Ви є тут

Дитячі журнали України: що читати?

01/07/2011

  • 29

Попри всі економічні, духовні, видавничі негаразди, в Україні на даний момент видається більше 70 видів дитячих журналів та газет всеукраїнського рівня. Зараз вони здатні задовольняти вимоги найпримхливішого читача. Тематична різнобарвність і поліграфічна якість дитячих видань, яскравість та виразність художнього оформлення приваблюють малих читачів та їх батьків.

Як зорієнтуватись батькам у такому потоці дитячої періодики ? І взагалі, чи потрібно купувати періодику дітям, адже можна купувати та читати книги. Але поряд з читанням книг, в наш час дитяча періодика здатна замінити дитячі енциклопедії, задачники, розмальовки, адже багато журналів особливу увагу звертають саме на розвиток інтелекту дитини, його творчих здібностей.

Кожен дитячий журнал має свою аудиторію, яка визначається її віком. Тому спочатку розглянемо дитячі журнали за віковими категоріями, на які вони розраховані.

Для наймолодших серед найбільш популярних згадаємо найстаріший журнал України «Малятко», далі – «Пізнайко від 2 до 6», «Мамине сонечко», «Ангелятко»,  «Ангеляткова наука», "Колобочок", «Равлик» та «Вінні та його друзі».  

Наступні дві категорії ми умовно поділили на такі:  «для старшого дошкільного та молодшого шкільного віку (5-9 років)» та «для молодшого та середнього шкільного віку (від 7 до 12 років)». Але, як бачимо, ці категорії дійсно умовні, адже все залежить від індивідуального рівня розвитку дитини. Отже, для 5-9 річних можемо купити або передплатити журнали «Пізнайко від 6», «POSNAYKO», «Маленька Фея та сім гномів», «Чарівна принцеса», «Маленький Розумник», «Професор Крейд», «Стежка», «Казковий вечір», «Умійко», «Яблунька»,  «Чарівна казка», «Мишка топтыжка» (російськомовну),  «Апельсин» (російська та українська мова), «Веселі картинки», та інші.

Якщо у вас росте молодший школяр або трохи старша дитина, то радимо такі періодичні видання: «Велика дитяча газета», «Зернятко», «Джміль (дітям: живопис, музика і література)», «Вулик»,  «Котя»,  «Мурзилка (російською мовою),  «Шкільний журнал» (є варіант російською мовою) та «Колосок».

Для підлітків можемо згадати журнали «Однокласник» («ОК»), «Пригоди» та «Країна знань».

Щоб обрати саме той журнал, який підійде вашій дитині, варто знати, що  дитяча періодика ділиться й за основним напрямом викладення матеріалу: пізнавальні, розважальні,  навчальні, культурологічні та науково-популярні.

До пізнавальних відносяться всі видання, що мають переважно пізнавальний зміст. Тематика таких газет і журналів вельми розмаїта. Більшість найпопулярніших серед дітей журналів і газет подають потрібну інформацію через гру, адже гра – найприродніше заняття для малечі. Серед таких видань згадаємо журнали  "Пізнайко", "Професор Крейд", "Умійко", "Веселые идейки", "Малятко", "Стежка", "Ухмалыш", "Велика дитяча газета".

На сучасному ринку періодики для дітей чимало видань розважального характеру: діти люблять розважатись і читати про розваги та заради розваги (особливо це стосується дітей середнього шкільного віку). Причиною виникнення багатьох розважальних видань і стало те, що редакторам легше розважити дитину, аніж навчити й виховати. Такі журнали – це здебільшого ще один спосіб використати вільний час дитини, зацікавити її ненадовго коміксом, або кросвордом.

Навчальні видання покликані насамперед допомогти дитині у навчанні. Чисто навчальних видань в Україні видається небагато, один із найвідоміших "Posnayko" (для дітей віком 4–8 років, що вивчають англійську мову). Також є журнал для тих, хто вивчає англійську мову, наприклад, «POSNAYKO» та «English4U».

Особливим у межах виду навчальних видань є тип релігійного журналу. Нині він набуває особливої популярності. Такі журнали прагнуть навчити дитину "релігійної грамоти", дати їй духовну освіту (журнали "Ангелятко", «Зернятко»).

Основа кожного номеру видань культурологічного  характеру – художній матеріал, вітчизняна, світова класика та фольклор. Це -  "Яблунька", "Джміль",  «Барвінок», "Чарівна казка".

До науково-популярних видань віднесемо «Колосок», «Країну знань» та видання типу «Юний натураліст», «Юний технік України», «Юний моделіст-конструктор» та інші.

У статтях «Малятко та інші: дитячі журнали для найменших», «Дитяча преса для старших дошкільнят та молодших школярів», «Журнали для школярів» ми ознайомимо вас із дитячими журналами, розрахованими на різну вікову категорію, наведемо інформацію про передплату та вартість номерів у роздріб в Ужгороді.

