Ви є тут

Як розважитися з дітьми взимку - вуличні ігри та забави

12/01/2019

  • 1

Якщо ви (або ваші діти) не вмієте кататися на ковзанах і не любите лижний спорт, це зовсім не означає, що зиму треба проводити біля телевізора і комп'ютера. Існує безліч зимових розваг, для яких абсолютно не важлива фізична форма та вік. Спробуємо скласти короткий список

Ліплення зі снігу

Загальносімейна розвага, в якій з величезним задвовленням візьмуть участь як найменші, так і старше покоління. Для натхнення радимо спочатку відвідати яку-небудь виставку снігових скульптур (якщо така є у вашому місті) або подивитися в Інтернет, які снігові скульптури виготовляють умільці. Можна організувати навіть сімейний конкурс з невеликими призами за кращу ідею скульптури, краще втілення, за найсмішнішого сніговика. Обов'язково візьміть з собою відеокамеру: процес ліплення, порівняння та видачі призів увійде в архів незабутніх сімейних вражень.

Навіть ліплення найпростішого сніговика викликає масу позитивних емоцій у вашого малюка. Головне знайти територію із рівною поверхнею і чистим снігом - тоді ліплення великих снігових куль буде справді приємним заняттям. 

Варто додати сніговику рот із камінці в очі, а на голові зробити "зачіску" із гілочок. А насамкінець зробити сімейне фото із вашим новими витвором. 

Ліпка снігових фігур

Обмеження: На жаль, для ліплення підходять лише ті дні, коли температура повітря коливається близько 0 ° C.

Взяття сніжного містечка

Це – старовинна сибірська гра, дуже популярна серед козацтва. Ніхто не заважає пограти в неї і зараз - з друзями та рідними. Чому б не побудувати снігову стіну, не розділитися на дві команди і не спробувати одним обороняти містечко, а іншим його штурмувати? І не важливо, що в давнину це робили на конях. Купа мала з піхотинців  на снігу, може бути ще веселішою і азартнішішою ...

Обмеження: Слід одягтися в теплий непромокаючий одяг, що виключить переохолодження та травми. Кидаючись сніжками, намагайтеся не потрапляти супротивнику в обличчя, оскільки добре зліплений сніжок запросто залишить і синець, і садно.

Романтика зимової прогулянки

Думаєте, що прогулянка по зимовому лісі - це лише спокійна ходьба закутаних людей? Нічого подібного! Існує маса ігор, призначених спеціально для зимових прогулянок. Наприклад, спробуйте стати слідопитами.

Якщо ваша дитина ще не знайома зі слідами птахів і тварин, цей захід буде носити пізнавальний характер. Крім того, можна звернути увагу малюка і на інші сліди. Наприклад, на слід власних чобітків, санок, відерця чи іншої іграшки, машини.

Не менш захоплююча гра в шукачів скарбів. До прикладу, один романтик заздалегідь закопав коробочку із золотим колечком в примітний замет, а потім змусив свою дівчину відшукати цей скарб і лише після цього подвигу урочисто зробив їй пропозицію.

В якості скарбу може бути обраний будь-який предмет: для дітей - іграшка, для дорослих - подарунок-сюрприз. У звичайній ситуації водить ховає скарб від інших, а той, хто першим знайшов його, стає ведучим, і так - поки всі не награються.

Обмеження: Такі ігри настільки захоплюють, що можна замерзнути непомітно. Чи не віддаляйтеся занадто сильно від дому або машини і пам'ятайте про те, що замерзають руки, ноги або ніс - це сигнал негайно відправитися в тепло!

Картонка, санки або ватрушка? На чому безпечніше всього кататися з крижаної гірки

Спуск з гірки на санках та інших пристосуваннях

З’їхати  з гори на санчатах, де вільно можуть розміститися дитина і дорослий, можна в багатьох парках. Години катання зазвичай вистачає, щоб повністю насолодитися цим доступним лише взимку задоволенням. Кататися веселіше всією родиною, з дітьми від двох років.

Але спускатися з гірки можна не лише на санках, хоча на користь санок говорить їх тисячолітня історія. Вони досить широко затребувані і сьогодні, проте деякі моделі можуть бути надмірно важкі й громіздкі. Впоратися з ними маленькій людині вдається не завжди.

Якщо ви вирішили скотитися з гори разом з малюком, будьте гранично уважні. Ніжка дитини може викривитись, і тоді ризик виникнення перелому гомілкової кістки стає реальним.

Можна обрати снігокати, але управління ними під силу не кожному. При наїзді на перешкоду або різкому гальмуванні "вершник" ризикує перекинутись через кермо. Та й - зважаючи на солідну вагу - затягувати їх на гірку - задоволення не з приємних.

І нарешті, писк останніх сезонів - сноутюб, або «ватрушка». По суті, цей пристрій є надутою  камерою, поміщеною в міцний пластиковий чохол. Спускатися на такому колесі дуже захоплююче і комфортно, але обережність все-таки не зашкодить. Цей швидкісний болід сильно пружинить на трамплінах, тому існує небезпека вилетіти з нього.

Спуск на ватрушці

Обмеження: Треба бути обережним: є ризик травми через незручний маневр або зіткнення з іншими учасниками спуску з гірки.

Бажаємо вам гарної та веселої зими!

І наостанок підбірка зимових падінь із санок та других видів швидкісного спуску із гори. Без них ніяк, шо ж поробиш

Коментарі
Зображення користувача catwoman.
catwoman

28/11/2016

Добре би покататися десь на санках-та останнім часом зими не радують хорошим сніжком. От у дитинстві памятаю-сніжище був, каталися ми на вулиці зранку до вечора.

Додати відповідь