Ви є тут

Як розмовляти з дітьми про коронавірус: 8 порад від UNICEF

19/05/2020

  • 0

Наразі ми всі буквально переповнені інформацією про коронавірус та хворобу COVID-19. Дітям може бути важко зрозуміти, що відбувається у ЗМІ, те, що бачать ваші діти по телебаченню чи в Інтернеті, або те, що вони чують від інших дітей, може змусити їх відчути тривогу, страх і сум. Поговоріть з ними. Відкрита бесіда допоможе їм зрозуміти поточну ситуацію, впоратися з нею і також може позитивно вплинути на інших дітей.

Як поговорити з дітьми про сучасну ситуацію?

Ось вісім рекомендацій для батьків, щоб поговорити зі своїми дітьми про коронавірус та COVID-19:

1. Відкрито питайте дітей і слухайте

Спочатку запитайте свою дитину, як вона сприймає всю ситуацію. Дізнайтеся, скільки ваша дитина вже знає, і зосередьтесь на тому, що цікавить вашу дитину. Якщо ваші діти ще зовсім маленькі і ще не чули про хворобу, вам не потрібно розповідати їм про цю ситуацію. Скористайтеся можливістю нагадати їм про хороші гігієнічні звички, не викликаючи занепокоєння.

Переконайтеся, що ви перебуваєте в безпечному середовищі, і дозвольте дитині говорити. Малювання, розповідання історій та подібні способи можуть допомогти вам пояснити тему.

І найголовніше, не полегшуйте їх стурбованість. Запевняйте своїх дітей, що почуття страху в цій ситуації є природним. Приділіть їм увагу і запевняйте, що вони можуть поговорити з вами про свої проблеми в будь-який час.

2. Будьте чесними: поясніть правду зрозумілим чином

Діти мають право на правдиву інформацію про те, що відбувається у світі, а батьки також несуть відповідальність захищати їх від зайвого страху. Використовуйте слова, відповідні віку дитини, спостерігайте за їх реакцією та будьте чутливі до їх почуттів.

Якщо ви не знаєте відповідей на їхні запитання, не намагайтеся вгадати чи імпровізувати. Скористайтеся можливістю разом продумати можливі відповіді. Веб-сайти міжнародних організацій, таких як ЮНІСЕФ та ВООЗ, є хорошим джерелом інформації. Поясніть дітям, що частина інформації, яку вони знаходять в Інтернеті, може бути неточною і що найкраще довіряти експертам.

3. Покажіть дітям, як вони можуть захистити себе та людей навколо

Один з найкращих способів захисту дітей від коронавірусу та інших захворювань - це навчити їх необхідності регулярно мити руки. Полегшіть завдання миття рук, поєднуючи цю діяльність з улюбленою піснею або танцями.

Покажіть дітям, як прикритись при кашлі чи чханні рукавом або передпліччям, поясніть їм, що краще не знаходитись надто близько до людей, які мають ці симптоми, і попросіть дітей повідомити вас, якщо вони не почуваються добре, кашляють або мають труднощі з диханням.

4. Запропонуйте дітям втіху

Переглядаючи стільки тривожних новин по телебаченню чи в Інтернеті, іноді може здатися, що криза всюди навколо нас. Діти можуть бути не в змозі достатньо розмежувати те, що відбувається на екрані, і власну реальність, і можуть подумати, що їм загрожує безпосередня небезпека. Ви можете допомогти своїм дітям впоратися зі стресом, надавши їм багато можливостей для гри та відпочинку. Дотримуйтесь звичного розпорядку дня з дітьми, особливо перед тим, як вони лягають спати.

Якщо ви перебуваєте в районі, де є спалах інфекції, нагадуйте своїм дітям, що вони навряд чи заразяться вірусом, що у більшості людей легкий перебіг захворювання, і що багато дорослих наполегливо працюють над тим, щоб уберегти нас.

Якщо ваші діти не почуваються добре, поясніть їм, що вони повинні залишатися вдома, адже це безпечніше для них та їх друзів. Переконайте їх, що ви знаєте, як це важко, але що ці правила допоможуть зберегти всіх у безпеці.

5. Переконайтесь, що ваші діти не були піддані дискримінації у зв’язку з коронавірусом

Спалах коронавірусу призвів до випадків дискримінації певних етнічних груп та інфікованих людей у ​​всьому світі, тому важливо перевірити, чи ваші діти не були предметом дискримінації або, можливо, сприяли їй стосовно інших осіб.

Поясніть дітям, що коронавірус не має нічого спільного з тим, хто на кого схожий, звідки вони родом і якою мовою говорять. Якщо ваші діти були піддані знущанню в школі, переконайтеся, що вони можуть вам довіритись.

Нагадайте дітям, що знущання неприпустиме і що ми повинні бути добрими один до одного та підтримувати один одного.

6. Розкажіть дітям про буденних героїв та людей, які допомагають подолати епідемію

Дітям важливо знати, що люди допомагають один одному, є добрими і підтримують один одного.

Поділіться з дітьми історіями медичних працівників та вчених, які допомагають зупинити епідемію, або молодих добровольців, які допомагають людям старшого віку робити покупки. Дітям важливо знати, що люди співчутливі та допомагають один одному.

7. Дбайте про себе

Ви будете найбільш корисні своїм дітям, якщо у вас все гаразд. Діти будуть у безпеці, якщо ви спокійні та розсудливі. Якщо ви відчуваєте занепокоєння чи страх, шукайте підтримки у рідних та друзів. Знайдіть час, щоб займатися речами, які допоможуть вам розслабитися та почувати себе краще.

8. Поспостерігайте за дітьми після розмови

Важливо знати, що після розмови у ваших дітей не виникає зайвих страхів. Як тільки розмова закінчиться, спостерігайте за їх поведінкою та мовою тіла, щоб знати, як вони сприйняли інформацію та які почуття викликала розмова.

Нагадайте дітям, що ви можете в будь-який час знову поговорити на цю тему. Запевняйте їх, що ви дбаєте про них, що ви їх слухаєте і що ви завжди поряд, коли вони цього потребують.

Джерело: www.unicef.org

Коментарі
Додати відповідь