Ви є тут

Чи можна дошкільнятам вчити другу іноземну мову?

08/11/2015

  • 0
Дуже довгий час вважалося, що вивчення другої іноземної мови у дошкільному віці - це марне витрачання як часу дитини, так і часу та коштів батьків. Згідно останніх досліджень, найкращий час для вивчення іноземної мови - перші три-чотири роки життя. Далі ми розглянемо, чому так важливо вивчати іноземну мову саме й перші роки життя.

Коли діти ще малі - вивчення мови для них є природнім процесом

Дорослі вчать мову неприроднім способом, заучуючи усі слова, форми дієслів і т.д. А потім виявляється, що вони не здатні розмовляти мовою, яку так старанно вчили. А ось діти вивчають мову природно через пізнання навколишнього світу. Саме тому мова їм дається набагато легше ніж дорослим. Адже дитина народжується зі здатністю вимовляти звуки, що входять до складу усіх мов світу, але з часом мозок дитини нівелює можливість вимовляти звуки тих мов, яких дитина не чує.

Дошкільні роки - найважливіші

У дитини природна схильність до навчання у перші три роки життя, оскільки саме у цей період закладаються основи світогляду, мислення, мови та ін. Оскільки 50 відсотків навиків вчитися розвиваються у перший рік життя, а інші 30 - до восьми років, то надзвичайно важливо займатися питаннями раннього розвитку. Це не означає, що до восьмирічного віку Ваша дитина має вже вільно розмовляти десятьма мовами та знати усю Вікіпедію на пам'ять. Просто вкрай важливо, аби на перших роках життя у дитини як би сформувалися основні вектори для навчання, бо мозок може вчитися через зір, смак, звук, дотик, запах та дію.

Етапи розвитку мозку

Перший місяць - дуже швидко розвиваються синаптичні зв'язки. Усе, з чим стикається дитина, буквально всмоктується в її мозок та зберігається у клітинах пам'яті.

Перші шість місяців - дитина буде белькотіти та вимовляти звуки, що притаманні усім мовам світу. З часом дитина навчиться розмовляти, використовуючи ті звуки та слова, які чують від оточуючих.

Вісім місяців - у мозку дитини дуже багато зв'язків, але  вони можуть почати зменшуватися, якщо дитину не стимулювати до розвитку через використання усіх його почуттів.

У віці 10 років - у середньостатистичної дитини відмирає близько половини з'єднань. Ще близько п'яти сотень з'єднань відімруть протягом усього життя.

До 12 років - мозок дитини нагадує супер губку. У цей період закладаються основи мислення, мови та світогляду; ставлення до оточуючих та інші характеристики.

Після цього етапу вікна розвитку закриваються, оскільки формування фундаментальної архітектури мозку завершено. Саме тому, набагато легше вчити іноземну мову у ранньому віці й чим раніше Ви почнете, тим легше буде Вам та Вашій дитині.

Статтю підготовлено за матеріалами курсів іноземних мов Glebov.
Коментарі
Додати відповідь