Ви є тут

Чому чоловіки хочуть дітей?

12/09/2014

  • 0

У більшості сімей рішення заводити дітей приймає жінка. Якщо навіть жінка поцікавиться думкою чоловіка з цього приводу, чоловіки найчастіше відповідають: рішення приймай ти, адже це тобі народжувати. Але цікаво, з яких причин рішення народити з коханою жінкою дитину приймає чоловік? Чим він керується, коли думка: "Я хочу дитину" приходить йому в голову?

Отож, навіщо чоловікові заводити дітей?

Навіщо діти жінці, загалом, цілком зрозуміло - материнський інстинкт не дрімає і вимагає свого виходу. Але от навіщо вони можуть бути потрібні чоловікові - це вже зовсім інше питання. Так навіщо ж чоловік заводить дітей?
Деякі скажуть: по зальоту. Або за рішенням дружини, яке вона втілила в життя, не оглядаючись на чоловіка. Або озирнулася на чоловіка, але тільки з такої точки зору:  «Я дозріла, а тому ти тепер теж хочеш дітей». Загалом, приблизно так відбувається в дуже багатьох сім'ях. І нічого, народжують, виховують, іноді навіть непогані результати виходять.

Але от тільки цей варіант ніяк не відповідає заданому на початку питанню, тому що тут чоловік нічого не вирішує і нікого не заводить. А що відбувається в його голові, коли рішення дійсно приймає саме він? Відкинемо всі моменти зовнішнього тиску суспільства на кшталт «бо так треба». Припустимо, що перед нами чоловік, якому цілком і абсолютно плювати на думку батьків, бабусь, колег по роботі, державних діячів та інших проповідників дітонародження. Адже такі чоловіки теж зустрічаються, і деякі з них (як би дивно це не було), теж заводять дітей! Навіщо?

У першу чергу - щоб нарешті-таки награтися. Щоб спочатку побудувати з кубиків найвищу і красиву вежу, сфотографувати її і пишатися. Нехай навіть на фотці півголови малолітнього сина відрізано, кого це хвилює? Ви подивіться краще, яка башта!

Потім можна буде купити йому багато усіляких машинок, катерів та іншого - і теж награтися вдосталь. Потім прийде черга радіокерованої техніки, а це вже зовсім неймовірна солодка мрія. Ну, хіба не варто завести дитину заради одного лише радіокерованого вертольота? Звичайно, варто! Ну і про ігрову приставку теж не слід забувати.

Друга причина завести дитину - теж ігрова, але з іншої точки зору. Хочеться нарешті награтися у футбол на занедбаному пустирі, повалятися вдосталь у траві, покататися стрімголов з гори і покидатися сніжками. А ще треба ж із кимсь ходити на риболовлю, але щоб ця людина не встановлювала свої правила, а з відкритим ротом слухала слова батька і роблав усе, як той каже.

І звідси ми приходимо до третьої причини - хочеться комусь передавати свою мудрість. Щоб було не нудно свердлити дірки в стінах, і хтось подавав молоток та плоскогубці, а заодно слухав і вчився. Щоб на дачі не поодинці колошматити цвяхи, пиляти старі гілки з яблунь і стригти газон, а разом з уважним учнем.

Ну і четверта причина - це бажання пишатися. Людиною, яка носить твої гени, яку ти виховав і навчив, і яка досягла у житті більшого, ніж її батько.

Але всі ці великі і важливі цілі "обламуються", коли раптом у дружини народжується дівчинка ... Це повне і остаточне розчарування. Принаймні, так здається на перший погляд. На щастя, зараз чоловіки вже не настільки твердолобі, як у старі часи. Вони швидко адаптуються до нових обставин, і в підсумку дочок люблять навіть більше ніж синів. Але це вже інша історія.

Коментарі
Додати відповідь