Ви є тут

Нова книжка для дітей Юрія Шипа має назву "Хто і що це?"

12/09/2011

  • 0

"Хто і що це?" — таку назву має нова книжка для дітей Юрія ШИПА, що вийшла в світ на Закарпатті.

У мене в руках нова ілюстрована кольоровими малюнками (в дизайні художниці Мар'яни Орос) збірка із 220 загадок "Хто і що це?". Книжка побачила світ напередодні навчального року. Видання унікальне, містить у собі загадки на теми з найближчого дітям овиду: про школу, навчання, учнівське приладдя, навколишній світ...

Відповіді на загадки здебільшого лежать у площині чітких адресних питань у називному відмінку: "Хто і що?" Тому вони зрозумілі й безпосередні. Легкі для сприймання ще й завдяки багатству зорових барвистих образів, сприяють осмисленню речей і пізнанню навколишньої дійсності. Наприклад: "Вона завжди перемагає і благородна в неї служба, людей на світі всіх єднає любов'ю всюди міцно (Дружба)".

Адресується книжка як юним читачам, так і батькам, дошкільним і шкільним закладам, для родинного читання. Відповідно у збірці є три рівні загадок. А їхнє тематичне коло дуже  широке: насамперед природа, рослинний і тваринний світ, людина з її інтересами та побутом, світ мистецтва і науки, знаряддя праці (традиційні та новітні) тощо. Вони відтворюють історію, духовну та матеріальну культуру, екологічне та соціальне людське оточення, а також розвиток знань і здобутків. Композиція збірки дає широку можливість не тільки відшукати відгадку за назвою ілюстрації, але й навпаки: за змістом малюнка знайти загадку, а додаткові ілюстрації –  близько 100 – використати для творчості (спробувати самому створити власну загадку).

Іван Стецяк, доктор філософії, кандидат педагогічних наук, Karpatnews.in.ua

Коментарі
Додати відповідь