Ви є тут

Британський вчений став батьком принаймні 600 дітей

17/09/2012

  • 0

В один із звичайних вечорів, Девід Голланц виявив, що він не схожий на свого батька ... "Я повинен тобі дещо сказати", - сказав батько дванадцятирічному хлопчикові. Він сів поруч з Девідом на ліжко і розповів, як він і його мати протягом багатьох років намагалися завести дітей і як вони дізналися, що саме він є безплідним, і як вони з мамою прийняли непросте рішення…

"Я не твій біологічний батько", - сказав батько синові. Хто був донором сперми, він не знав й порадив Девіду не шукати свого біологічного батька, тому що його ніколи не знайти.

 

47 років потому Девід Голланц дізнався, хто його біологічний батько завдяки тесту ДНК. І якщо все так,  як говорить Голланц, то він має, принаймні, 600 братів і сестер. Біологічним батьком усіх цих людей є Бертольд Візнер, біолог, який заснував у Лондоні разом з дружиною Мері Бартон під час Другої світової війни, клініку репродуктивного здоров’я. Між 1940 і 1960 роками клініка допомогла жінкам, у яких чоловіки виявилися безплідними, народити до 1500 дітей й велика частина сперми, що використовувалась, належала Бертольду Візнеру.

А допомогло Голланцу знайти свого біологічного батька його специфічне почуття гумору. Будучи адвокатом на початку 2000-х, Голланц захищав права дітей, народжених від донорів сперми, закликаючи до скасування анонімності донорів, й одну таку передачу показали по телебаченню. "У вас такий самий похмурий гумор, як у одного мого знайомого. Ви повинні познайомитися з ним. Можливо, ви пов’язані", - написав йому один глядач після перегляду цієї телепередачі.

Тим самим знайомим виявився Баррі Стівенс, канадський режисер-документаліст. "Тоді ця ідея була скоріше жартом", - говорить Стівенс сьогодні. Тим не менш, вони зробили ДНК-тести й в результаті виявилося, що їх Y-хромосоми були практично ідентичні і що вони насправді брати. Стівенс почав копати глибше. Допомоги від Візнерів чекати не доводилося, оскільки  Бертольд Візнер помер у 1972 році, а його жінка Мері Бартон на той час теж померла (у 2001 році). Мати Стівенса була британкою, а після вивчення архівів у бібліотеці медичного реєстру Баррі з'ясував, що вона перебувала в клініці Візнера на лікуванні. Його клієнтами в клініці були жінки з середніх та вищих верств англійського суспільства, чиї чоловіки були безплідні. Стівенс дізнався також, що Бертольд Візнер був єврей, який емігрував з Австрії у часи другої світової війни в Англію.

Донорство сперми в 40-х роках було дуже спірним питанням. Мері Бартон і Бертольд Візнер, опублікували в 1945 році статтю про свою клініку, яка викликала бурю обурення в суспільстві. Архієпископ Кентерберійський закликав до закриття клініки. «У той час, напевно, у Візнера були великі труднощі, щоб знайти добровольців донорів сперми, - вважає Стівенс. - І він вирішив використовувати власну сперму для донорства".

Глава клініки, ймовірно, з самого початку був донором сперми, але достовірно підтвердилось це тільки тоді, коли власний син Візнера пройшов ДНК-тест. Тест показав, що Візнер є біологічним батьком Баррі Стівенса і Девіда Голланца, а масштаб «діяльності» Візнера, з'ясувався трохи пізніше, коли був знятий фільм про пошук можливих дітей від біологічного батька - Візнера. Після перегляду фільму відгукнулися 18 осіб, які відправили свої зразки ДНК для дослідження. Дванадцять з них виявилися нащадками Візнера.

Якщо приблизно порахувати, скільки разів міг використовувати свою донорську сперму Візнер та врахувати усіх, народжених живими і викидні, очевидно, що у нього народилося близько 600 дітей. Баррі Стівенс вважає, що ця цифра могла бути й вищою – аж до 1000 дітей. «Це дуже дивне відчуття -приналежності до такого величезного клану», - говорить Стівенс.

«З іншого боку, тепер у нас багато братів і сестер,  - доповнює його зведений брат Голланц. - Тепер половина братів і сестер щороку збираються разом, і виходить величезна родина. "Зі сторони Бертольда Візнера це було неетично мати так багато дітей", - каже Стівенс. - Адже клієнти клініки були одного соціального кола і їх діти, що нічого не підозрювали, могли зустрічатись та вступати у кровозмісні відносини".

Зведені брати збираються знімати новий фільм про свого біологічного батька. Тепер вони сподіваються знайти ще більше потенційних братів і сестер, а Голланц каже, що хотів би влаштувати велику сімейну вечірку.

Коментарі
Додати відповідь