку і навіть сивий пенсіонер може жити більш насиченим життям, ніж безвусий студент. Отож припиніть турбуватися про вік і зморшки, краще подумайте про те, як проживати кожен день насичено та яскраво.

Не варто турбуватися про вік

Відповідність нормам

Ми надаємо надто багато значення тому, щоб відповідати загальноприйнятим нормам. Не хвилюйтеся, якщо ви – не такі, як всі: якщо ви любите екстравагантно одягатися, або слухаєте оригінальну музику, або виявиться, що у вас талант, скажімо, Будьте самим собою, адже цим ви не шкодите нікому, і хоча люди можуть осуджувати вас, це їх проблема, а не ваша.

Це саме й стосується батьківства: яке кому діло, що у вашої дитини зубки пішли у рік, що ви до сих пір спите з дитиною в одному ліжку, що говорити вона почала у півтора року і горщик її до сих пір лякає? Відповідність нормам є не більше, ніж умовність, адже кожна дитина – особлива і розвивається за своїм індивідуальним планом.

Спостерігаючи за життям зірок

Чому ми одержимі знаменитостями? Чому нас цікавить, з ким одружилась чи яку зачіску носить чергова зірка реаліті-шоу? Чому ми читаємо глянцеві журнали про життя зірок і гаряче обговорюємо, яку сукню одягла на черговий VIP-захід  та чи інша співачка чи актриса? 

Чому? Хіба ми настільки незадоволені нашим  життям, що повинні хвилюватись та отримувати задоволення, спостерігаючи за життям незнайомих людей? Досить витрачати свій час на слідкування за тим, чим займаються відомі люди.  Це не має нічого спільного з вами. Це тільки відволікає від вашого власного життя.

Вони неправі!

У кожній людині закладений потяг до справедливості і правди. Важливо, щоб прагнення довести свою правоту і відновити справедливість не заважало вам жити. Ви відповідаєте на кожен випад у вашу сторону, ретельно збираєте докази і проявляєте чудеса красномовства. На жаль, це зазвичай не призводить абсолютно ні до чого. Ваш опонент залишається при своїй думці або навіть сміється над вашим запалом.

Найчастіше час, витрачений на суперечки, виявляється змарнованим. Не турбуйтеся про те, що хтось, на вашу думку, не правий. Займіться краще чимось корисним для себе.

Все, що ви не можете контролювати

Припиніть турбуватися про речі, які ви не можете контролювати. Якщо ви нічого не можете зробити, щоб вплинути на людину або ситуацію, то не витрачайте на це енергію. Є дуже багато важливих речей у нашому житті, які можна змінити. Зосередьтеся на тому, що ви можете змінити, і не хвилюйтеся про те, що вам не підвладне.

Пам’ятайте слова з молитви німецького богослова Етінгера, які висіли над робочим столом президента США Джона Кеннеді:

Господи, дай мені спокій прийняти те, чого я не можу змінити, дай мені мужність змінити те, що я можу змінити. І дай мені мудрість відрізнити одне від іншого…

Don’t worry, be happy! Не хвилюйтеся і будьте щасливими!

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

19/11/2016

Саме так і треба відноситися до життя!

Додати відповідь