Ви є тут

«Маленькі» добрі справи

19/12/2012

  • 3

Сьогодні – день Святого Миколая, який є уособленням добра та людяності. На Новорічні свята люди стають уважнішими та добрішими один до одного, тому що до цього спонукає святковий настрій та традиції. Але не тільки у цей час можна й треба творити добро, не тільки на свята треба думати про обездолених та потребуючих, про своїх забутих рідних та  покинутих сусідів.

Зроблене комусь добро повертається до нас, як бумеранг - це зовсім не порожні слова. Часто буває, що зробивши якусь добру справу, через деякий час отримуєш несподіваний подарунок долі. І зовсім не обов'язково придумувати якісь глобальні акції дарування добра і гарного настрою. Досить згадати про дрібниці, начебто непомітні, але такі, що додають дню позитивне забарвлення.

Для когось ці речі - щоденна і очевидна практика, а хтось, можливо, соромиться або забуває про них. Тому нагадаємо, які добрі справи ми можемо робити регулярно, щоб підняти і собі, і оточуючим настрій і зробити світ людянішим. А також подумайте про те, що своїм прикладом ви навчаєте своїх дітей бути добрими та людяними.

Притримуйте двері, коли виходите

Здавалося б, просте правило ввічливості, але як багато людей в поспіху забувають про цю дрібницю. А людина, що йде за вами, неодмінно оцінить те, що ви на секунду затрималися і притримали двері для неї.

Займіться невеликою благодійністю

Розберіть нарешті свої шафи і непотрібні речі і одяг віддайте в дитячі будинки або в інше місце, наприклад, де нещодавно сталося стихійне лихо (такі збори здійснюються регулярно). Ці речі абсолютно не потрібні вам, але комусь вони принесуть радість, когось вони зігріють і, можливо, навіть врятують від смерті.

Залиште позитивний відгук про своє улюблене кафе, ресторан чи місце відпочинку

Ми не скупимося на негативні відгуки. Варто нас образити, і про це дізнаються друзі з усіх соціальних мереж. Коли ж все відмінно, ми якось не поспішаємо кричати про це на весь світ. Якщо вам сподобалося кафе або інший заклад, залиште про нього позитивний відгук. У вас не займе це багато часу, а кафе придбає кількох нових відвідувачів. Та й ваші друзі напевно подякують вам за пораду про гарне місце, де вони провели час.

Здайте кров

Якщо ви не полінувалися один раз дійти до пункту здачі крові, ви вже врятували чиєсь життя.

Спробуйте деякий час побути волонтером в будинку престарілих або у спеціалізованому інтернаті для дітей

О, це зовсім непросто. Потрібно володіти певним складом характеру, щоб провести хоча б кілька годин в будинку престарілих, де знаходяться в основному літні люди. Кілька годин, які ви проведете з ними за бесідою або грою безсумнівно запам'ятаються їм, адже це буде для людей похилого віку ціла подія в низці досить нудних днів.

А дітки з особливими потребами потребують додаткової уваги та піклування постійно. Тому ваша допомога буде з радістю та вдячністю сприйнята не лише ними, але й персоналом інтернату чи центру для діток з особливими потребами.

Завжди викидайте сміття у смітники і не лінуйтеся прибрати за кимось ще

Говорити про те, що чисто там, де не смітять, мабуть, не варто. І викидаючи сміття в урни, а не на землю, ви робите добро для усіх людей, які ходитимуть чистими тротуарами та вулицями, що буде частково і вашою заслугою. А особливо, якщо ви не полінуєтеся підняти та кинути в урну і сміття, яке хтось кинув на землю.

Допоможіть освоїтися новим сусідам

У ваш під'їзд переїжджають нові сусіди? Непогано б для початку з ними привітатися. Запропонувати допомогу при переїзді, можливо, підказати щось, відповісти на питання. Кілька простих дій, які допоможуть вам зміцнити добросусідські відносини, а, може, і знайти нових друзів.

Пропустіть когось перед собою в черзі в супермаркеті

Якщо у вас повний кошик продуктів, а за вами в черзі нудиться покупець з єдиною пляшкою води, чому б не пропустити його перед собою, особливо, якщо ви не занадто сильно поспішаєте. Впевнена, він буде не тільки дуже здивований, але і дуже вам вдячний.

