Ви є тут

Як знайти спільну мову з чужою дитиною: практичні поради і підказки

10/11/2016

  • 0

Про що говорити з чужими дітьми?

Навіть маючи власних дітей, нам не завжди легко вдається знайти спільну мову з дітьми знайомих. Що ж робити, щоб спілкування з ними було легким і невимушеним - поради дитячих психологів у нашій статті.

 

Бувають випадки, коли доводиться поспілкуватися з дітьми без участі їх батьків. Кожна дитина - це маленька особистість, до якої треба шукати індивідуальний підхід, щоб зацікавити і не налякати. З чого ж почати і як легко досягти взаєморозуміння?

 

1. СПРИЙМАЙТЕ ДИТИНУ ЯК ЗВИЧАЙНУ ЛЮДИНУ

Педагоги, лікарі, тренери, яким в роботі доводиться спілкуватися з дітьми, переконують, що розмовляти з останніми слід так само, як і з дорослими: спокійно і серйозно, як з маленькою особистістю з власними думками та почуттями. Малюк одразу відчуває це і стає відкритішим до комунікації, адже не боїться, що його не сприйматимуть без присутності батьків.

 Забудьте про поширену звичку сюсюкати з дитиною, якщо вона вже не немовля. Розмовляйте з нею з позиції «дитина - дитина», опустіться до її рівня і спілкуйтеся на цікаві дитині теми.

 

2. ОПУСТІТЬСЯ, ЩОБ БАЧИТИ ОЧІ ДИТИНИ

Вихователі і тренери в дитячих клубах при знайомстві з дітьми часто нахиляються або присідають до них, щоб спілкуватися на одному рівні очей і цим самим показати дитині рівність. Такий прийом допомагає уникнути шаблону «дорослий - дитина» і малюк почне більше довіряти людині.

 

3. НЕ ХВАЛІТЬ ДИТИНУ В ЛОБ

Якщо ви хочете похвалити або зробити дитині комплімент, краще не робити це прямо, а звернути увагу на якийсь предмет в її руках або одяг.

Наприклад:

- Ого, яка в тебе гарна машинка! Напевно, тато купив?

Таким чином дитина може продовжити діалог, і звикне до вашого голосу.

Якщо на одязі малюка ви бачите відомого вам персонажа, сміливо починайте говорити про нього, адже предмет загального інтересу - це хороша можливість знайти спільну мову з дитиною.

 

4. ПОВТОРЮЙТЕ НА СВОЄМУ ОБЛИЧЧІ ЕМОЦІЇ МАЛЮКА

Часто можна помічати ситуації, коли дитина смішно впала, а дорослі посміхаються, і та починає ридати ще більше, ніби кажучи "Чому ви мене не розумієте?"

Якщо ви бачите, що малюк засмучений, поспівчувайте йому і зробіть сумне обличчя. У більшості випадків це спрацьовує і дитина швидше йде на контакт. Важливо показати співпереживання і те, що розумієте його емоції, що вам вони не здаються смішними.

 

5. ГОВОРІТЬ ПРО ІГРАШКИ ТА РЕЧІ ДИТИНИ

Простий спосіб зав'язати розмову з малюком - це поцікавитися його іграшками та речами.

Наприклад:

-Любиш читати? Яка твоя улюблена книга?

- Ого, який гарний будиночок для барбі! А покажи, скільки у тебе ляльок?

Діти, як і дорослі, дуже люблять, коли проявляють увагу до їх персони.

Якщо вам потрібно зайняти дитину на певний час, запропонуйте їй помалювати. А якщо дитині це здається нудним, спробуйте малювати з закритими очима, а потім вгадувати, що намальовано!

 

6. ПРИЙМІТЬ ПРАВИЛА ГРИ

 

Щоб стати «своїм» для дитини, потрібно повністю приймати її світ і її правила гри. Розмовляйте з дитиною про те, що цікавить її, грайте в улюблені ігри! Згадайте себе в дитячому віці і на певний час пориньте в цю атмосферу.

 

7. РОЗСМІШІТЬ ДИТИНУ

Після того, як дитина засміялася з вашого жарту чи витівки, вважайте, що ви знайшли спільну мову. Мабуть, ви бачили, як багато людей закривають очі руками, а потім повільно розсовують руки і дивляться на дитину з посмішкою. Після такого прийому майже кожен малюк заливається сміхом.

Спробуйте і ви!

 

Наведені вище поради є простими і працюють майже завжди. Проте вам варто завжди довіряти внутрішньому голосу і шукати свої власні способи знайти спільну мову з маленькою людиною. Слухайте своє серце, згадуйте себе в тому ж віці і у вас неодмінно все вийде!

Успіхів! 

Коментарі
Додати відповідь