Ви є тут

Ідеальний розпорядок дня, або прислухаймося до свого біологічного годинника

25/02/2013

  • 0

Для живих істот, і в тому числі для людини, важливий добовий ритм (біоритми), який пов'язує всі інші коротші і більш довгі ритми. «Годинник», функціонуючи в кожному з нас, координує усі реакції в організмі, забезпечуючи його пристосування до ритмів зовнішнього середовища. Слідувати заданим природою біологічним ритмам дуже важливо для нашого здоров'я. Це, можна сказати, становить одну з основ здорового способу життя.

Особливо це важливо для дітей, оскільки всього одна година «недоспаного» нічного сну веде до зниження працездатності дитина на 30%. Батьки повинні пояснити дітям, що режим дня не придуманий кимось, а продиктований ритмами самої природи, і що його порушення далеко не нешкідливі. Неправильний, не відповідний біоритмам режим дня рано чи пізно приведе до збоїв в діяльності організму - до зниження працездатності і погіршення самопочуття, потім і до виникнення перевтоми, а часом і до захворювань.

При правильному розпорядку дня робота повинна розподілятися таким чином, щоб найбільше навантаження відповідало і найбільшим можливостям організму, тоді на приготування уроків дітям потрібно менше часу, та й новий матеріал буде засвоюватися краще. Якщо ви будете дотримуватись правильного режиму дня, то  незабаром переконаєтеся в тому, що почнете працювати в повну міру своїх можливостей.

Біоритми суттєво впливають на наше життя. Іноді з самого ранку буває настрій чудовий і хочеться гори звернути, а іноді – з’являється дратівливість, нічого не хочеться робити протягом всього дня.  Фахівці (хронобіологи), які вивчають біологічні цикли людського організму, пояснюють це тим, що наш організм підпорядковується внутрішньому часовому ритмові.

Так, якщо в механізмі відбувається якась неполадка, то ритм збивається. Аналогічно і в організмі, варто тільки збитися з ритму, як відразу ж виникають проблеми: недосипання, апатія, роздратування. І навіть зайві кілограми можуть з'явитися в результаті порушення біологічних ритмів.

Для кожного виду діяльності людини протягом дня є найбільш підходящий час, коли певний вид діяльності виходить виконувати якнайкраще.  Беручи до уваги внутрішній біологічний ритм людського організму, дослідники склали ідеальний розпорядок дня для середньостатистичної людини. Беручи до уваги відлік часу у нашому «годиннику», можна ефективніше і краще працювати, вчитися, займатися спортом і навіть… завагітніти.

 

За матеріалами Інтернет-видань.

Коментарі
Додати відповідь