Цим оглядом дитячої преси ми намагались зорієнтувати батьків у великій кількості дійсно якісних видань для дітей, спонукати вас до використання кращих журналів у вихованні та навчанні малят. Але, крім цього,  читання дитячого журналу може перетворитись для вас у можливість додаткового, незапланованого часу спілкування з вашою дитиною. Навіть тепер, коли моя донечка уміє читати сама, новий номер її улюбленого журналу «Стежка», за традицією, завжди читаємо разом. Ці хвилини незабутні, я не пропустила б їх нізащо у світі.

Маріанна Пайда

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

14/02/2012

кльово)

Зображення користувача Гість.
Гість

11/03/2012

Цікаво, чому нічого не згадали про дитячий журнал "Смайлик". Ми виписуємо його уже другий рік. Цікавий, розвивальний і навчальний журнал. Серед усіх дитячих видань, наші діти сподобали найбільше його.

Зображення користувача Назар.
Назар

16/04/2012

Ми теж журнал Смайлик читаємо) Цікавенький дуже. А для донечки Мамине сонечко виписуємо, тільки там реклами забагато.

Зображення користувача Гість.
Гість

28/04/2012

Є ще дуже цікава серія видавництва Основа: "Географія для допитливих", "Фізика для допитиливих", "Хімія для допилтивих", "Історія для допитливих", "Вивчаємо українську", зовсім новий журнал українською "JustTeen"

Зображення користувача Ната.
Ната

03/05/2012

Згідна, що вибрати серед так багатьох журналів саме те, що подобалось би дитині дуже важко. Тому, як на мене, єдиний правильний вибір - купити декілька різних журналів і щоб дитина сама вибрала те, що подобається найбільше. Таким чином ми вибрали "Смайлик" - дуже цікавий повчальний і розвивальний журнальчик (ціна усього 10 грн) і Льодяниковий період ( хоча, як на мене трохи він задорогий як для дитячого)

Зображення користувача Андрій.
Андрій

03/05/2012

Ми передплачуємо "Смайлик" ))) Жаль лише, що у Тернополі його нігде не можна купити, лиш по передплаті. Тому б не завадило б цьому виданню налагодити систему постачання і розповсюдження по Україні, бо журнал дійсно дуже цікавий і зовсім не схожий на інші дитячі видання.

Зображення користувача Гість.
Гість

10/05/2012

Тут що вирішили журнал "Смайлик" розкрутити?)) Теж вирішила купити своїй донечці, думала, що як завжди розчаруюся... Але, Смайлик, дійсно найкращий журнал серед україномовних дитячих видань. Найбільше подобається у ньому різноманітність логічних завдань і що багато матеріалу, якого можна використати у шкільній програмі. У школі донечці задали підготувати розповідь про вітер. Вона слово в слово розказала на уроці все те що написано у журналі Смайлик №3, 2012 про вітер і отримала 12балів! Перша 12 за рік! Браво журналу!

Зображення користувача Марія.
Марія

20/08/2012

А нам найбільше подобається дитячий журнал "Смайлик". Джуже доступно написано, і багато цікавих і різноманітних завдань для дітей. Я, як вчитель молодших класів, навіть деякі завдання використовую з дітьми на уроках. Адже майже в кожному номері є не лише завдання на логіку та кмітливість, а й на поглиблення української мови. Омоніми, антоніми, метаграми, логогрифи... багато цікавих завдань, які рішаємо з дітьми усім класом.

Зображення користувача Гість1.
Гість1

20/08/2012

Нещодавно в газетному кіоску натрапила на журнал Жасмин. Купила своїй доці. Ми пішли в 4-гий клас. Знаєте, їй дуже сподобався журнал. Це журнал рукоділля для діток. Зробили з нею лебедів з паперу на подарунок. Дитина дуже рада.

Зображення користувача мама.
мама

25/09/2012

Ми теж читаємо журнал "Смайлик" З поміж усіх журналів вибрали саме його. Журнал дійсно захоплює дітей, і навіть дорослому цікаво його почитати.

Зображення користувача Галина Іванівна.
Галина Іванівна

28/12/2012

Цілком згодна! Журнал дійсно вартий уваги, і цікавий та повчальний для діток.

Зображення користувача Лідія Олександрівна Гість.
Лідія Олександрівна Гість

14/10/2012

а мені найбільше подобається "Шкільний журнал". Він призначений для дітей, і діти є повноправними його господарями, мають можливість друкувати власні вірші казки, оповідання. Редакція журналу невтомно оголошує конкурс за конкурсом, залучає дітей до творчої діяльності, надає можливість дітям будь-якого віку до самовираження.

