Ви є тут

Яким чином Ви можете вивчити другу й навіть третю іноземну мову з дитиною?

23/11/2015

  • 1

Малюки вивчають мову за рахунок того, що чують, бачать, повторюють та практикують. Отже з самого початку розмовляйте зі своїми дітьми. Розповідайте їм те, що Ви робите, що плануєте чи про що розмірковуєте, читайте їм книжки. Й не обов'язково читати їм рідною мовою. Якщо Ви вивчаєте іноземну мову, то спробуйте вивчати її вголос при дитині, робіть вправи вголос та розігруйте з дитиною діалоги, слухайте радіо іноземною мовою та дивіться відео в інтернеті. Найголовніше при цьому зробити процес навчання цікавим та захоплюючим для Вас та Вашого малюка.

Чому важливо аби усе було весело та забавно?

Мозок людини як би поєднує у собі чотири мозки одночасно: мозок рептилії, емоційний мозок, «маленький мозок» та думаючий мозок. А тепер розглянемо роль кожного з них. Мозок рептилії, який ще називають мозковим стволом, контролює різноманітні функції нашого тіла, про кі ми можемо навіть не задумуватися, але без яких не зможемо жити, таких як дихання. Мозок ссавця або ж емоційний мозок розташований у центрі нашого мозку та відповідає за пам’ять. Саме через цю особливість будови нашого тіла процес навчання набагато простіший, якщо у сам процес до складу входять емоційні та розважальні складові. Фактично дверима до навчання є емоції.

Ще є «маленький мозок» або ж мозочок чи мізочок, що відповідає за координацію рухів. Він отримав свою назву через те, що за своєю формою та за своїм устроєм нагадує зменшену копію мозку загалом. Лише у цій частині ростуть нейрони. В усіх інших частинах нейрони лише відмирають, якщо їх не використовувати. Отож задля здоров’я нашого мозку ми повинні його використовувати. 

Й коли ж наші міркування призводять до того, що ми вчимося? Коро головного мозку, або ж мозок, що думає, складається з рухливої зони кори головного мозку та чуттєвої зони кори головного мозку. У самій корі головного мозку сконцентровано багато розумових центрів. Вчені з Гарварду та інших університетів витратили багато часу на аналіз людського мозку та на те, аби визначити зв'язок будови мозку та рівня освіти, схильностей до навчання й т.д.. в тому числі вивчення іноземних мов. Якщо вірити вченим, то у нас декілька типів лінгвістичного інтелекту, логіко-математичного мислення, візуально-просторового, соціального, інтроспективного, музичного, тілесно-кінестетичного та натуралістичного. Яким же чином можна пов’язати усі ці види сприйняття з вивченням другої чи третьої мови? Ознайомтеся з нашими порадами, що перераховані далі, й Ви будете знати, як ефективно вивчити зі своєю дитиною будь-яку іноземну мову, й навіть не одну.

1. Навчання має проходити, коли Ви щось робите.

Спробуйте зіграти з дитиною у лікаря або перукарню, чи просто прогуляйтеся по парку. А от під час цих ігор, коли Ви щось кажете дитині, то спілкуйтеся з нею тією іноземною мовою, яку Ви з нею вивчаєте.

2. Використовуйте зображення у поєднанні зі звуками.

Нехай вимову звуків чи літер алфавіту супроводжують картинки й вивчення відбувається у ігровій формі. Якщо Ви вивчаєте англійську, то напис на зображенні може бути «Z is for zebra».

3. Навчання має бути кумедним.

Чим веселішим та кумеднішим буде процес вивчення мови, тим більше дитина буде присвячувати цьому часу. Вивчати щось під час ігор – це найкращий спосіб вивчити щось, оскільки виникають емоційні зв’язки, що є прямим шляхом до навчання.

4. Навчання має носити розслабляючий, але стимулюючий характер.

Під час навчання дитину не можна піддавати впливу стресу, оскільки за даними останніх досліджень більше 80% проблем з навчанням пов’язані зі стресом.

5. Дуже корисно задіювати у процесі навчання ритм та музику.

Вірші у поєднанні з музикою вивчити набагато легше, ніж просто текст, оскільки музика – єдиний спосіб активувати увесь мозок. Можливо саме через це Ви ще досі пам’ятаєте пісеньки, які вивчили у дитинстві.

6. Використовуйте мозок та тіло одночасно – супроводжуйте процес навчання рухами.

За сучасної системи освіти студенти цілий день сидять за партами, але навчання буде більш ефективним, якщо згадати про факт, що мозок та тіло – єдине ціле. Науково доведеним є факт, що під час супроводження навчального процесу рухами можна вивчити набагато більше. Запишіть дітей на танці або ж до того, щоб вони активно рухалися під час вивчення певного матеріалу іноземною мовою.

7. Вчіться під час спілкування одне з одним.

Час від часу розмовляйте одне з одним іноземною мовою – це найкращий спосіб вивчити словацьку мову, німецьку чи грецьку.

8. Постійно повторюйте матеріал.

Не вимагайте від дитини миттєвих знань та миттєвої реакції, під час вивчення мови як у дітей, так й у дорослих є так званий «мовчазний період». Дитина спочатку як губка всмоктує мову, а вже потім починає її використовувати.

9. Поєднуйте слова та числа в ігровій формі.

У процесі вивчення головне асоціації, тому сміливіше поєднуйте непоєднане у мові. Числа можна вивчити у віршованій формі, а з нових слів можна спробувати скласти віршик. Навіть неправильні дієслова в англійській можна вчити у віршованій формі.

10. Вчіться через дотик.

Спробуйте ігри з руками, коли розповідаєте віршик. На приклад, повторюючи віршовку "Itsy, bitsy spider", повторюйте рухи павучка пальцями та торкайтеся долоней дитини.

11. Вчіться через смак.

А чому б не вивчати іноземну мову й не їсти при цьому щось смачненьке, обов’язково повторюючи як це називається іноземною мовою.

12. Нехай увесь світ стане для Вас класною кімнатою.

Нехай кожна прогулянка або кожна гра стануть для Вас своєрідним досвідом навчання. Можна вивчити іноземну мову, коли рахуєш яблука на дереві, порівнюєш квіточки у букеті чи на клумбі парку, називаєш пташок та тваринок, переходиш дорогу під віршик або робиш ще щось, що може викликати інтерес у дітей.

Що ще можна порадити? Аби швидко вивчити щось та запам’ятати надовго, Ви маєте це бачити, чути та відчувати. Ваші діти можуть вивчити будь-що, якщо вони протанцьовують, пробують, торкаються, бачать та відчувають інформацію.

Статтю підготовлено за матеріалами курсів іноземних мов Glebov.

 

Коментарі
Зображення користувача Гість.
Гість

25/11/2015

Хочу поделиться опытом по изучению польского. Переехали мы (наша семья) в Краков, Польша. Мужа отправили на работу, а мы как прицеп. Т.к. это было на длительный период, решили отдать малыша (5 лет) в детский сад. Боялись, что через не знания, ему может быть очень тяжело, и как следствие ребенок замкнется в себе. Нашли  уроки польского языка для детей в интернете - ребенок стал учить, а с ним и я. Конечно у него это получалось лучше! Теперь думаю, может начать изучать еще один язык :) 

Додати відповідь