Ви є тут

Як обрати іграшку для дитини: 5 важливих критеріїв та вимог

26/03/2021

 • 0

Коли у дитини є все, важко знайти розвагу, яка зможе її зацікавити. Але це зовсім не значить, що дитячі іграшки не заслуговують уваги. Вони здатні подарувати малюку гарний настрій та позитивні емоції.

(Головне фото: www.shutterstock.com)

Обирати іграшки для сучасних дітлахів варто з урахуванням 5 значущих особливостей. 

Призначення

Звичайні розважальні іграшки та «розвивашки» суттєво відрізняються. Перші дозволяють проводити час весело та безтурботно, а другі допомагають отримувати нові знання та вдосконалювати важливі навички:

 1. Для простих і невимушених ігор чудово підходять образні та сюжетні іграшки — наприклад, ляльки, машинки або фігурки тварин.

 2. Прискоренню розвитку та покращенню інтелектуальних здібностей сприяють інтерактивні борди, сортери, «розумні» книжки.

Деякі ігрові комплекти виконують відразу декілька функцій. Серед них дидактична, комунікативна, розважальна та навчальна. До таких універсальних іграшок належать конструктори, настільні ігри, ігрові роботи.

Матеріали виготовлення

До матеріалів, з яких виготовляють іграшки, варто висувати суворі вимоги. Від них залежить комфорт і безпека дитини.

Усі предмети, використовувані дітьми у ході гри, мають бути:

 • Міцними
  Важливо, щоб дитина не могла випадково розбити іграшку або розібрати її. 

 • Екологічними
  Неприємний хімічний запах від іграшки — тривожний «дзвіночок».

 • Гіпоалергенними
  Діти постійно тримають іграшки в руках, тому матеріали не повинні викликати алергічних реакцій.

Зовнішній вигляд

Корисні іграшки — це чудово. Але якщо вони виглядають непривабливо, дитина навряд чи захоче гратися з ними. Є проста закономірність: чим красивіша іграшка, тим більше зацікавлення вона викликає у дитини. Саме тому краще обирати ті моделі, які мають ефектний дизайн. Дітей приваблюють яскраві кольори, незвичайні форми, елементи, які світяться або звукові деталі.

Оригінальність

Краще надавати перевагу оригінальним іграшкам від перевірених виробників. Ні в якому разі не варто купувати дешеві підробки продукції відомих брендів. «Фейкові» ляльки та конструктори зазвичай виготовляють з неякісних і несертифікованих матеріалів. У кращому випадку вони швидко ламаються, а в гіршому можуть наразити дитину на небезпеку.

Вік

Важливо, щоб іграшка відповідала вікові дитини. Навіть найсимпатичніше брязкальце навряд чи підійде для дитини 3-5 років. А підліток точно не захоче мати нічого спільного з іграшковим пупсиком або інтерактивним ігровим килимком. Зазвичай рекомендований мінімальний і максимальний вік зазначається в інструкції до іграшки. 

Урахування вищеперерахованих критеріїв дозволяє знайти іграшку, яка точно не буде припадати пилом у скрині з різним непотребом.

 

Коментарі
Додати відповідь