Зображення користувача Лідія Олександрівна Гість.
Лідія Олександрівна Гість

14/10/2012

"Шкільний журнал" передплачую з дня заснування. Подобається надання можливості дітям будь-якого віку самовиразатись, випробувати свої сили у складанні віршів, кросвордів, фотосесій, малюнків чи поробок з природного матеріалу. Тут можна знайти цікавий матеріал до уроків історії, біології, мистецтва. Приваблює безліч конкурсів.

Зображення користувача Олена Володимирівна.
Олена Володимирівна

17/10/2012

Ми для дітей купляли "Пізнайко", "Кулю", "Доктор Крейд". Спочатку ніби подобалося, але через кілька номерів дітям вже не хотілося читати цих журналів. Зараз купляємо "Смайлик". Журнал дуже цікавий, читають його наші двоє дітей з захопленням уже більше року. З нетерпінням чекають кожного номеру. Редактори молодці, що створили такий чудовий журнал! Smile Дуже багато у ньому цікавих речей, про які деколи ми самі дорослі не знаємо. Вабить він і різноманіттям головоломок, кросвордів, ребусів, шифрограм. Увесь час щось нове. Мабуть тому і подобається дітям, бо нема повторів, як в більшості журналів.

Зображення користувача Гість2.
Гість2

29/11/2012

Є ще один дуже цікавий журнал для шкільного віку "КАРПУКІ", ми постійно купляємо і дитина дуже задоволена. На відміну від решти журналів інформація дуже різноманітна.

Зображення користувача Гість3.
Гість3

30/11/2012

А ми вже рік читаємо журнал "Колобочок". Дуже гарно ілюстрований, багато різних казок, цікавих завдань, ігор. А найбільше мені сподобався тим, що в ньому доступно для малечі розповідається про Україну, наші свята, звичаї, традиції. До речі, недорогий - всього 7грн.

Зображення користувача Наталія Олексіївна.
Наталія Олексіївна

28/12/2012

А наша донька з захопленням читає Смайлик. Раніше важко було її заставити щось читати, а зараз не відірвеш від журналу. Постійно розгадує завдання, висилає ігрові талончики. Я дуже рада, що дитина нарешті собі вподобала дитячу періодику. Бо до цього часу ми багато перепробували журналів і газет - не пішло. А смайлик читає вже більше року і кожен номер чекає з нетерпінням.

Зображення користувача Лариса Олексіївна.
Лариса Олексіївна

26/02/2013

Доброго дня! Я вчитель - пенсіонер і раніше дуже негативно ставилася до дитячої преси. Тому що здавалося, що більшість дитячої преси пишуть люди дуже далекі від дітей, які зовсім не знають дитячої психології. Невже можна зацікавити дитину скучними малюнками, незрозумілим текстом, і такими завданнями, що не кожному дорослому під силу. Ну ось, наприклад, питання з кросворду з одного дитячого журналу розрахованого на дітей 6-10 ( не буду називати якого по певним етичним міркуванням) Прізвище японського письменника 17 століття. Людоньки добрі, та діти українських письменників, крім Шевченка, Франка і Лесі Українки, мало яких знають. А нещодавно мені в руки випадково потрапив дитячий журнал СМАЙЛИК. Моя внучка лежала в лікарні і попросила мене купити їй журнал, який вона постійно читає і сказала, що називається він СМАЙЛИК. Я була приємно вражена, що такий гарний дитячий журнал випускають у нас в Україні. У нього якісний папір, багато цікавої інформації. Прочитала навіть такі дивовижні речі, які вперше чую у свої 62 роки. Що є такі види кенгуру, які вміють лазити по деревах. Та найбільше мене здивували грамотно придумані завдання, цікаві запитання у сканворді, найрізноманітніші головоломки. Моя внучка сказала, що їхня вчителька постійно проводить на уроках , як вона висловилася - "розумові розминки" Діти просто усім класом розв'язують завдання із Смайлика. Я дуже рада, що у нас випускають такий гарний журнал на українській мові.

Зображення користувача Ярина.
Ярина

01/11/2013

Натрапила нещодавно на оновлений сайт жуналу "Колобочок" - kolobochok.com.ua . Зайдіть, поцікавтеся - вам сподобається! Ми з нового року передплатимо цей журнал для сина.

