Ви є тут

Подорож машиною: Як розважити дітей в дорозі?

20/07/2020

  • 0

Поки я не мала дітей, поїздка у відпустку була найкращою частиною літа. Ми сідали в машину і прямували до моря та італійського морозива: в машині лунали наші улюблені пісні, на зупинках ми пили каву на терасах АЗС і сама відпустка починалася з подорожі на авто.

З дітьми все змінюється: крики, бійки, відкривання вікон, копняки до сидіння...

Тому замість того, щоб обирати купальник, перед від’їздом ми, мами, вирішуємо, чим розважити малих пасажирів, щоб цілими та здоровими доїхати до місця призначення.

 

Секрет нових іграшок

 

Батьки, які купують іграшки для дітей на замовлення, роблять помилку. Ефект нової іграшки працює, але лише в тому випадку, якщо іграшка незвичайна та неочікувана.

Ось чому я навчила наших малюків, що нова іграшка дістається лише на Різдво, дні народження та день, коли ми їдемо у відпустку. Це означає і менше захаращення будинку, але в основному щирий ентузіазм до нової речі. Нова Барбі, головоломка або інша цікава іграшка захоплять дитину на добрих сорок хвилин.

 

Правильна книга в машині

 

Книги мої діти отримують майже щомісяця і важко купити книгу, яка справить на них велике враження та захопить їх. Книги з довгими текстами тому в машині вам не допоможуть. Краще купити книжки з ілюстраціями та з головоломками, а також книжки-розмальовки.

Перша моя ідея: купити книгу з оповідями про місце, куди вирушаємо, не виправдала надій.

Тому в книжковому магазині краще шукайте навчальні книги із багатими ілюстраціями, які за допомогою малюнків розповідають історію і розвивають як уяву, так і зосередженість.

Тут я згадаю наші улюблені книги про життя тварин у лісі чи на фермі, які підходять для всіх дошкільнят. І при читанні вам не потрібно перекрикувати голос пані з навігатора чи Гугл мапс :)

 

Творчість на колесах

 

Звичайна магнітна дошка довела свою цінність для довших подорожей. Діти малюють на ній, пишуть, а також можна придбати для неї спеціальні штампи. Магнітні дошки не потребують допомоги дорослого, і діти настільки захоплюються нею, що вони можуть малювати з перервами кілька годин.

Однак обов'язково ховайте дошку і вибирайте її в дорозі лише тоді, коли вам це потрібно знову. Інакше її чари будуть втрачені.

 

Магнітні та дерев'яні ігри всіх видів

 

Залежно від того, що подобаєься дітям, ви можете взяти в дорогу дерев’яну або магнітну головоломку, гру на пам’ять, шахи або взяти фігурки тваринок.

Магнітні ігри пакують в коробки, які служать ігровою дошкою. Наприклад, цікаві головоломки з геометричними фігурами, з яких діти можуть складати фігури, будинки чи тварин.

Для старших дітей цікавими можуть бути колективні ігри, у які брати та сестри можуть грати разом. Принаймні, поки один з них не виграє занадто довго :)

 

Одягаємо ляльок

 

У магазині ви знайдете два види - дерев’яні або магнітні фігурки, а також купу одягу в комлекті.  Гра упакована в коробку і дитина одягає на тіло ляльки одяг - футболки, шорти, піжами, купальники, халат або спідницю.

Дерев’яна гра складніша для рухових навичок, адже дитина вставляє одяг у шаблон персонажа. Деякі версії, наприклад, котячий одяг, також підходять для хлопчиків до 4 років.

Ви знайдете варіанти цієї гри набагато більше для дівчат, це буде однією з їх улюблених ігор і адже вони пов’язані з модою.

 

Вікторини

 

Якщо ви подорожуєте зі старшими дітьми, які вже великі для іграшок, але ще не виросли до навушників та ігнорування своїх батьків, купіть їм вікторини на довшу подорож.

Це можуть бути смішні запитання, хобі або детективні ігри в стилі Шерлока Холмса, щоб знайти розгадку детективної історії.

Ця гра, безумовно, матиме успіх, але її недоліком є ​​те, що вона грається близько години і після закінчення ви не будете використовувати ту саму гру.

 

Що не брати в машину?

 

Автомобільні іграшки не повинні бути дорогими. Я знаю матір, яка купує дітям два мотки пряжі, які вони можуть розкрутити зі столиці до Канева :)

А якщо купить чотири, то забезпечить і дорогу назад. А інвестиція - лише кілька десятків гривень. Крім того, це заняття добре впливає на розвиток рухових навичок і має заспокоюючий ефект.

А чого не купувати? Жодних міні-іграшок, які ви витягнете з-під пасажирського сидіння, та іграшок, які діти покладуть у пляшку з водою. Я одного разу витягнула голову ляльки Lego Friends з соку.

Не купуйте різні іграшки, які можуть призвести до суперечки чи ревнощіві. Якщо один іграшковий автомобіль синій, а інший червоний, як ви думаєте, що вийде?

Якщо ваше терпіння і всупереч забезпеченню вищеперерахованими розвагами скінчиться, не ваідчувайте себе винними, якщо останньою надією на тишу та спокій буде планшет з мультиком, вручений дітям на деякий розумний час. Відпустка - це час відпочинку, і ви теж маєте на це право.

 

Дітвора

 

Коментарі
Додати відповідь