Ви є тут

Рухливі ігри на вулиці

20/06/2018

  • 16

Чудова погода дозволяє гуляти хоч цілий день, однак хочеться, щоб дитяче дозвілля було активним та цікавим водночас. Пропонуємо підбірку ігор, що допоможуть захопити дітей.

Підсічка 
У центрі кола стає ведучий. У його руках мотузка, на кінці якої підвішений мішечок з піском. Ведучий обертає мотузку так, що мішечок ковзає по землі. Гравці підскакують над мотузкою. Хто зачепить мотузку, той заміняє ведучого. 

Спритна акула 
Вихователь розділяє учасників гри на групи, даючи їм назви риб. "Акула" розташовується в центрі кола ігрового поля, "риби" - у своїх колах на кромці ігрового поля. Вихователь голосно вимовляє одну або кілька назв риб, які починають бігати навколо "акули". За сигналом вихователя "акула" намагається зловити "риб", плаваючих навколо. "Риби", до яких торкнулася "акула", перетворюються в "акул" і допомагають ловити інших гравців. Гра продовжується до тих пір, поки всі "риби" не стануть "акулами". Перемагають гравці, які найбільше спіймали "риб". 

Кіт і миші 
У кутку майданчика креслиться коло "будинок кота". З гравців вибирається "кіт", решта - "польові миші", які розміщуються по краях майданчика в "нірках". Ведучий говорить: "Мишки, мишки, виходьте!  Побігайте, потанцюйте, виходьте по швидше, спить вусатий кіт - злодій!". Мишки вибігають з норки і пританцьовують зі словами: "Та-та-та, не боїмося ми кота!". По сигналу "кіт іде!" - всі "мишки" завмирають на місці без рухів. "Кіт" крадеться до них; хто ворушиться, того забирає до себе в будинок. За командою "Кіт пішов" - "мишки" починають бігати. Повторюється 2-3 рази, потім "кіт" змінюється. Перемагає той, хто жодного разу не був пійманий, а також проявив витримку і кмітливість. 

М'яч сусідові 
Гравці стають у коло на відстані витягнутих рук. У 2-х гравців, що стоять на протилежному боці кола, - по волейбольному м'ячу. По сигналу обидва гравці передають м'яч один одному вправо або вліво, по колу, в одному напрямку, щоб один м'яч як би наздоганяв інший. Програє гравець, у якого виявилося 2 м'ячі. Потім м'ячі передаються гравцям, які стоять в протилежних сторонах кола, і гра починається спочатку.

Заєць і мисливець

З числа гравців вибирається мисливець і бездомний заєць. Решта гравців - зайці, креслять собі коло, і встають в усередину. Безпритульний заєць тікає, а мисливець його доганяє. Заєць може врятуватися від мисливця, забігши в будь-яке коло, тоді заєць, що стояв у колі, повинен відразу ж тікати, тому що він стає бездомним, і мисливець буде його полювати. Як тільки мисливець зловить зайця, він сам стає зайцем, а колишній заєць - мисливцем.

Британський бульдог

Діти призначають двох ловців («бульдогів»). «Бульдоги» стоять з одного боку майданчика, а всі інші - з протилежного. За сигналом одного з «бульдогів» всі гравці повинні перебігти на інший бік. Але так, щоб гравця не зловили «бульдоги». Той, кого зловлять, стає ловцем. Гра продовжується до тих пір, поки всі бігуни не перетворяться на «бульдогів».

Вище землі

Перед грою діти вибирають територію, за межі якої не можна вибігати. Потім вибирають одного ловця. Він починає ловити гравців, що тікають. При цьому діти намагаються відірвати ноги від землі (стати на лавку або камінь). У такому положенні ловець не має права їх всалити. Ловцеві забороняється підстерігати гравця, а інші не повинні залишатися з піднятими ногами більш ніж 20-30 секунд. Якщо ловець наздожене гравця, то вони міняються ролями.

Сардини

Обирається один гравець, який йде ховатися, в той час, коли решта закривають очі і рахують до 30. Потім гравці по одному йдуть шукати того, хто сховався. Хто знайшов схованку - теж залишається в ній. Мета цієї гри: як можна швидше знайти гравця, який сховався. Той гравець, який останній знаходить місце, де ховаються всі інші, йде ховатися першим.

Втримай кульку

Діти діляться на пари. Для кожної пари креслять коло діаметром 1м. Гравці встають в це коло, їм дається повітряна кулька. Вони повинні, не виходячи з кола, дути на кульку так, щоб вона піднімалася і опускалася над ними і над межами їх кола. Не можна «поправляти» траєкторію польоту кульки руками. Виграє та пара, яка зможе протриматися довше за всіх.

Горобчики

Попередньо на асфальті крейдою креслять коло. У центрі кола стоїть ведучий - «ворона». За колом стоять всі гравці, які є «горобцями». Вони встрибують в коло і стрибають всередині нього. Потім так само з нього вистрибують. «Ворона» намагається зловити «горобчика», коли той скаче всередині кола. Якщо «горобчика» все-таки зловили, то він стає ведучим і гра починається спочатку.

Слухай сигнал

Діти йдуть в колоні по одному. Ведучий подає заздалегідь обумовлені сигнали - звукові (плескаючи долонями). Наприклад: коли ведучий плескає в долоні один раз, то діти біжать, коли плескає два рази - діти сідають, коли три - діти йдуть. 

Вакансії для мам у декреті можна переглянути тут

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

29/06/2012

Супер!!!!! Дуже класні ігри)) Особливо гра підсічка!!!

Зображення користувача Гість.
Гість

01/07/2015

У підісічку діти ще грали 30 років тому.

Зображення користувача Дмитрюк Ірина.
Дмитрюк Ірина

01/04/2018

Так це точно

Зображення користувача Сансет Шимер май литл поні.
Сансет Шимер май литл поні

03/02/2014

гра підсічка мені сподобалася. Я розкажу своїм однокласникам про цю гру. я впевнена вона їм сподобається...

Зображення користувача Ксенія .
Ксенія

18/05/2014

Подобається гра ''Слухай сигнал''

Зображення користувача Боженка і Настюшка.
Боженка і Настюшка

17/06/2014

Зображення користувача ♥Софія♥.
♥Софія♥

09/10/2014

Зображення користувача Гість.
Гість

26/05/2016

Ігри хороші але не для 5 класу 

Зображення користувача Дмитрюк Ірина.
Дмитрюк Ірина

01/04/2018

Ага!

Зображення користувача Діанка.
Діанка

05/05/2018

  1. Ігри гарні так але не для 5 класу
Зображення користувача Владислав.
Владислав

28/07/2020

Ці ігри підходять для будь-яких вікових категорій! 

Зображення користувача Гість.
Гість

25/04/2023

Згодна

Зображення користувача Гість.
Гість

21/11/2017

дякую чудові ігри особливо слухай сигнал

Зображення користувача Solomiya0709.
Solomiya0709

16/05/2018

ігри класні,а особливо слухай сигнал та сардини.Одним словом КЛАС!!!

Зображення користувача Валера.
Валера

25/05/2020

Всі ігри дуже класні особливо підсічка

Зображення користувача Гість.
Гість

06/07/2023

Я знаю вище землі і вона мені дуже подобається

Додати відповідь