Зображення користувача люба  смаглюкГість.
люба смаглюкГість

22/01/2014

хочу переплатити прочитала коментарі думаю не пошкодуемо

Зображення користувача Гість.
Гість

08/05/2015

Журнал «Світлячок» – видання для дітей від 2 до 6 років!! Щономера малюки поринатимуть у казковий світ улюблених героїв. Граючись, діти  розвиватимуть мислення, увагу, пам’ять, дрібну моторику рук, вчитимуться творити. Цупка обкладинка трансформується в розвивальну гру чи іграшку: шнурівку, доміно, казкових героїв для лялькового театру тощо. Передплатити журнал  «Світлячок» можна в усіх поштових відділеннях України. ПЕРЕДПЛАТНИЙ ІНДЕКС: 86500 Шановні батьки! Ви можете здійснити передплату дитячого журналу “Світлячок” через послугу “Передплата Онлайн”. Для цього зайдіть на сторінку http://presa.ua/svitljachok.html?___SID=U. Знайдіть слово “В кошик”, наведіть на нього мишкою і просувайтесь далі за інструкцією. Дякуємо за Ваш вибір!  http://malyatko-tv.com.ua/

Зображення користувача Гість.
Гість

23/07/2015

А моїм дітям більш за все подобається журнал Куля, вже 3 роки його передплачую, завжди багато цікавого та пізнавального матеріалу + задачі, конкурси, а ще дуже приємно бачити фото своїх дітей на сторінках такого видання)) 

Зображення користувача Гість.
Гість

23/07/2015

А ми вже третій рік передплачуємо журнал Куля - діти завжди сваряться, хто перший читатиме)) дуже цікавий та пізнавальний журнал, багато конкурсів, а ще були дуже раді побачити наші фото на сторінках журналу( є такий конкурс на краще фото) В минулому році доньці пощастило виграти невеличкий приз в одному з конкурсів - приз отримали дуже швидко - не "розвод" :) сестра теж синам передплачує - в роздрібній мережі нема , але так ще простіше - раз передплатив і отримуй весь рік кожного місяця і не парься ))

Зображення користувача Гість.
Гість

19/09/2015

 Всім привіт! Я теж задавалась цим питанням, але знайшла вихід. Я почала виписувати своему сину хороший дитячий журнал, і хочу порадити його всі мама, називаеться ” Пізнайко”. Журнал дуже веселий, в ньому багато цікавих ігор, та завдань на розвиток логіки. Також, за допомогою журналу, мій сину вчить анлгійську. Він є в різниз вікових категоріях, від 3 до 10 років. Якщо вам немає чим зайняти дитину, спрабуйте їй виписати цей журнал, мого сина просто відідрати від нього не можна! Раджу!!!Провірено на собі!http://posnayko.com.ua/ru/

Зображення користувача Гість.
Гість

30/09/2015

В захваті від журналу "Куля"!!! І діти, і я, і бабуся)) журнал і раніше був дуже цікавий - системна подача матеріалу, підвязаного до шкільної програми, англійська, класні матеріали про домашніх тварин, дуже цікаві розповіді про маловідомі місця України та море всього. А зараз вже в другому номері матеріали з 4D анімацією! Це "щось"))) коли герої зі сторінок починають рухатись та виходити за межі журналу (без лапок!)  всім раджу!

Зображення користувача Гість.
Гість

15/12/2015

Увага батькам! З кожного передплаченого вами видання "Равлик"  1 гривня піде на передплату "Равлика" для дітей сирітських закладів України.Ви вже подумали, що подарувати дитині на Різдво? Як дуже приємний варіант - підійде на усі 100% журнал "Равлик". Подаруйте дитині Друга на цілий рік!!!!!!!!!!!!!!!   А Св. Миколай нехай принесе квітанцію про перердплату разом з цукерками та іншими подарунками.              Повірте- з Равликом буде весело.... Спішіть творити добро. Подаруйте дитині свято: річна передплата на 2016 рік  закінчується 22 грудня http://www.ravlyk.net.ua/

Зображення користувача Гість.
Гість

16/12/2015

А також є ще дуже класний журнал "Равлик" для дітей від 3-х років

Зображення користувача Роман Гартник.
Роман Гартник

17/01/2016

Шановні батьки!Передплатити журнал "Равлик" ви можете на всіх поштових відділеннях "УКРПОШТИ".  Інформацію  про передплату ви знайдете на своєму поштовому відділенні у Каталозі на 2016 рік, - стор. 149.  Інфомація про "Равлика" є і в тематичному показчику Каталогу. Індекс: - 86655,  (17,27 грн. на місяць).   Передплатити видання ви можете онлайн (банківською карткою). Для цього зайдіть на сторінку     http://presa.ua/ravlik.html?___SID=U    Далі за інструкцією.   Передплачуйте українське! . Подаруйте дитині свято:  передплата у  2016 році продовжується! Передплативши до 15 числа поточного місяця журнал "Равлик" -  малеча буде отримувати видання вже з наступного місяця. 

Зображення користувача Гість.
Гість

17/03/2016

Я выписывала своей малой "Мамыне сонечко". Очень хороший журнал. Нам нравился. Потом стали выписывать "Маленька фея та сим гномив" и разочаровались. Не очень хороший журнал.

Додати відповідь