Ви є тут

Привіт, дорога школо, або скільки коштує зібрати учня у 2016 році на Закарпатті?

23/08/2016

  • 1

До 1 вересня - початку навчального року - залишається якийсь тиждень, тож на ринках і магазинах Закарпаття ажіотаж - батьки збирають дітей до школи.

Список речей, обов'язкових для школяра, досить значний, а якщо таких у родині двоє чи навіть більше, то середньостатистичній сім'ї доводиться викласти пристойну суму, оскільки, порівняно з минулим роком, ціни на більшість шкільних товарів збільшились на 10-20%. Найбільші ж витрати очікують батьків першокласників, адже їм потрібно купляти все - від канцтоварів до шкільного портфеля.

Відразу варто зазначити, що ціни на шкільні товари різняться між ринками і торговими центрами, але разом з ними різниться і очікувана якість. До того ж, зараз досить вигідно скуплятися на шкільних ярмарках, в гіпермаркетах, торгових центрах та у інтернет-магазинах, які пропонують різноманітні знижки, а також акції на товари для школярів.

 

Отож, накидавши приблизний список речей, необхідних уже з перших днів навчання, маємо: кілька ручок, упаковка кольорових олівців та фломайстерів, акварельні фарби, по 10 зошитів в клітинку/лінійку, шкільна форма (у більшості навчальних закладів), спортивний одяг, кросівки чи кеди для занять фізкультурою, а також портфель чи ранець. 

 

Пам'ятаємо також, що, імовірно, на батьків чекають ще додаткові витрати на зошити та підручники з іноземних мов і т.п., про які повідомлять уже після 1 вересня.

Вартість на ранці для наймолодших коливається від 250 грн за найпростіші, неортопедичні моделі. А от батькам, котрі не бажають економити на здоров'ї малечі, доведеться викласти від 500 грн і до незкінченості - залежно від дизайну, вмістимості та комплектації.

 shkilni_tovary

Якщо для школи необхідно самостійно придбати форму, то за простенький комплект для дівчинки просять в середньому: за сарафан – від 280 гривень, брюки темного кольору – 300 гривень, за білу блузку – від 350 гривень. Якщо до цього додати ще взуття - від 300 грн, - то в сумі назбирається 1230 грн. Врахуймо також кросівки для занять фізкультурою - ще 300 грн, та спортивний костюм - від 450 грн, то готуйте на одяг майже 2 тисячі гривень. 

Комплект для хлопчика у складі піджака, брюк, сорочки, класичних туфель та краватки вийде приблизно в 2500 гривень. Так само додаємо вартість спортивного костюма та взуття - сума виходить ще серйознішою - 3200-3500 грн.

 До речі, беручи до уваги популярність вишиваного одягу в навчальних закладах, будьте готовими витратити ще 300-600 грн на простеньку вишиванку для дитини.

 

Рухаємося далі за списком - канцелярія. 

Зараз в асортименті доступні найрізноманітніші товари на будь-який смак та гаманець, а дещо можна придбати комплектом і на цьому зекономити. Так, найдешевші ручки обійдуться в 1,5-5 грн, прості олівці - 1,5-2 грн, комплект кольорових олівців українського виробника - від 25 до 140 грн, фломайстерів - від 15 до 100 грн, фарби - від 25 до 90 грн.

Ціни на тонкі зошити з 12 аркушів коливаються від 2 грн за найпростіші, тож комплект з десятка зошитів у клітинку і стільки ж - в (косу) лінійку обійдеться в 40-50 грн. Додамо щоденник (від 18 грн), лінійку (2 грн), кольоровий папір/картон (від 22 грн), клей канцелярський (6 грн), папку для зошитів (від 12 грн) та пенал (від 15 грн), то матимемо суму в 200 гривень за найскромнішими підрахунками.

 Зважте, що до переліку ми не включали ніякий верхній одяг - розраховується, що він куплятиметься окремо, та навіть елементарні шкарпетки, колготки та білизну для дітей.

 

Отож, що ми маємо, підрахувавши? Шкільний мінімум цього року складає небагато - немало - 3,7 тисячі гривень для дівчинки і 4,2 тисячі для хлопчика.

З огляду на те, що середня зарплатня в Закарпатській області, за даними Держкомстату, в червні 2016 року становила 4650 грн, сума немаленька, але все ж - підйомна. 

Але ж чого не зробиш, щоб забезпечити дитину найголовнішим, егеж?

 

*Стаття підготована на основі цін на базарах та у популярних торгових центрах Ужгорода станом на серпень, 2016 року.

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

01/09/2016

Хто де купує для дітей до школи? Може є якісь нормальні місця з хорошою якістю і більш-менш прийнятнгою ціною?

Додати відповідь