Ви є тут

Хобі, що заспокоює та приносить радість

02/03/2012

  • 1

Здавалося б, часи, коли жінки намагалися власноруч виготовити одяг та різні декоративні елементи до нього,  ділилися викройками і модними журналами, давно канули в Лету. Однак, виявляється, майстринь, котрі вміють і бажають робити щось своїми руками, нині також вистачає.

Скільки знаюся з вчителькою ужгородської гімназії Світланою Залуцькою, стільки не перестаю захоплюватися її творчою енергією, неабияким натхненням, фантазією і терпеливістю.  Вона не з тих, хто не заспокоюється на досягнутому. Це стосується і професійної діяльності, і будь-якого іншого заняття. Колеги, рідні та друзі Світлани Борисівни вже звикли до того, що вона має щоразу нове, так би мовити, хобі. Її вабить усе, що потребує креативного мислення, вмілих рук і, звичайно, таланту.

Під час недавньої нашої зустрічі пані Світлана здивувала мене своїми новими вигадками. Кілька місяців поспіль вона працює над деякими видами жіночих прикрас. Зокрема, виготовила  з бісеру пояси, кольє і шикарні брошки на волосся. Коли вдалося опанувати мистецтво в’язання бісером, наша героїня вирішили спробувати себе в іншій царині. Якось випала оказія піти на вечірку, а до однієї із сукенок явно не вистачало симпатичної біжутерії. Обійшла чимало крамниць, але нічого підходящого не знайшла. Тоді й вирішила виготовити власноруч. Придбала в одному з невеличких спеціалізованих  магазинів необхідну фурнітуру, полистала кілька журналів – і намисто готове. Далі таке заняття сподобалося. Так з’явилися ще й інші прикраси. В основному для своїх виробів вчителька черпає ідеї з голови. Кожен з видів такої біжутерії заздалегідь комусь призначений: подрузі, родичці або колезі по роботі. Тому майстриня свідомо підбирає фурнітуру відповідного кольору та розміру. Є чарівне намисто від Світлани Залуцької і в моїй шкатулці.

Паралельно захопилася ужгородська аматорка ще й виготовленням виробів з атласної стрічки. Цей різновид декоративного мистецтва не є новинкою. Існував він з прадавніх часів у багатьох народів світу. У нас в радянську епоху дещо втратив свою актуальність. І ось останнім часом техніка вишивання стрічками і тасьмою, виготовлення аксесуарів із стрічки знову почала відроджуватися. Об’ємні барвисті квіти можуть стати чудовим доповненням до будь-якого гардеробу або гарним елементом декору в кожній оселі.  

-- Я і раніше відала про таку техніку вишивання, -- зізнається наша героїня, -- та нещодавно звернула увагу на дивну строкату книгу в книжковій  крамниці. Ну, як то часто буває зі мною, почитала та й ввечері сіла крутити свої перші атласні квіточки.

Спершу майстриня працювала, користуючись відповідними схемами. Тепер пальці самі слухняно виплітають усе, що вигадує її невичерпна фантазія.

У всі часи ручні роботи дуже цінувалися, адже у них вкладено багато терпіння і праці. До того ж, придбати усі необхідні компоненти для їх виробництва – недешево. А головне, переконана ужгородська майстриня, такі вироби є не лише ексклюзивними, вони ще й мають позитивну енергетику, бо за роботу вона ніколи не сідає з поганим настроєм. Зрештою, улюблене заняття швидко розвіює погані думки.

Навесні багато хто з нас страждає на меланхолію або депресію. Перепади погоди завжди негативно впливають на самопочуття. Тому у такі так потрібно чимось зайнятися, аби поліпшити свій настрій, додати якусь родзинку у сірі будні. І тут можуть знадобитися поради пані Світлани.

-- Моє хобі допомагає відволіктися від щоденних проблем. Адже робота педагога вимагає чимало нервів. Отож, аби відновити внутрішню рівновагу, я завжди сідаю за улюблене заняття. До того ж впевнена, що брошка на волоссі  чи пояс на платті, виготовлені власноруч, обов’язково принесуть успіх.Вчителька Ужгородської гімназії 

Ольга Стефанець


Коментарі
Зображення користувача Леся.
Леся

27/05/2012

Як робляться такі гарні квіточки.Поділіться технологією будь ласка.

Додати відповідь