Відправте несподіваний подарунок другу

Не потрібно чекати свят. Просто на честь гарного настрою відправте другу, який живе в іншому місті, книгу або якусь дрібничку, та хоча б просто листівку. Одержувати посилки завжди так радісно!

Принесіть що-небудь смачне в офіс

Чому б вранці не пригостити своїх колег кексами або пончиками? Чому б не притягнути в офіс кавун, наприклад, і з'їсти його всім разом? Настрій безсумнівно покращиться у всіх.

Запропонуйте своє паркувальне місце 

Запаркуватись де-небудь біля торгового центру - це справжня проблема, особливо у святкові дні. Якщо ви збираєтеся їхати і, підходячи до своєї машини, звернули увагу на водія, який підбирає собі місце для паркування, вкажіть йому, що ви зараз поїдете, щоб він міг пригальмувати і стати на ваше місце.

Допоможіть автомобілісту на дорозі

Якщо ви досвідчений водій і бачите, що на узбіччі зупинилася машина з включеними аварійними сигналами, зупиніться і запропонуйте допомогу.

Позичте комусь в черзі дрібні гроші

Якщо ви стоїте за кимось в черзі в касі і у людини раптом не вистачає 50 копійок, щоб оплатити покупку, чи немає дрібних, щоб віддати без решти, позичте їй ці копійки. Зрозуміло, що вона їх вам не поверне, але ж це і не така вже велика цінність, а людину ви позбавите від необхідності відмовлятися від однієї з своїх покупок. Та й черга позаду вас буде вдячна за те, що ви не змусили їх чекати, поки касир оформить скасування товару.

Поступіться місцем у громадчькому транспорті

Тут справа стосується не тільки людей похилого віку, яким слід поступитися місцем у будь-якому випадку. Поступіться місцем, якщо ви бачите, що людині, яка знаходиться поруч з вами, важко стояти, вона дуже втомилася, нездужає або у неї важкі сумки.

Підніміть те, що в когось впало

Якщо хтось загубив рукавичку або ще щось, обов'язково гукніть людину і вкажіть на втрату. А якщо ви стоїте неподалік, то підійміть річ і подайте в руки.

Навчіть когось тому, у чому ви добре розбираєтесь

Це може зайняти кілька хвилин, але людина буде щаслива, що ви навчили її чомусь дуже корисному і вона зможе використовувати це для у своєму житті. Якщо ви в чомусь профі, навчіть інших тому, що знаєте.

Запропонуйте туристам сфотографувати їх

Якщо раптом побачите на вулиці пару туристів, які намагаються сфотографувати самі себе на витягнутій руці, запропонуйте їм допомогу. Напевно, ніхто не хоче, щоб всі їхні фотографії були, як одна: величезні особи і крихітні пам'ятки десь на задньому плані в районі вуха.

Поділіться з сусідом фруктами і овочами зі свого городу

Якщо у вас або у ваших батьків є свій сад і у вас вродило набагато більше фруктів і овочів, ніж ви самі можете з'їсти, поділіться ними з друзями чи сусідами.

Це далеко не всі приклади добрих справ, які можна робити регулярно, при цьому не витрачаючи багато сил та часу. Розкажіть в коментарях про те, як ви робите добрішим світ навколо вас кожного дня.

За матеріалами: http://lifehacker.ru.

Коментарі
Зображення користувача Олеся.
Олеся

27/12/2012

Більшість з цих справ роблять виховані люди автоматично - і це добре. А про інші - задумуватися треба, як зробити цей світ кращим... Бо те, як у нас в країні останнім часом люди стали відноситись одне до одного - просто сумно. Так, важче стало жити, але ж не потрібно ставати безжалісними і жорстокоми один до одного...

Зображення користувача Валя.
Валя

27/12/2012

О чем вы тут говорите! Посмотрите вокруг и увидите какие люди стали бессердечные! Весь неегатив друг на друга вываливают, все что накопилось на работе и в быту. А о воспитанности вообще нечего говорить - чем больше хамишь, тем ты круче - считают многие.

Зображення користувача Уляна.
Уляна

27/12/2012

"Вокруг" не треба дивитися, перш за все потрібно подивитись на себе. Адже це "вокруг" робите ви самі і якщо ви будете робити щось добре вам це обов"язково вернеться, можливо не зразу але вернеться.
Звісно хамство було є, і буде, але ж не всі такі. Можливо ви просто попадаєте на таких людей.

Додати відповідь