Ви є тут

Щоб іграшка не завдала шкоди – рекомендації при купівлі

30/06/2011

  • 0

Про те, що купуючи товари для дітей, потрібно бути особливо обережним, знає, напевно, кожен. Але на практиці, купуючи дітлахам забавки, рідко хто з батьків запитує в продавця, чи має кольоровий динозавр або гоночна машинка сертифікат якості. Не запитує, тому що навряд чи очікує, що такий сертифікат існує. Хоча й зрозуміло, що у спеціалізованому магазині все-таки більша імовірність  придбати якісну, сертифіковану іграшку, ніж на ринку.

Проблема полягає у тому, що ми купуємо в основному імпортну продукцію, серед якої лідирує китайська, адже виробництво української іграшки на сьогодні займає всього 30% всього ринку іграшки. В Україні імпортні іграшки перевіряє лише Міністерство охорони здоров’я, після чого вони отримують висновок санітарно-гігієнічної служби, а ось психолого-педагогічну і художньо-технічну експертизу вони проходити не зобов’язані.  Та й це не радує, адже велика кількість іграшкової продукції потрапляє в Україну нелегально, тобто без належної сертифікації.

Українська продукція проходить жорсткий відбір із боку державних органів контролю за якістю. Наш виробник в обов’язко­вому порядку повинен отримати сертифікат гігієнічної та санітарно-епідеміологічної експертизи, а також — сертифікат відповідності в органах Держспожив­стандарту. До того ж він зобов’язаний узгодити авторський зразок іграшки із психологами та педагогами з Міжвідомчої художньо-технічної ради. І тільки після проходження всіх цих процедур ляльки, машинки та плюшеві ведмедики вітчизняного виробництва потрапляють на полиці наших крамниць і супермаркетів. Чого не можна сказати про імпортну продукцію.

Отже, часто відповідальність за безпеку нашої дитини при грі з іграшками лягає на плечі батьків. Виходячи з вищенаведеного, сформулюємо кілька загальних рекомендацій при придбанні іграшок. Пам'ятайте, що іграшки для дітей до року, також, як і іграшки для дітей після року повинні відповідати всім правилам безпеки! 

Тому при придбанні іграшки звертаємо увагу на таке:

  1. Матеріал іграшки.  Оскільки діти до 2-3 років усе тягнуть до рота, то для дитини  такого віку  потрібно обирати іграшки з гуми, дерева, пластмаси та інших нетоксичних матеріалів, таких, що добре миються.  Якщо іграшка вироблена з пластмаси, то потрібно пересвідчитись, що пластмаса гарної якості (однорідна, не має різкого запаху тощо). Варто знати, що «правильна» гума немає ніякого запаху.
  2. Відсутність дрібних деталей та гострих кутів. Іграшки для дітей до 3 років не повинні містити дрібних деталей, які дитина може відламати і проковтнути, а також гострих кутів, які можуть поранити її.
  3. Міцність кріплення деталей. Якщо іграшка, наприклад, для немовляти складається з двох частин, які погано скріплені, а всередині знаходяться дрібні частинки, то згодом ці частинки можуть опинитися у роті дитини.
  4. Фарба іграшки. Особливу увагу зверніть на якість фарбування іграшок. Краще купувати не пофарбовані іграшки, а виготовлені з кольорових матеріалів, інакше маля може зішкрябати зубами фарбу і проковтнути. Неякісну фарбу видає також специфічний різкий запах – тож варто понюхати іграшку.
  5. Естетичний вигляд іграшки. Бажано, щоб іграшка була схожою на оригінал. Наприклад, конячка повинна бути конячкою, а не інопланетною істотою, що віддалено нагадує коня. Личко ляльки повинне бути гарним, приємним, співвідношення тіла пропорційними.
  6. Звуки, що видає іграшка, повинні бути приємними і мелодійними, не надто голосними, щоб дитина не злякалась, граючись із нею.
  7. Зовнішній вигляд м’яких іграшок. Перевірте, чи не вилазить з плюшевого звірятка «шерсть», чи надійне кріплення малих елементів іграшки, адже немає  гарантій того, що, відірвавши, наприклад, око медведика, дитина не захоче покласти його собі в рот.

З гігієнічних міркувань всі нові іграшки, перед тим як дати дитині до 2 років, потрібно ретельно мити. Немає сенсу кип'ятити і обробляти їх дезинфікуючими розчинами, достатньо добре вимити їх з дитячим милом і висушити.  Виняток становлять вживані іграшки, які перед першим використанням бажано прокип'ятити.

Підготувала Алла Голубєва

Коментарі
Додати відповідь